Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha az ember fél/mérges mért...

Ha az ember fél/mérges mért rángatózik/remeg mindene?

Figyelt kérdés
úgy értem mik zajlódnak a testébe?az idegek rángatóznak?és mért van az ,hogy 1-2 ember akármit csinálnak vele nem rángaózik sőt még a szivverése se gyorsul olyan nyugodt marad pl:apám mikor elütötték,mikor a láncfűrészből a lánc valahogy kicsapodott a nyakára halál nyugodt marad.én meg rángatóztam hejette.
2009. aug. 21. 16:06
 1/7 anonim ***** válasza:
tudom hogy mire gondolsz de a kérdésre a választ sajnos nem tom :)
2009. aug. 21. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ezek a dolgok attól is függnek, hogy milyen a természeted. Van aki bírja a vér látványát de van aki már csak attól elájul, hogy rágondol. Azért rángatózol, mert idegesség hatására adrenalin kerül a szervezetedbe, ami olyan hatással van rá, hogy gyorsabban ver a szíved, az ingerület átvitel az idegsejtek között gyorsul, a vér a belső szerveidből a végtagjaidba áramlik és ez okozhat ilyet.
2009. aug. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Hát ezt én se nagyon tudom megmagyarázni. Én bírom a vér látványát, meg a műtéteket nézni, stb, de ebben az évben volt az, hogy a járdán kanyarodtam ki a biciklivel, és egy másik biciklis nekem jött. És egy perc után elkezdtem remegni, csengett a fülem, sőt semmit nem hallottam. A barátom ott beszélt hozzám, de semmit nem értettem, és nagyon fájt a lábam, mert azt találta el, és nem tudtam ráállni. De közbe meg nem féltem, nem éreztem úgy, hogy megilyedtem volna. Jah igen...amúgy 6éve ültem biciklin utoljára. XD
2009. aug. 21. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
ezek szerint nem egyről beszélünk:) én nem a vértől vagyok rosszul hanem az ha másnak fáj valamije akkor én érzem magam rosszul ha nekem fájna akk nem érdekelne de amint meglátok mást akinek szemmeláthatóan erős fájdalmai vannak akk elkezdek remegni.:S
2009. aug. 21. 16:34
 5/7 anonim ***** válasza:
Én csak azt tudom, hogy miért áll fel a szőr az ember hátán, ha valami "sokkolót" lát. Ez állítólag azért van, mert az állatok, amikor védekeznek, gyakran felfújják magukat (mint a macskák), és ez az emberben is bennemaradt, annak ellenére, hogy már rég nincs olyan nagy szőrzetünk. Az állatok pedig azért teszik ezt, hogy nagyobbnak tűnjenek, így el tudják riasztani az ellenséget.
2009. aug. 22. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
A véres dolgot csak érzékeltetés képpen mondtam, hogy mindenki más.
2009. aug. 23. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem tudom, de bennem ilyenkor valami "elpattan". Ha mondjuk álmos voltam, a dühös remegéstől felébredek.

Egyébként engem is érdekelni, mitől remegünk, ha mérgesek vagyunk. Én például nem beszélek csúnyán, nem kiabálok akkor sem, ha borzasztóan megsértenek vagy feldühítenek, ellenben remegek. Engem az érdekelne, hogy ilyenkor mi zajlik bennünk.

2012. jún. 8. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!