Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha iszonyat...

Mit csináljak, ha iszonyat mód fel tudom húzni magam azon, hogy ha cigarettázóak mellettem rágyújtanak?

Figyelt kérdés

Lehetek bárhol, én a nemdohányos vagyok hátrányban, úgy érzem. Mindenhol száll a füst, amerre csak járok,nemigen tudom kivédeni, max csak úgy, ha bezárkózom a lakásba.

Direkt távol állok meg a babával a buszmegálló vagy ahol több ember van és nemegyszer van olyan, hogy habár van egy csomó hely, direkt, csakazértis mellém áll és rágyújt.

Balatoni étterembe kivárjuk, mire lesz szabad asztal és leülünk, sőt mellénk egy másik gyerekes család is, erre jönnek és leülnek és fújják a füstöt, sőt még tőlünk kérnek hamutartót, így figyelmetlenség sem lehet, hogy véletlen nem vette észre, hogy 3-4 kisgyerek mellett ül és ne gyújtson rá. Vagy ennyire függő valaki, hogy őt nem izgatja, hogy kicsikre fújja a füstjét? Vagy én vagyok a finnyás, őket nem sajnáló és nem megértő és nem toleráns? Még sorolhatnám, hogy hol és hogyan vehetnek büntetlenül semmibe a cigarettások, de unnátok. Mi a véleményetek, én vagyok aki a rossz felfogású és mit tegyek?


2009. júl. 29. 12:17
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Nem te vagy a rossz felfogású,engem is ki tud üldözni a világból ez a figyelmetlenség.Kivédeni hát...nem nagyon lehet csak ha rászólsz,hogy ,,legyenszíves ne az orrom alá fújni a füstöt"..persze szebben kifejezve.Én nem egyszer szóltam rá a mellettem álló emberre,odébb is ment.Főleg ha kisgyerekkel vagy ,akkor muszály szóvá tenni,mert az ő egészsége kárára megy.A dohányzásnak is van ,,etikettje" mindig ezt tanították nekünk,hogy mindig meg kell kérdezni társaságban,hogy rágyújthatok-e, vagy ha gyerek van a közelben akkor evidens dolog ,hogy elmegyek onnan, vagy hogy nem szórjuk a a csikket a földre.De ezeket már szinte senki nem tartja be.
2009. júl. 29. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Én dohányzom,de a füstöt nem bírom.Amúgy ez ember függő, ismerek olyan dohányost aki megkérdezi mielőtt rágyújt, hogy zavar-e füst,de van aki spontán rágyújt.Ilyenkor arrébb megyek vagy elhesegetem a füstöt és ha látják, hogy zavar, akkor odébb mennek.

A gyerek mellett dohányzókat én sem értem.Bár szerintem ez családi vonás,mert nálunk akik dohányoznak, mindig kimennek az udvarra, ha gyerek van a lakásban.

2009. júl. 29. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

énis dohányos vagyok, de pl buszmegállóban mindig arrébb megyek, hogy ne ott mindenki előtt gyújtsak rá. ha kisgyerek van, pláne arrébb megyek. ilyen esetben jogosnak vélem a felháborodásod, hiszen mégiscsak kisgyerekkel vagy. én a helyedben simán rászólnék, h legyen szíves a kisgyerek miatt menjen egy kicsit arrébb.

viszont azokat az embereket, akiktől arrébb megyek h ne érje őket füst, ésmég ígyis rosszállóan néznek rám, és még 20 méterrel arrébb mennek, ezeket ki nem állhatom. énis ugyanolyan ember vagyok mint ő, és ugyanannyi jogom van rágyújtani, mint neki nem rágyújtani. főleg így h még tekintettel is vagyok rá, és direkt arrébb megyek, és még ígyis méreget, és látványosan még távolabb megy, hát ezektől kiver a víz.

2009. júl. 29. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem egy dohányosnak nincs annyi joga rágyújtani, mint nekem nem rá gyújtani, mivel szánt szándékkal a saját testén kívül az én testemet is rongálja. Csak az államoknak nem érdeke a dohányosok karbantartása ( nem rád gondolok, hanem a prosztókra, akik nyilvános helyen pöfékelnek), mert pénzbevételt jelentenek számára.
2009. júl. 29. 15:23
 5/16 anonim ***** válasza:
76%

közterületen vagyunk, így hatóságilag ugyanannyi joga van rágyújtani, mint neked nem rágyújtani. ez csupán etikai kérdés h tekintettel van e a nemdohányzóra vki, vagy nincsen. büntetni nem lehet érte. (ha tiltva van akkor persze lehet)

de közterületen soha senki nemfogja megtiltani a dohányzást, mert nagyon nagyon sok a dohányos, és ezt ilyen szinten nemlehet korlátozni, és nem a pénz miatt (ha a pénz számított volna akkor egyes éttermekben, kávézókban sem tiltották volna meg, hiszen ez aztán tényleg jelentős bevétel kiesést jelent, persze nem az államnak, mert a cigis attólmég ugyanúgy megveszi, csak max nemmegy olyan helyre, ahol nemlehet rágyújtani)

egyszóval, törvényileg megvan hozzá a joga h akár melletted is rágyújtson, ezmárcsak emberség kérdése h mit tesz meg és mit nem. az a füst károsíthat téged, igen, de nem azalatt a rövid idő alatt, míg ő elszív melletted egy szál cigit, és ennyi erővel a bkv buszoknak sincsen joguk közlekedni, merthát látod h az mit pöfékel ki rád, ha elmegy melletted.

2009. júl. 29. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Nem károsít, ha naponta 3 száll cigit valami barom elszív mellettem? Dehogynem!

Rendelet meg azért nincs, mert a parlament is tele van bagós szarokkal.

2009. júl. 29. 15:55
 7/16 A kérdező kommentje:
Törvény adta joga az van, mert kell a pénz az államnak és annak akik érdekeltek, de mint ember, az egy nagy nulla. Én sose teszek kárt szánt szándékkal senkinek. Aki cigizik,az igen! Büszke lehet magára. Majd ha kipurcan dicsekedhet a pokolban,hogy hány ember testi épségének okozott kárt a gyengyejellemű függőségével és a mások leszarásával. Ott nem a pénze fog számítani, hanem a gerince. Ami nincs.
2009. júl. 29. 15:58
 8/16 anonim ***** válasza:
17%

én dohányos vagyok.ha az utcán zavar a füst,erre van megoldás:állj arrébb!azt én is bunkóságnak tartom,amikor vki kisgyerek mellett pöfékel zárt helyen,de ez igazából sztem az étterem hibája.nincs külön dohányzó rész,és mindenhol van hamus,tehát joga van az illetőnek rágyujtani.az már más tészta,hogy nem veszi észre a gyereket.

láttam már olyat is,hogy egy kávézóba(ahol mindenki egymás után szívja a cigiket)behozta az anya a kisbabát.nah az nagyon gáz! és még neki áll feljebb,hogy füst van.mért nem viszi akkor egyenesen a sarki kocsmába azt a gyereket? kiváncsi vagyok erről mit gondoltok...

2009. aug. 5. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Jobbat nem tudok, mint hogy arrébb állok és nem viszem a pénzem olyan helyre, ahol nincsennek kitílva a cigizők a nemcigizők oldaláról. Amíg a magyarmarha olyan, hogy beleszarik a gyerekekbe és a nemdohányzókba, addig csak a védd magad reakció léphet. És az ima, hogy ne a passzív dohányos legyen beteg, hanem aki fújja a füstöt vagy szokjon le. Jó hamar. Hogy legyen eggyel kevesebb. Vagy így vagy úgy....
2009. aug. 5. 12:08
 10/16 A kérdező kommentje:
Elég nemtörődöm az a nő, aki beviszi a gyerekét egy kávézóba. Igénytelen. Persze, ha van külön rész normálisan bekerítve, elzárva a cigiseknek és nem szál át a füst, akkor az jó,de nemigen ismerek ilyet. Amíg a magyar mentalitás olyan, amilyen, addig bármit is gondolnak a nemcigisek, addig nem nekik áll a világ.
2009. aug. 5. 12:11
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!