Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kérjek segítséget?

Hogy kérjek segítséget?

Figyelt kérdés

Bemutatkozom:

16 éves gimnazista fiú vagyok. bio-kémia tagozatra járok, gimnazista vagyok.


A történetem az általános iskola felső tagozatánál kezdődik.

Az általános iskolai dolgaim jól mentek egészen 6. osztályig. Ekkor úly osztálytársak, ment a baszogatás, bűnbak voltam stb. Kisgimnáziumba jártam utánna, ahol kb 3 évig bírtam. A munkámmal senki nem volt (a tanárokon kívül) elégedett. Rámkentek dolgokat pl hogy én puskáztam meg ilyenek. Mindig arról beszéltek, "hogy az én barátnőm milyen ronda. PERSZE ha lenne!" Az osztályfőnök szinte együtt játszott velük. Én bárány jellegű voltam. A többiek meg farkas tipusúak. A lányok beképzelt, öntelt kur.vák.

Ezután rászoktam a cigire, amit egy év után abba is hagyytam. Majd orbáncfű teákat ittam állandóan. Még kivonatot is ammit én készítettem. A heti fogyasztásom egy zacskó volt, ami 40g. Ez elfedte a negatív érzéseimet, gondolataimat. Nem volt ez jó megoldás.


Iskolaváltás:

Nyugodt környezet. Egy lány zavarja a vizet, aki magasabbnak tetteti magát nálam. Én egyenlő szinten akarok kezelni mindenkit. De ő mindig felsőbbrendű akar lenni.

Ezt leszámítva nem volt rossz döntés. A családom készít ki mostanában. Az öcsém seggét kinyalják minden alkalommal, amikor csak leherőség van rá. Egyszer én terveztem a ház egyik ajtaját, ami biztonság szempontjából lett felszerelve. Az ajtó tökéletes. Egy egész bonyolult vas keretből és vastag acéllemezekből áll. Három zár van benne. Két hevedert ki is öntöttek betonnal a tanácsomra. Az ajtó mondhatni légmentesen zár. Mégsem köszönték meg a munkámat. Pedig mérnökien sikerült. Sok mindent terveztem már itthonra. Minden jól sikerült eddig elhanyagolható hibákkal. Nem köszönnek meg semmit. Utasítanak mindenhová. Ha kérek valamit, akkor nemleges választ hallok gyakran. Pedig nem pénzbe kerülő dolgok azok legtöbbször. A testvérem venni akar pl. egy ventillátort, SEGÉDMOTORT amibe a benzint is kapja, akkor neki lehet ezt az első szóra. Nemrég ballagott 8.ól és istenítik a teljesítménye miatt. Nem lett jobb mint 4,1. Hatalmas ballagási ebéd, debreceni rokonok, (mi Szeged közelében lakunk) a pesti rokonok nem tudtak jönni, mert ment az egyikük külföldre. Szinte az egész család.

Azt mondják, hogy nagyon jól teljesít, és ügyes. Elektronikai szakirányon tanul tovább, egy kis egyszerű elektronikát nem tudott megcsinálni. A 3. próbálkozás is rossz volt. Én csináltam meg bioszos ésszel jóra.


Az én ballagási ajándékom egy ebéd volt. Annyi minden apróság van, amiről még tudnék írni, csak nem jut eszembe belőlük egy se. Szinte minden nap van ilyen, de már meg sem tudom jegyezni.


Az egyik az, hogy háromszor próbáltam öngyilkos lenni.

-gyógyszerek (kevés volt az adag)

-pb gázpalack (rámtalált a drága testvérem)

-elektromos távvezeték (mászni készültem, de közben csörgött az ismerősöm, és dejó hogy hallja a hangomat...)


Azt kizárhatom, hogy a természetem másokat károsító jellegű lenne. Nem szólok egy szót sem. Csak ha kérdeznek, akkor tudok beszélni. Nem szidok senkit másoknak.


Valaki tudna valami segítséget nyújtani?


16F

bocsi a helyesírásért!


2012. júl. 24. 21:27
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha szeretnél valakivel beszélni írj rám nyugodtan. Komolyan nyugodtan írhatsz igyekszem segíteni vagy csak beszélgetünk.
2012. júl. 24. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szükséged van szakember segítségére, mert a problémád gyökere az öcséd születése miatt túl korai traumát okozott neked. A szüleid valami miatt rosszul kezelték ezt az egész dolgot, mostanra már egészen egyoldalúvá vált.


A megoldás az, hogy kapsz segítséget feldolgozni, ami történt, és ami most van. A lényege, hogy ki vagy rekesztve, bárhová mész, ezt fogod tapasztalni.


Fordulj szakemberhez!

2012. júl. 25. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ember, ne csinálj butaságot! Értékes vagy, és ennek tudatában is vagy, semmiképp ne jusson eszedbe eldobni az életedet... Mint látod, az iskolai problémák is elmúltak. Ugyanígy a családi dolgok is meg fognak változni. Eljön majd az idő, és megtalálod majd az embereket, akik elismerik a munkádat, és annak megfelelően értékelnek és kezelnek!


...Többet nem tudok írni, megrendített az írás. Veled vagyunk!

2012. júl. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem is valakire lenne szükséged, aki segyt, bármikor írhatsz neki, felhívhatod.(első:))

Nekem is írhatsz, nem simeretlen ez a szitu előttem. Én is 16 vagyok. Kitartás!

2012. júl. 26. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat!
2012. júl. 30. 12:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!