Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Hogy lehetnék...

Mi a bajom? Hogy lehetnék normális? 20f

Figyelt kérdés

Mindig ilyen voltam.

Nem merek idegenekkel beszélgetni, ismerkedni. A szobatársaimmal sem megy. Az egyetemen sem.

Otthon a rokonaimmal semmi gond :)

A régi haverjaimmal valahol a kettő között, de már nincsenek igazándiból... :/


Régebben nem mertem egyedül elmenni sehova se, csak ha először elkísért valaki (új iskola, busz). Aztán utána már nem volt akkora félelmem :)

Most úgy van (kicsit enyhült :)), hogy a kötelező dolgok mennek (az egyetemen intézni valamit,bolt), de sportolni nem tudok elmenni, meg szórakozni :/

Egyedül nem megy, és nincs kivel...

Már itthon ülök egész nap, elegem van belőle! :)


2012. dec. 3. 23:33
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
Akárhogy is csűritek csavarjátok, ez szociális fóbia. Amennyiben nem gátol nagyon a mindennapi életben a gyógyszeres kezelés elhagyható, de egy pszichoterápia, kognitív viselkedésterápia, esetleg hipnoterápia mindenképpen szükséges lenne, nehogy nagyon negatívan legyen kihatással a társas kapcsolataidra ez a betegség.
2012. dec. 4. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
Megint 10. Egyetértek, ez az, nekem is volt. Pszichoterápia kell ide, legalább pár alkalom, felgöngyölíteni hogy mi miatt van, akkor már van honnan elindulni.
2012. dec. 5. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Hát akkor majd mondom otthon :/

Vagy nem tudom, hogy mi legyen :(

2012. dec. 5. 12:24
 24/26 anonim ***** válasza:

10-es vagyok. A 10-esben írtam: vannak ingyenes, egyben magányos módszerek is a tudatalatti feltárására. Amikor adot , gyerekkorban tudat alá fojtott kellemetlen élmény felszínre kerül, az megrázó lehet akár, de nem feltétlenül Katartikus annál inkább, így szembesülsz is az elménnyel, és fel is dolgozod ezáltal. :)


Olvasd el újra, javaslom, az ingyenes módszeremet. Én rendszeresen írok verset, főleg ilyen típusút, kontroll nélküli szürreálist. NE figyelj oda, mit írsz! A nyelvtanra se ! Rímre se! Szabad vers lesz nagy eséllyel. Csak írd írd írd írd.... amint megkönnyebbültél, fejezd be a versírást, és olvasd vissza azonnal!


Van ,hogy azonnal szembesülök egy évekig, akár évtizedekig elfojtott sérelmemmel, amiről addig semmi emlékem nem volt!! Vagy csak részleges emlékem volt a versírásig.


Van, hogy napok, és volt, h évek múlva csak! Tehát hatása mindenképp van! És pozitiv hatása! Leszámítva, hogy esetleg -a felismerést követően- az első percekben, esetleg az első napokba nszarulé érzed magad a szembesüléstől... na de egy terápia evvel jár! Számos fajta fizikai bajra alkalmazott fizikai kezelés is eleinte szar érzés! De ha jó a módszer,gyógyul az ember tőle!!


Pláne evvel, hiszen totál természetes módszer, nem kemikália, nincs mellékhatása, nem okoz gyógyszerfüggőséget... stb...


Tessék határozottnak lenni és kipróbálni valamit! Anélkül nincs változás!

2012. dec. 5. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

...............Javítom magam, az elejéről:


az megrázó lehet akár, de nem feltétlenül ITT PONT. (LEMARADT A PONT.)

2012. dec. 5. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Én meg most jövök rá hogy a 13-as vagyok :D De jókat ír a tizes.
2012. dec. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!