Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez pánikbetegség? LENT

Ez pánikbetegség? LENT

Figyelt kérdés

Elalvás előtt még semmi bajom,amint elzárom a tv-t,(nem szoktam semmi ijesztőt,nyomasztót nézni,mert nem szeretem az ilyeneket) és lefekszek feltör bennem egy érzés,hogy veszélyben vagyok,valaki mindjárt rám ugrik, és bántani fog. Ha nyitva tartom a szemem az a baj,mert akkor mindenfélét képzelek az árnyékokba,ha becsukom a szemem akkor meg mindenféle ijesztő alakot képzelek el,akik figyelnek.

Órákig képtelen vagyok elaludni, nagyon moccanni se merek. Amikor "pattog" (nem tudok jobb szót,de biztos értitek a tv,meg a kályha egyből összerezzenek,néha eléggé. Akkor tudok elaludni,ha már teljesen kimerültem,és nem tudom nyitva tartani a szememet. Azzal szoktam nyugtatgatni magam,hogy még soha nem történt semmi,és senki nem akar bántani,ill. senki nem figyel,de aztán megint jön valami zaj,és ugrok egy nagyot. Szabályosan félek,a pulzusom az egekben. Volt olyan,amikor csak késsel,megegy lámpával,vagy világító telefonnal tudtam elaludni. A kinti zajokból néha hangokat,beszédet hallok ki,de nem értem mit mondanak. Persze tudom,hogy senki nincs kint, mert a külvárosban lakunk,1 szomszéd van kb. 50 méterre,senki nem jár este erre. Mégis,ha megzörren a fa,vagy éppen a közeli gazdaságból ideszűrődik pár hang.(az kb. 500méterre van,alig látni) Az is elég ijesztő,mert marhák vannak ott,és éjjelente mindig bőgnek,és kiabálnak,hajtják őket(de tényleg,ezt már nem csak képzelem) Szóval attól is megtudok ijedni,nem érzem magam biztonságban. Reggelente elmúlik,de van hogy nap közben is rám jön, hogy vigyázzak,mert nem vagyok biztonságban,hogy valami bajom lesz. Nagyon nyomasztó az egész,és zavaró.

Szerintetek mi lehet ez? Már van valaki,akinek meséltem erről,felajánlotta hogy eljuttat pszichológushoz,de nem merek elmenni,még nem gyűjtöttem elég bátorságot. Csak szeretném tudni, hogy mi ez,anélkül hogy élőben kéne beszélnem erről,mert akkor tuti sírógörcsöt kapok



2012. dec. 11. 19:39
 1/7 anonim ***** válasza:
Hiszel a szellemekben?
2012. dec. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Ezek a fejemben szuletnek,de egyebkent igen. De ez tenyleg nem azesz,mert felteheoleg borderline-os vagyok tehat idegbeteg vagyok,arra vagyok kivancsi,hogy ez tunet, vagy panikbetegseg
2012. dec. 11. 23:25
 3/7 anonim ***** válasza:

Én is éveken át ilyen problémában szenvedtem, mentem pszichológushoz is, de nem segített... Nem mondom, hogy ne menj, talán a tiéddel jutnátok is valamire.

Mint mondtam, évekig állandóan féltem éjszaka, a pulzusom nekem is 100 fölött volt, mindig. Aztán elegem lett az egészből, besokalltam és úgy döntöttem, nem érdekel, ha ott van valaki, akkor legyen, ha meg nincs, akkor nincs miért félnem. Még mindig vannak furcsa hangok, mint a tűz pattogása pl, és fizikailag "megijedek", tehát hirtelen gyorsabban ver a szívem, de már nem kezdek el kattogni rajta... Teljesen nyugodtan elkönyvelem magamban, hogy nincs is semmi gond, elfordulok és alszok. Én úgy vagyok ezzel, hogy magadban kell megoldódnia. Persze segíthet a pszichológus, de végső soron Te fogod ezt megállítani.

Nem is tudom, mit ajánljak, rengeteg módszer van, és hogy melyik segít pont neked, arról fogalmam sincs, de a meditációtól kezdve a pozitív gondolatokon át a tudatos gondolkodásig bármi szóba jöhet.

Ha szükséged van a segítségemre, írj nyugodtan, hátha együtt jutunk valamire. Mint mondtam, nekem sikerült, és ugyanolyan rémisztő volt az egész, mint most Neked.

2012. dec. 12. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

köszi aranyos vagy!!:)

Az az illető akit mondtam elintézte jövőhétre a pszichológust :/ örülök is,meg félek egy kicsit,hogy mi lesz.

2012. dec. 12. 15:58
 5/7 anonim ***** válasza:

Érthető, ha félsz, de nincs miért. :)

A legtöbb ember amiatt van maga alatt, mert azt hiszi, egyedül van a problémájával, hogy csak neki van olyan gondja... de ez nincs így. Rengetegen szenvednek mindenféle baj miatt... nem "ciki" vagy mi, ha előállsz neki a történeteddel! :) Csak nyugodtan ;)

2012. dec. 13. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem is volt ilyen egy féléve.(Mondjuk lehet mert néztem egy ijesztő filmet) Na mindegy nekem az segített hogy emberekkel sokat voltam együtt meg már nem érdekelt az egész.Egyedül élsz? Mert lehet azért félsz mert egyedül vagy
2012. dec. 23. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
hat gyerekek..szerdatol a mai napig a pszichiatrian fekudtem... osszesen 3x beszelt velem pszichologus. nem kaptam nyugtatot pedig mindig kertem. szart se csinaltak hogy jobban legyek. soha tobbe nem megyek vissza!!!!!!!!! leszartak hogy mi van velem. ugye vagdosom magam,es kajanal tudtam lopni kest...amivel megint vagdostam magam..
2012. dec. 23. 17:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!