Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi a bajom? Hogy lehetnék...

Mi a bajom? Hogy lehetnék normális? 20f

Figyelt kérdés

Mindig ilyen voltam.

Nem merek idegenekkel beszélgetni, ismerkedni. A szobatársaimmal sem megy. Az egyetemen sem.

Otthon a rokonaimmal semmi gond :)

A régi haverjaimmal valahol a kettő között, de már nincsenek igazándiból... :/


Régebben nem mertem egyedül elmenni sehova se, csak ha először elkísért valaki (új iskola, busz). Aztán utána már nem volt akkora félelmem :)

Most úgy van (kicsit enyhült :)), hogy a kötelező dolgok mennek (az egyetemen intézni valamit,bolt), de sportolni nem tudok elmenni, meg szórakozni :/

Egyedül nem megy, és nincs kivel...

Már itthon ülök egész nap, elegem van belőle! :)


2012. dec. 3. 23:33
1 2 3
 11/26 A kérdező kommentje:

"A kérdésemnél jelezted hozzászólásodban, hogy csak 3 hónapja tart... de azt nem értem, mi tart azóta? Az, hogy szenvedsz a magánytól? Ugyanis a szorongásaid, melyekről itt írsz, vélhetőleg gyerek korod óta fennállnak, jól értelek?"

Így van. Bár az túlzás, hogy szenvedek... :D

Szóval rossz, de nem halok bele... :)


Nem kell kideríteni igazándiból.


Nekem ez lenne a gyógymód:

Jó lenne, ha valaki a közelemben erőltetné velem a beszélgetést, elvinne helyekre, megismerkedni minimum az ő barátaival. Aztán ha biztatnának biztos menne... :)

Egyedül viszont nem, és a pszichológus sem jó :/

2012. dec. 4. 10:28
 12/26 anonim válasza:
Melyik egyetemre jársz?
2012. dec. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:

Ismerős. Hogy mióta, azt nem részletezem. Nekem így telt az egyetem, végig. És azóta is tart. Hogy most mi van velem, azt nem tudom jól megítélni, de ismerős. De azért maradok a múlt időnél.

Ha nem kevertem volna magam olyan kalandokba, amilyenekbe, akkor most azt írhatnám halálosan unalmas életem volt. Ha csak a hétköznapokat tekintem, akkor az volt! Érdekel a foci? Tökjó, akkor valamiről tudsz valakivel beszélni. Engem ezek alatt az évek alatt semmi se érdekelt amiről tudtam volna beszélni bárkivel is. Aztán a vége felé ért annyi élmény hogy tudtam miről a magam módján, és az általános hülyülés is jól ment.

Mesélek egy dolgot. Még egyetem előtti nyáron - akkor már iszonyatos volt az életem - elkezdtem blogot írni. Pár hónapig kitartóan írtam (na jó, igazából élveztem hogy névtelenül feltárom az összes szerencsétlenkedésemet), és elkezdtem jönni az ezjajdeismerős kommentek. Megtaláltam a hozzám hasonlóakat. Segített-e rajtam, nem tudom, sok jót és sok rosszat is köszönhetek ennek, de így jár aki sokat panaszkodik. Mindenesetre lett két jó haverom, és igaz csak egyszer találkoztam velük majd' 5 év alatt, azért megvan a kapcsolat, nem vagyok annyira egyedül.

Miért írom ezt? Azért, mert azóta se sikerül! Akármennyire is találok magamhoz hasonlót, sose lesz belőle semmi. Lehet hogy ez csak a sors jele hogy nem így kéne ismerősöket keresnem, lehet hogy csak elmúltak az idők mikor így tudtam ismerősöket keresni, nem tudom.

20 éves vagy... akkor kerültem az egyik legnagyobb sz*rba: full magányos voltam, egy haverom se volt, és beleszerettem egy kommentelőmbe. Aztán jöttek sorra a hülyeségek, elég sűrű kis év volt! Telhetett volna jobban is, ha van aki megtanít hogy hogyan kéne tenni a dolgokat (sport, művelődés, tanulás minden áron és kész, mással ne foglalkozz öcsi, ha keményen dolgozol és nyitott szemmel jársz jön magától minden), de mivel nem tanított meg, és én is gyenge voltam, sodródtam sz*rságról-sz*rságra.

Az egyetlen amit javasolni tudok és magamnak is javasolni tudnám az az ami a zárójelben van. Egyszerű és mégis marja nehéz. A másik hogy gyere le velem gyúrni. Inni ne, van csajom (ne irigyelj ezért), hülyén érezném magam.

2012. dec. 4. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 A kérdező kommentje:
Pécs
2012. dec. 4. 20:17
 15/26 A kérdező kommentje:
Nagyon örülnék neki, ha tudnék koncentrálnia tanulásra, vagy kimozdulni, de nem megy... egyedül nem :/
2012. dec. 4. 20:23
 16/26 anonim ***** válasza:
Sajnos én nem Pécs. (Pécs, te jó ég, nyáron kiülsz nézed a csajokat és máris jó az élet!... igaz sajnos nyár sincs)
2012. dec. 4. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

10-es vagyok.

Kérdező, az jutott még eszembe, újabb beírásod után: 18 éves koromig nagyjából hasonló gátlásaim voltak, mint neked, és tényleg, elvitt pár ismerősöm klubokba, koncertekre, és magamtól kinyíltam nagyon hamar, hónapról hónapra! Bár esete válogatja, lehet,h neked lassabban menne, nem tudom, de tényleg segítene rajtad is. Lehet h ennyiből nekem mázlim volt akkoriban, 18 évesen. És nekem csak picit löket kell, onnantól meg magamtól is, amiben gátlásos voltak, vagy amibe nép elakadtam. Lehet h neked is csak egy pozitív GYAKORLATI löket kell. Hogy ki fog elvinni téged társaságba, azt én innen távból nem tudom megmondani. Másik megyében is élek.


13-as: végigolvastalak, nagyjából értelek, bár azt nem egészen, hogy jelenleg mi a problémád? Vannak elfoglaltságaid, gyúrsz, amit ezek szerint szeretsz, van csajod, vannak életcéljaid, pl. a zárójeles utalásodban pár felsorolás, amire azt mondod, nehéz ,de tudod kivitelezni.


Akkor miért írod azt is, hogy "de nincs igazi megoldás önmagad számára"? (Nem szó szerint, de kb erre utalsz; jól értelek?)

2012. dec. 4. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

jav:

onnantól MEGY magamtól is, amiben gátlásos voltaM, vagy amibeN ÉPP elakadtam.


________________________________

2012. dec. 4. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:

Szia 10-es, én vagyok a 13-as.

Igen, van csajom, jó vele, de lehetne jobb. Igen, edzek, de amióta hideg van csak itthon és egyedül. És olyan nehezen veszem rá magam a zárójelben leírt dolgokra, hogy simán kizökkenek belőle 1-2 hétre is. Jó lenne valami inspiráló környezet, társaság, mert ismerem azt a lejtőt amit elindultam és tudom milyen mélyre vezethet.

Igen, nemsoká dolgozni fogok, és tudom hogy sokaknak ez se adatik meg, de annyi mindent és annyi jót elterveztem magamnak hogy ahhoz képest ami most van, az egy nulla.

Nem, inkább csak nullának érzékeli az elmém. De ha azokra a dolgokra a zárójelből koncentrálok, akkor máris más a helyzet.

2012. dec. 4. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:

Így van 17-es, pontosan ezt érzem!!! :D


Nyáron voltam a "haverjaimmal" egy hetet Balatonon. Úgy gondoltam, hogy tudják, hogy kb. mi a bajom, és segíteni fognak. Nem is mertem beszélni erről (hogy segítsenek). Aztán ez nem igazán volt... de már az is sokkal jobb volt, hogy velük mehettem a strandra, vagy valahova (diszkóba nem voltunk) :)

Jött pár (nekem)idegen ember is, csak velük még nem foglalkoztam, meg a haverjaimmal sem ment a beszélgetés (akkor még nem volt ez a magányos dolog, és most már a beszélgetés valószínűleg menne)

Csak aztán nem igazán foglalkoztak velem (hiába írtam nekik később...), így ők kilőve... :/

2012. dec. 4. 21:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!