Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter nem vesz komolya...

A pszichiáter nem vesz komolyan. Mi a tennivaló?

Figyelt kérdés
Úgynevezett "TB-s" pszichiáter kezel 3 hetente (ez már eleve vicc, szerintem...), de egyre inkább úgy érzem, hogy nem is érdeklem egyáltalán, csak túl akar lenni az újabb 'ingyen páciensen'. Eközben egyre inkább eluralkodnak rajtam az öngyilkos, és még annál is rosszabb gondolatok...

2012. nov. 24. 22:20
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
``...és szeretném közösen elemezni bizonyos szorongásaimat, vagy gyermekkori traumákat, már nyomtatja is a nyugtató, kedélyjavító és altató receptjét, aztán kitűzi a következő időpontot és elbúcsúzik.`` - irod a kommentben. En is jartam pszichiaterhez, a letezö legmagasabb tarifat fizettem, sajat zsebböl. Az elsö beszelgetesek alkalmaval egyetlen kerdest sem tett fel, csak üdvözölt, es kb. 50 perc utan kerte, hogy fejezzük be a ``beszelgetest``, mert var a következö paciens, es elköszönt. Ez eleg irritalo hatassal volt ram, szova is tettem, es az indoklas az volt, hogy ha a paciens szabadon beszelhet, meselhet, amiröl csak akar (es igy azokrol a dolgokrol mesel, ami foglalkoztatja), ezert felesleges kerdesekkel megzavarni, ami mas (rossz) iranyba terelne a beszelgetest. Tehat a te esetedben is hasonlo lehet a helyzet. A pszichiater eldöntheti, hogy melyik terepias eljarast alkalmazza: 1. Neman vegigüli az ülest. 2. Bele-bele kerdez. 3. Kizarolag kerdeseket tesz fel, amire a paciens felel. Nem gondolom, hogy a pszichiatert ``nem erdekli`` a sorsod alakulasa, mert akkor nem ezt a palyat valasztotta volna. Ha voltak gyermekkori traumaid, es meg mindig a szüleidnel laksz, az a gyogyulasodnak nem elönyös. Ha kikerülsz ebböl a környezetböl, es a sajat labadra allsz, van eselyed a gyogyulasra. Rengeteget hasznalna az önbecsülesednek, mert a sajat kezedbe kellene venned a sorsodat, az eletviteledröl magadnak kellene döntened. Nem szülöellenes vagyok - noha nalunk sem idealisan zajlott a gyerekkor. Sok negativ elmeny a tudatalattiban raktarozodott el, es felnöttkorban robbant ki. Tudomanyosan nem igazolt, hogy a gyerekkori negativ elmenyek mennyiben jatszanak szerepet a felnött korban kialakult pszichikai panaszok eseteben. Szerintem a legjobb lezarni magunkban, ami törtent, azon nem lehet mar valtoztatni. Amit azonban megtehetünk: elhagyjuk azt a környezetet, ami (pszichikailag) karos hatassal van rank, vagy ugy erezzük, hogy a környezetünk gatol minket a celjaink elereseben, a kivant eletstilus vezeteseben. (Elnezest, de nincsen hosszu ekezetes billentyüzetem.)
2012. nov. 28. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!