Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » A pszichiáter nem vesz komolya...

A pszichiáter nem vesz komolyan. Mi a tennivaló?

Figyelt kérdés
Úgynevezett "TB-s" pszichiáter kezel 3 hetente (ez már eleve vicc, szerintem...), de egyre inkább úgy érzem, hogy nem is érdeklem egyáltalán, csak túl akar lenni az újabb 'ingyen páciensen'. Eközben egyre inkább eluralkodnak rajtam az öngyilkos, és még annál is rosszabb gondolatok...

2012. nov. 24. 22:20
1 2
 1/11 anonim válasza:

Ha szerinted nem törődik veled akkor két döntést javaslok:

1: Mond meg neki, amit érzel/ gondolsz és beszélgess vele el.

2: Ha nem szimpatikus a pszichiátered keress másikat.

2012. nov. 24. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Keress másikat, és mondd el a történteket a betegjogi képviselőnek!
2012. nov. 24. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Ahogy fentebb mondták: Ha nem érzed úgy, hogy segít, amit az a pszichiáter tanácsol, igen, keress másikat. De betegjogi képviselőhöz emiatt szerintem fölösleges fordulni. Nem mindenki képes mindenki mással tökéletesen megfelelő hullámhosszra kerülni. Sztem legalábbis.


És nem az 'ingyen beteg'-ről van valószínűleg szó. Mindenki lehet fáradt, akár krónikusan is.

2012. nov. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Egész pontosan az vele a helyzet, hogy minden találkozó elején megkérdezi, volt-e változás az élethelyzetemben az elmúlt találkozás óta (munkahely, család, stb.). Ezekre válaszolok, de amikor megpróbálok mélyebb dolgokba beásni, és szeretném közösen elemezni bizonyos szorongásaimat, vagy gyermekkori traumákat, már nyomtatja is a nyugtató, kedélyjavító és altató receptjét, aztán kitűzi a következő időpontot és elbúcsúzik.
2012. nov. 24. 23:40
 5/11 anonim ***** válasza:
Én meg gyógyszereket szeretnék és homeomániás dokit kaptam. Cseréljünk.
2012. nov. 25. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a pszichiáternek sem kapacitása, sem nem feladata az, hogy elbeszélgessen veled, megfelelően jár el, amikor csak felírja a gyógyszereidet és viszlát.


Pszichológus dolga az, hogy beszélgessen veled, de hála a magyar TB rendszernek arra sosincs keret; azt sem finanszírozza a TB hogy a pszichiáter pszichoterápiát alkalmazzon bárkin is. Magánpszichológushoz elmehetsz, kérdezd meg az orvosod, biztos tud ajánlani. De az pénzbe fog kerülni. Sokba.


Úgyhogy köszönd meg a politikusaidnak azt, hogy akinek amennyi pénze van annyit is ér.

2012. nov. 25. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Még az előzőhöz annyit, hogy az én pszichiáterem elvállalta volna a pszichoterápiát nálam (persze nem ingyen), de egyszerűen még úgy sem volt rá kapacitása, annyira túlterhelt a teljes osztály, az összes többi szakemberrel együtt. Tényleg nem az ő hibájuk.
2012. nov. 25. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szomorú ez a helyzet, de sajnos úgy van, ahogy a 6-os válaszoló mondja. Neki nem dolga pszichoterápiát végezni rajtad.

Keress pszichológust. Magánban is van, akivel meg lehet beszélni előreláthatóan milyen hosszú a kezelés és mennyibe kerül. Van olyan, aki a pénztárcádhoz igazítja az árát, ha ez az akadálya.

2012. nov. 25. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

A pszichiáter teszi a dolgát. Neked pszichoterapeuta kell, vagy pszichológus. Ne az orvost, vagy az ellátást szidjátok, ha nem jó helyen jártok. Ja, és az életvitelt, a munkahelyi gondokat, a családi problémát neked kell megoldanod, és nem az orvosnak.

2012. nov. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Már a legelső alkalommal megbeszéltük vele, hogy mi a különbség a pszichológus és pszichiáter között, és megegyeztünk, hogy nekem az utóbbi jobb (lenne, ha nem 200 embert kéne ellátnia naponta). A következő alkalommal megmondom neki, hogy beszéljünk át bizonyos dolgokat. Ha nem hajlik rá, akkor más megoldást keresek.
2012. nov. 26. 12:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!