Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért érzem ennyire rosszul...

Miért érzem ennyire rosszul magam, amikor vendégek jönnek, vagy mi megyünk vendégségbe?

Figyelt kérdés

Először csak nagyon feszült vagyok, aztán fájni kezd a gyomrom stb.. Kellemetlenül érzem magam. Amikor kézdeznek, elintézem a választ egy-egy szóval, annak ellenére, hogy már előre eljátszottam magamban az összes lehetséges szituációt. Enni sem szeretek társaságban.

Amikor hozzánk jönnek vendégek, akkor inkább bemegyek a szobámba és gépezek. Amikor meg nekünk kell menni és már el van döntve, hogy én is megyek (ami általában mindig az utolsó percben dől el), akkor meg inkább olyan helyre megyek, ahol kevesebben vannak. Akkor érzem jól magam (a körülményekhez képest), ha takarásban vagyok, és nem vesznek észre.

Tudom, hogy ezzel leégetem anyuékat, ezért szeretnék valahogy megváltozni.


Mit tehetnék?



2012. szept. 8. 20:49
 1/4 anonim ***** válasza:
Csak vendég látogatásnál és fordított helyzetbe van ez vagy minden olyan helyiségbe ahol emberek vannak?
2012. szept. 9. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Minden társas helyzetben így érzed magad? Hogy rejtőzködni szeretsz?

Hány éves vagy?


Meg tudod fogalmazni, hogy mi a rossz neked ezekben a helyzetekben, és hogy hogyan érzed magad olyankor?

2012. szept. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

#1

Igazából nem csak akkor. Nem bírom a tömeget. Ha csak egy-két ember van ott, akkor az még nem olyan gáz, de ha annál több, akkor egyre inkább feszélyezve érzem magam.


#2

Többnyire igen. Kivétel amikor a haverokkal vagyok. Azonban ha osztálytársak jönnek oda, akkor is egyre idegesebb leszek. Hiába próbálom lenyugtatni magam, nem sikerül.

20 éves vagyok, de ez egész életemben így volt. Tehát nem az van, hogy egyszercsak gondoltam egyet, aztán mindenkit megutáltam...

Sokszor elgondolkodtam rajta, hogy miért is érzem magam olyan rosszul, de igazából nem tudom. Csak annyit tudok, hogy kiszolgáltatottnak érezem magam, illetve kellemetlenül. Egyre idegesebb leszek, ahogy telik az idő. Nem szeretek kapcsolatot teremteni, beszélgetni. Amikor kisebb voltam, mindig azt gondoltam, hogy bárki, bárhonnan megtámadhat. Senkiben sem bízom meg. Nem jövök rá, hogy miért...Nem emlékszem semmire a gyerekkoromból, kivéve egy-két emlékfoszlányt. Talán ezért nem bízom meg az emberekben...

Tényleg nem tudom, de változtatni szeretnék rajta.


Köszönöm a válaszokat.

2012. szept. 9. 13:14
 4/4 anonim ***** válasza:

Értem. Ha szinte semmire nem emlékszel gyerekkorodból, akkor biztos megvan az oka, hogy miért fojtottad el... Nagyon jó lenne neked egy pszichológus, aki segítene a mostani problémáid mélyére ásni és megoldani, mert ezek a dolgok akadályoznak a mindennapi életviteledben.


Adj magadnak esélyt a boldog életre, kérj segítséget!

2012. szept. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!