Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mihez kezdjek? (Hosszú)

Mihez kezdjek? (Hosszú)

Figyelt kérdés
20 éves vagyok és fogalmam sincs, hogy mihez kezdjek az életemmel. Semmi sem motivál, nincs életcélom. Én hülye gépészmérnök szakra jelentkeztem, de ott hagytam, mert nem szerettem. Most pénzügy és számvitel OKJ képzést csinálok, mert az volt a tervem, hogy mérlegképes könyvelő leszek, de ez a terület sem motivál :(. Ami igazán érdekelne az a történelem, de félek, hogy ha elkezdeném attól is elmenne a kedvem, ráadásul a szüleimnek nincs pénze, hogy finanszírozzák a tanulmányaimat. A szülők állandóan balhéznak, ami egyébként idegileg teljesen felőről, így a tanulásra sem tudok már koncentrálni. Eddig az motivált, hogy félek a bukástól, de már az sem nagyon :(. Leírom mi az, ami érdekel, hátha azokból tudtok jó ötletet adni. Tehát a történelem az érdekel, valamint szeretek pókerezni (de ugye ehhez is pénz kell, ráadásul elég kicsi az esélye, illetve sok idő, amíg valaki profi játékos lesz). Ezeken kívül a könyvesbolti eladó állás az, amiben igazán eltudnám képzelni magam. Barátaim nincsenek, barátnőm sem. Szeretek sétálni. Esetleg tanuljak majd valami szakmunkát és menjek külföldre pénzt gyűjteni? Édesanyámat nem merem magára hagyni, mert félek, hogy az apám neki esne és bántaná...

2012. okt. 14. 17:23
 1/4 anonim ***** válasza:

Hm, ha nincsenek barátaid, akkor végső soron csak a szüleid kötnek ide. Ha édesanyádat nem mered itthagyni, esetleg próbálj szerencsét egy szomszédos országban: Ausztria? Melyik országrészben élsz? Tudsz valamennyire németül? Így pénzhez is jutnál, és önállóságot is tanulnál, mert ha magadra vagy utalva, az önbecsülésed is erősebb lesz, ezáltal a depresszív hangulatodat is jobban sikerülne leküzdeni (főleg, ha a szülők balhéit nem hallgatod).

Én általában azt szoktam mondani mindenkinek, hogy tanuljon tovább, de esetedben nem tanácsolom ezt, inkább a mielőbbi munkavállalást, a pénzhez jutást, az önállóságot.

Sok sikert, kitartást!

2012. okt. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a tanácsot. Az Észak-alföldi régióban élek. Angolból van középfokú nyelvvizsgám, szóval inkább Anglia és talán Hollandia jöhet szóba, mivel ott is nagyon népszerű az angol. De ha nem igazán értem, hogy ha nem merem magára hagyni édesanyámat, akkor hogyan mehetnék külföldre dolgozni?
2012. okt. 16. 08:16
 3/4 anonim ***** válasza:
A külföldet úgy értettem, hogy közeli ország - ezért vetettem fel Ausztriát - , bár végső soron már Debrecenből is megy Angliába repülő, nem olyan hosszú az út.
2012. okt. 16. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Értelek.
2012. okt. 16. 17:09

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!