Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Emetofóbiával lehet teljes...

Emetofóbiával lehet teljes értékű életet élni?

Figyelt kérdés

Járok pszichológushoz mert az emetefóbia melett pánikbeteg is vagyok úgy nézki. Valahogy még az orvosnak is félek megemlíteni a dolgot. Oly annyira félek magától a hányástól, hogy volt egy időszak hogy magát a Hány szót a Mennyivel helyettesítettem.

13 éves voltam amikor először kialakult nálam.. Aztán rá egy évvel valahogy félre tettem a dolgot most 19 éves vagyok és újra kijött rajtam.

Nem bírom ha valaki melettem van rosszul ha utcán látom/hallom ha filmben kell néznem. Volt hogy a barátom volt rosszul nem ért ki a wc-re én pedig befogtam a fülemet felültem az ágyon és csak hintáztam a pulzusom az egekben rettegtem. Ez a mai napig így van.

Legalább 6 éve hogy nem hánytam ha hányingerem van visszatartom mély levegőt veszek elalszom és elmúlik.

Nem piálok nehogy véletlenül rosszul legyek az alkoholtól.

Most hogy ezt írom is rosszul lettem attól hogy belegondoltam.

Hol kezdjem a gyógyulást esetleg hogy mondjam el a dokinak hogy ilyen hülye problémám van ?



2012. aug. 6. 20:43
 1/1 anonim ***** válasza:

Szia! Én pontosan ugyanezt érzem. Nálam még az is társul hozzá, hogy sokszor (pl. most is) félek elaludni, mert félek, hogy hányni kell és nem ébredek fel rá.

A kérdésedre válaszolva én egyre kevésbé érzem úgy, hogy lehet így teljes életet élni :(

Én is sokszor gondolkoztam már azon, hogy el kéne mondani egy orvosnak, de még a hozzám közel állók sem értik meg.

2012. szept. 8. 02:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!