Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mit csináljak, ha iszonyat...

Mit csináljak, ha iszonyat mód fel tudom húzni magam azon, hogy ha cigarettázóak mellettem rágyújtanak?

Figyelt kérdés

Lehetek bárhol, én a nemdohányos vagyok hátrányban, úgy érzem. Mindenhol száll a füst, amerre csak járok,nemigen tudom kivédeni, max csak úgy, ha bezárkózom a lakásba.

Direkt távol állok meg a babával a buszmegálló vagy ahol több ember van és nemegyszer van olyan, hogy habár van egy csomó hely, direkt, csakazértis mellém áll és rágyújt.

Balatoni étterembe kivárjuk, mire lesz szabad asztal és leülünk, sőt mellénk egy másik gyerekes család is, erre jönnek és leülnek és fújják a füstöt, sőt még tőlünk kérnek hamutartót, így figyelmetlenség sem lehet, hogy véletlen nem vette észre, hogy 3-4 kisgyerek mellett ül és ne gyújtson rá. Vagy ennyire függő valaki, hogy őt nem izgatja, hogy kicsikre fújja a füstjét? Vagy én vagyok a finnyás, őket nem sajnáló és nem megértő és nem toleráns? Még sorolhatnám, hogy hol és hogyan vehetnek büntetlenül semmibe a cigarettások, de unnátok. Mi a véleményetek, én vagyok aki a rossz felfogású és mit tegyek?


2009. júl. 29. 12:17
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
75%

12:04es vagyok. annyit hozzáfűznék még,hogy én-ha nemdohányos ismerőssel vagyok-alap,hogy megkérdezem,zavarná e,ha rágyujtanék.ha illendőségből azt mondja hogy nem,akkor is ügyelek arra,hogy ne fújjam a képébe a füstöt! lehet kultúráltan is dohányozni,ügyelve másokra.

vagy vegyük az éttermes-kisgyerekes szituációt.ha a odamész,és nagyon udvariasan megkéred,hogy kint szívja el a cigit a pici miatt,valószinüleg kimegy.lehet,hogy csak nem vett észre titeket,és még bocsánatot is kér...(persze vannak bunkó állatok,azokkal nm lehet mit kezdeni sajnos...)

2009. aug. 5. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%

hidd el a magyar mentalitásnak ehhez semmi köze.

más, fejlettebb országokban is cigiznek az emberek, AZ UTCÁN, csak ott jobban megvan oldva az éttermek, kávézók cigarettázási lehetőségei. de az utcán ugyanúgy rágyújtanak, és senki nemfog ilyen törvényt behozni, egyik országban sem, h utcán TILOS a dohányzás. akármennyire fejlett azaz ország és askármennyire pénzes. játszóterekről, hivatalokból, éttermekből ki lehet tiltani, de közterületről nem, és nemis fogják. törődj ebbe bele.

túl nagy elvárásaid vannak, és ne fogd se a mentalitásra, se arra h a politikusok mind dohányoznak. lehetetlen dolgot akarsz. erről ennyit.

2009. aug. 5. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

Hát, kár,hogy lehetetlen elvárás, hogy ne történjen az meg, hogy megyünk ketten babakocsisok....le kell szállni a villamosról,mert elromlott....heringek módjára áll a sok ember a megállóba....erre aki a két babakocsi mellett áll, fogja magát és rágyújt....amikor szóvá tette a másik anyuka, az volt a válasz, hogy leszarlak te kúrva....és ez egy normálisan öltözött középkorú....ha az emberek maguktól nem tudják, hogy mi a rendes magatartás, talán ha a törvény szabályozná....csak hát ebbe nincs senkinek pénzérdeke, sőt...:((

szerencsére ezen a portálon figyelmes dohányosok vagytok, akik odafigyelnek és figyelembe vesznek...remélhetőleg ti vagytok többségben...köszönöm!

2009. aug. 5. 12:27
 14/16 anonim ***** válasza:
Ha megnézzük akkor a dohányosok is csak áldozatok!nikotin függők + még a szüleik sem tanították meg a figyelmességre!Valszeg aki ilyen annak veleszületett a dolog!Ez ugyan olyan, hogy mindenkiben vannak hibák, hát aki ilyen, hogy dohányzik olyan mellett akit ez zavar, annak ez a hibája, másoknak más. Pl. nem segít a párjának, udvariatlan stb.
2009. aug. 28. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:
Igaz, csak sajnos ezzel a függőséggel másoknak, idegenek árt...az alkoholista, drogos az meg csak magát és a környezetét...vagy ha bekattan, akkor megöl valakit...jó lenne, ha nem lennének függőségeink és rózsaszín köd álmunk valóra válna :)
2009. aug. 28. 18:06
 16/16 anonim válasza:
100%

Sziasztok!. 16/f vagyok.

Vidéki vagyok Pestre járok suliba 4-6-os villamossal nyugati stb millió egy ember szégyellem de én is cigizek de olyan hogy ahol látom , hogy baba van vagy kisebb gyermek vagy arra se megyek vagy hopp el rohanok elötte ... tudom milyen idegesitő a füst mer tha nem cigizek és az én pofámba jön a füst az is idegesitő itthon apuék engem si számüztek az udvarra. véleményem annyi hogy aki mások mellet füstöl és látja hogy zavarja az egy BUNKÓ.

2009. dec. 1. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!