Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha valaki fél attól, hogy...

Ha valaki fél attól, hogy megöli magát (hirtelen felindulásból), előfordulhat, hogy mégis megteszi és sikerül?

Figyelt kérdés
Nincs erre valami "szabály", hogy aki fél tőle, az igazából nem is lenne rá képes, hogy megtegye?
2009. aug. 12. 21:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

o.O Szerintem, aki odáig jut, hogy képes megölni magát, azt nem érdekli a fájdalom vagy hogy van-e valami a halál után. Véget akar vetni a szenvedésének, tehát nem bánja, hogyha eltűnik a semmiben. Ilyen szempontból, aki fél az öngyilkosságtól, azt még köti valami a világhoz. A létezni akarás.

De sem pszichológus sem pszichiáter nem vagyok. Talán feltűnik itt egy szakember is egész véletlenül. :)

2009. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Akik félnek tőle azok pont ezért teszik gyógyszer túladagolással, így fájdalommal nem jár és utána csak vár
2009. aug. 12. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem a fájdalomtól félek, hanem az a baj, hogy én nem AKAROK meghalni, de kinézem magamból, hogy jön egy mélydepi vagy egy hirtelen felindulás -mikor nem a józan eszem irányít- és csak egy lépés az ablak...
2009. aug. 12. 21:15
 4/10 anonim ***** válasza:
De vannak idők, amik kiesnek, mert ez lehet skrizofrénia,vagy a megszállottság egy tünete.
2009. aug. 12. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

21:14-esnek

Azoknál, akik félnek a haláltól, nem a fájdalomtól való félelmet hoztam fel. :S Elég szánalmas, hogy valaki fél a fájdalomtól, de öngyilkos lesz. Ha már tényleg nincs más, csak az öngyilkosság, akkor igazán nem érdekelhetné a fájdalom. :S Van, aki azért fél a haláltól, mert nem tudja, mi van utána. Az is túladagolja magát? Ha így értetted, nem mondtam semmit. :D

2009. aug. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Egyébként ha félsz, hogy valami őrültséget teszel, menj el szakemberhez. Hátha tud segíteni. Ha meg már jársz: ha valaki meghallgat, mikor mélyponton vagy, megnyugszol kissé? Mert akkor dobj meg egy MSN címmel privátban, szívesen meghallgatlak.
2009. aug. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nem tudom pontosan mire gondolsz, de néha én is azt gondolom, hogy mi lesz ha "véletlenül" esetleg kiugrok az ablakon, mondjuk én sem tudom jól megfogalmazni, hogy hogy gondolom. De amúgy én sem akarok meghalni, meg tulajdonképpen eszembe se jutna megölni magam. Lehet nem vagyunk normálisak :P
2009. aug. 12. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Igen, olyan érzésem nekem is szokott lenni, de az másmilyen :) De tudom, miről beszélsz:) Egyébként nem járok szakemberhez, most arra nincs lehetőségem egyelőre.
2009. aug. 12. 21:30
 9/10 anonim válasza:
100%
az élet játék ... négy lehetööség van végigviszed, kiesel, kiszálsz, vagy kiejtenek...ha meg akarod nyerni akkor nyilván nem szálsz ki. ha félsz attol hogy ha nem jol megy akkor kilépsz akkor nem feladni kell hanm felküzdeni magad..érted....szal sztem gondolkodj el rajta hogy miért is van rossz kedved és tartsd zárva az ablakot:) ne akarj meghalni..lejtöö után domb jön...de egy kis emelkedő legalább:D
2009. aug. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
50%

21.21

Pontosan így ;)

2009. aug. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!