Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Sajnos notórikus halogató...

Sajnos notórikus halogató vagyok. Hogyan tudnék ebből kigyógyulni?

Figyelt kérdés
Főleg vizsgaidőszak miatt kéne rendbejönnöm, mivel nagyon fontos, hogy ezt a félévet jól zárjam. Mikor már úgymond ráérzek a tanulás ízére, akkor sajnos mindig közbejön valami, ami kibillent a tanulási ritmusból, pl. elhívnak kocsmázni, vagy szomszédom hív meg egy kávére, amiből berúgás lesz, vagy anyám akarja, hogy menjek le vidékre segíteni neki a házimunkában stb.

2012. dec. 13. 22:35
 1/2 anonim ***** válasza:
Olyan, hogy "notórikus" szó nincs, "notórius" helyesen.
2012. dec. 13. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Üdv a klubban!

Tudnád hányszor halasztottam vizsgát, mert nem lettem kész... :-)

De én nem az egyéb programok miatt. Én ha leültem tanulni, akkor se mindig haladtam, mert inkább álmodoztam közben. :-)


Nem hinném, hogy kilehet ebből gyógyulni, inkább csak javulni lehet nagy akaraterővel.

Én amolyan feltételeket szabtam néha magamnak... pl:

Ha x fejezetet megtanultam, csak utána megyek ebédelni. Vagy csak utána eszek csokit....

Vagy a babonacsinálás: ha ezt+azt nem tanulom meg ma, akkor Gipsz Jakab nem fog belém szeretni.

Amíg nem vagyok kész a beadandó esszével, addig nem nézem meg az emailjeimet... Stb...

2012. dec. 13. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!