Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Lassan meghülyülök, segítség!...

Lassan meghülyülök, segítség! Mitől lehet ez? :S Írjatok pls!

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kb. 2-3 hónapja vettem észre magamon, hogy sokkal nehezebben fogok fel mindent :S Pl. Ha valaki mond egy történetet, vagy valami hosszabb mondatot, egyszerűen képtelen vagyok elsőre megérteni, meg kell ismételnie egyszer-kétszer. A szavakat értem, nem azzal van a baj, csak valahogy nem találom az összefüggést a szavak, mondatok között, és egy kotyvasz lesz az egész a fejemben, aminek semmi értelme :S Hiába figyelek oda, akkor is nagyon gyorsan elvesztem a fonalat. Ha egy emberrel lenne ilyen, akkor azt mondanám, biztos hülyén magyaráz, de mindenkivel így van, szóval tuti velem van a baj. És ez egyre rosszabb, pedig sajna eddig se voltam valami gyors felfogású, de ez így már elég gáz :S Bátyám is azzal szívat, hogy mostanában mást se mondok, csak hogy "Mi van? Te értetted, mit mond?". Mitől lehet ez? Volt valakinek valami hasonló tapasztalata? Meg mit lehet ezzel kezdeni? Vagy ez normális, néha van ilyen az emberrel?

Néha elmegyünk iszogatni a haverokkal, de nem iszok sok alkoholt, hogy attól lehetne, nem is drogozok. Aludni mondjuk nem alszok sokat, mert melózok is, de általában a 6-8 óra megvan, nem érzem fáradtnak, álmosnak magam.

Meg ezzel együtt azt vettem észre, hogy magamat is sokkal nehezebb kifejezni, sokszor van, hogy belekezdek valamit elmesélni valakinek, aztán abba is hagyom, mert úgy érzem, nem tudom kifejezni azt, amit akarok, az egész mondanivalóm széttöredezik a fejemben és nincs semmi értelme. Ezt is fogalmaztam egy darabig :P

Ja 16/F vagyok, szóval még nagyon nem lenne itt az ideje, hogy elhülyüljek :D


2009. aug. 10. 21:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Menj el orvoshoz(házi) és kérj beutalót egy alapos kivizsgálásra.Pl:vérvétel stb

Betegség jele is lehet.

2009. aug. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Örülök, hogy megláttam ezt a kérdést velem is valami ilyesmi van már 3-4 hónapja.


Én is várom a válaszokat!

2009. aug. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jah 18/F vagyok (előző)
2009. aug. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20/l, ugyanezzel, plusz fejfájással. A doki felhomályosított, hogy 9 órákat kéne aludni, nem 5-6-ot, kaptam gyenge altatót, egy hét pihi után elmúlt.
2009. aug. 10. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Ha nem a kimerűltség a baj,szerintem is csináltass vérvizsgálatot,mert lehet,hogy csak nem jó a vérképed,és az okozza.
2009. aug. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Sokféle oka lehet: enyhe - súlyos, jobb ha mielőbb megmutatod magad. Kimerültségtől az fülbetegségen át a vitaminhiányig. Vagy még rosszabb. Meg kéne vizsgálni.
2009. aug. 10. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Nem ütötted meg a fejed? Vagy napszúrást kaptál?

Vannak ifjúkorban kezdődő pszichés betegségek, jobb, ha megnéz a doki. Esetleg kaptál egy kis agyvérzést, mondjuk álmodban. Egy enyhét.

2009. aug. 10. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én akkor voltam így, mikor egész nap szerkesztettem számítógépen, felelősséggel. Estére nem tudtam beszélni.

Volt h az jutott eszembe"backspace"

Nincs esetleg sz.gép, pénztárgép?

És valami mérgező anyag?A munkahelyen.

2009. aug. 10. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek a válaszokat, jöhet még, ha tud valaki valamit :)

Fizikai melót dolgozok, hivatalosan könnyű, mert csak olyat lehet 16 éves kortól, de azért tud néha elég fárasztó lenni. Lehet, hogy mindenkinek igaza van, és a kimerültség, meg hogy egész nap kinn vagyok a napon, amiatt van, meg lehet, hogy ehhez kevés a 6-8 óra alvás. Lehet, hogy ezek miatt együtt van ez az egész? Mert akkor megpróbálok többet aludni, meg jobban odafigyelni, hogy vitamindúsabban kajáljak, bár nem érzem úgy általánosságban kimerültnek vagy gyengének magam.

Mérgező anyag van, de arra nagyon odafigyelnek, meg én nem is nagyon kerülök a közelébe, szóval nem hiszem, hogy az a gáz.

Megmondom őszintén, félek kicsit az orvostól mert a végén még kiderül, hogy valami pszichés baj és elküld pszichológushoz, attól meg én nagyon idegenkedek, nem akarom :S

2009. aug. 10. 22:27
 10/12 anonim ***** válasza:
Én már évek óta így élek, csak az a gáz, hogy néha képzelődöm is, olyan hangokat hallok, amik igazából nincsenek. Sokszor bunkó vagyok, és nem is veszem észre, a barátaim furán néznek rám, a szüleim meg nem tudják, mihez kezdjenek velem. Egyébként én sokat alszom, bizonyára nem az alváshiánytól vagyok ilyen hülye :D Menj el egy pszichológushoz, nehogy úgy járj, mint én.. 15/l
2009. aug. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!