Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Éreztétek már úgy, hogy...

Éreztétek már úgy, hogy igazatok van egy vitában, és a másik fél "direkt" úgy tett, mintha rád akarná kenni az egészet, hogy igenis a te hibád?

Figyelt kérdés

Holott valahol ő is tudhatta h ez nem így van. Mit gondoltok erről? Mi sarkallja erre az embereket? Volt már hasonló veletek?

Az egy dolog hogy az emberek nem iskerik el,ha valamiben hibáznak...van akinek ez nehéz...de akkor,ha ezzel ő is tisztában van,miért kell azt a szemét húzást megtenni,hogy mást okol a történtek miatt,holott valahol tudja,hogy ő a hibás?Kíváncsi vagyok a ti tapasztalataitkora...nekem most ért véget így egy barátságom.


2009. aug. 10. 13:14
 1/10 A kérdező kommentje:
Nyugtassatok meg,hogy nemcsak én "fogom" ki ezeket az embereket:)
2009. aug. 10. 13:15
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
óóó, de hányszor volt ilyen "élményem". néha a hajamat tudnám tépni, hogy tudom, hogy igazam van, nem nagyképűségből vagy ilyesmi, csak tudom és az istennek se ismeri be a másik, hanem még rátesz egy lapáttal. kicsit a párom is ilyen, szeretem, de sokszor már le se állok vele vitázni vagy meg se próbálom bebizonyítani, hogy igazam van, mert falra hányt borsó. hiába nyilvánvaló, hogy az kék, ő akkoris bizonygatja hogy zöld. olyan még nem volt, hogy én emlékeztem volna jól valamire és ő hibásan. még akkor sem ismeri el, ha később kiderül, hogy nekem volt igazam. de ugyanez van, ha vmi nem jól sikerül...ő sosem hibás. vagy én tehetek róla vagy ő csak a körülmények áldozata. nem egyszerű, inkább befogom a szám. van, aki ilyen, nem tudunk rajta változtatni. vagy elfogadod barátnak vagy nem, nemigen van köztes megoldás.
2009. aug. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Megnyugtatlak : több ilyen ember van!

A férjem is pont ilyen típus!... :-[


Életében még egyszer sem ismerte el, hogy nincs igaza, pedig érvekkel bebizonyítottam neki, de mikor sarokba lett szorítva (az érveimmel), akkor hirtelen másról kezd beszélni, teljesen más sérelmét veszi elő vagy dúlva-fúlva elrohan... ILYEN!


Már nem is dühöngök rajta! :-(


Sajnos, vannak ilyen emberek, akik képtelenek arra, hogy elismerjék : most éppen nincs igazuk! (Inkább leharapnák a nyelvüket.)


A férjemnek pl. MINDENÉRT én vagyok a hibás, bármi történik!... 8-o

Pl.: a gyerek intőt hoz haza, meg kéne róni, de ő 5 perc múlva már ott tart, hogy miért vagyok ÉN A HIBÁS!!!

Vagy : a boltban valamit rosszul számoltak, én itthon elpanaszolom neki, hogy átvertek, erre megint ott tartunk, hogy kihozza : én vagyok a hibás!...

Már mondtam neki, hogy rohadtul szégyellem magam, mert a Nap elé kúszott egy felhő és erről is én tehetek!... :]


Ha én valamiben hibázok, elismerem, sőt bocsánatot is szoktam kérni, ha ezzel valakit megbántottam (pl. ha a gyerekeket valamiért megszidom, de később kiderül, hogy nem ők voltak a dologban a hibásak, azonnal elismerem nekik, hogy bocs, tévedtem, ne haragudjanak!)


Hogy vajon mitől viselkednek ezek az emberek így?

Sokféle oka lehet...

Szerintem a férjem azért ilyen, mert ő egykeként megszokta, hogy "ő az Isten", amit mond az szentírás, valahogy nem tanulta meg, hogy a tévedéseket el kell(ene) ismerni???... Erre tippelek.

2009. aug. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi,hogy válaszoltatok:)Írjon még más is,akinek van hasonló storyja. KOnkréten engem az zavar a legjobban,ha valaki hibázik valamiben,és ha szóvá teszed neki,akkor még kihozza a végén,h te vagy érte a hibás,akkor is,ha te nem várod el tőle,hogy beismerje,mert már rég nem érdekel a dolog...én is beismerem,ha hibázok,és tisztában vagyok a hibáimmal,nem járok szemellenzővel,mint ezek az emberek.Szerintetek miért csinálják ezt?Van erre valami magyarázat?Erre is várom a válaszokat:)) előre is köszi:)
2009. aug. 10. 13:50
 5/10 A kérdező kommentje:
Jah,még annyi,hogy azért érint ennyire rosszul ez a dolog,mert úgymond most lépek be a felnőttek világába,20éves vagyok és azt hittem,hogy ilyenkor már értelmesebbek az emberek.Igazából akikkel én vagyok ilyen helyzetben rendes emberek,de nem lehet velük normálisan megbeszélni semmit,ez nemrég is kiderült,és már nem tudom,mit gondoljak róluk...Azért elég szomorú,hogy sokan nem képesek "felnőtt módjára" viselkedni,a 2.válaszoló már anyuka,és ilyen gondjai vannak:((nagyon sajnálom.
2009. aug. 10. 13:54
 6/10 anonim ***** válasza:
Én azt mondanám: jó, mondogasd csak ezt magadnak, ha jólesik.
2009. aug. 10. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
ki mondoga mit?tudtommal ez egy olyan oldal,ahol embereket LEHET megkérdezni...
2009. aug. 11. 22:39
 8/10 anonim ***** válasza:
Úgy értem, annak, aki elkezd hibáztatni egy vitában.
2009. aug. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Bruno11 válasza:

Nem egészen ez, de hasonló dolog volt a volt párommal. Számtalanszor érvényesítette az akaratát a kapcsolatunkban, majd később rám fogta, hogy én akartam és meg is magyarázta. Úgy állította be mintha én akartam. Vagy tudatosan mondva/szavakkal, úgy mondta a mondatot, hogy később, megtudja magyarázni, hogy ő nem ezt mondta csak azt hogy...

Hozzá kell még tennem, hogy nekem is volt bőven hibám a kapcsolatban, csak ez a én szemszögön és én voltam az elnyomott fél.

24f a párom: 36n

2020. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Bruno11 válasza:
* volt párom
2020. aug. 19. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!