Valakinek miért az a törődés jele, hogy beleköt a másikba?
Gyerekeknél ugye valóban létezik ez a "meghúzom a copfját, mert tetszik" dolog. Bár őszintén, ennél sem értem, hogy honnan jön.. felnőtteknél pláne miért van ez?
Egyik ismerősöm csinálja ezt előszeretettel. Pl. rendszerint abba köt bele, hogy hogy mondok ki egy szót. Vagy szintén kijavít, ami inkább szőrszálhasogatás, mint baráti jó tanács, hogy máshol ne égjek be. De tudom/érzem, hogy ilyenkor csak "mondani akar valamit", heccelni, mert van, mikor alaptalan a szekálása. De hát nem az a hatás, mint amit ő vár.. bár nem is tudom ki várja erre azt, hogy a másik a szívébe zárja?
Köszi a tippeket!
Hát őt biztos soha nem fogom megérteni, mert látszik, hogy pl. a csendet szeretné megtörni ilyen frappánsan. Meg röhög, mikor felhúzom magam (nem is kiröhög, hanem olyan jelleggel nevet rajtam, hogy "jaj, de aranyos, mikor mérges.") Persze, ha túllő a célon, akkor szabadkozik, hogy ő nem ezt akarta. De nem tudom kinek kényelmes, vagy menő bántással foglalkozni a másikkal.
Azért nem úgy van hiányos tudásom, hogy emiatt hatalmasakat tudjak beégni.:) Ha rosszul mondok ki egy szót, ne azt képzeld el, hogy fölcserélek betűket, vagy hantázok valamit, hanem van egy kis tájszólásom. (Bár már eléggé megkopott.) Pl. hosszabban mondok ki magánhangzót. Szerintem erre fölhívni a figyelmet nem kedves baráti féltésből adódik, hanem szimpla b*sztatásból. Pláne, mikor van, hogy tényleg "jól" mondom ki, és akkor is beszól, mert szerinte ez vicces.
És tényleg azt látom rajta, hogy azt várja, hogy ezen én hatalmasat nevessek és a nyakába ugorjak, hogy milyen jót mulatunk.. rajtam.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!