Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kicsit fura kérdés, de miért...

Kicsit fura kérdés, de miért lehet az, hogy a szorongásos rosszullét vagy a pánik edzés után jön rám?

Figyelt kérdés
Régebben sokat jártam edzeni és most is fontos ,hogy jó alakom legyen és mivel az utóbbi egy hónapba nagyon rosszul voltam nem tudtam edzeni . De nemrég újra kezdtem és már azelőtt is volt olyan ,hogy kondizás közbe vagy után jött rám a rosszullét :S . Miért lehet ez?

2012. júl. 20. 19:08
 1/5 anonim ***** válasza:
milyen rosszullét? mert olyan velemi is szkott lenni, hogy kardiózás közben elkezdek szédülni
2012. júl. 20. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mit erzel pontosan?Mert ha leesik a cukorszinted, az is rosszullettel jar,emelyges,hanyinger,idegesseg,szedüles stb.Ha ilyen tünetjeid vannak,vigyel magaddal enni,v. szölöcukrot.
2012. júl. 20. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
nem nem nem. Nem véletlenül mentális kategóriába írtam. (egyébként nekem is szokott leesni a vércukrom de nem erre gondoltam) . Nem mondhatnám ,hogy pánikbeteg vagyok de szokott ilyen rosszullétem lenni, de általában szorongásos rosszulléteim vannak. Ezek pedig bármilyen formában előjöhetnek ,szédülés , zsibbadás , szívdobogás, idegroham (nálam ezek vannak). No meg mellé depresszió is időnként.
2012. júl. 20. 20:05
 4/5 anonim ***** válasza:
Az alakodért edzel, tehát szerintem a hatásosságában kételkedsz valahol, vagy csak akkor figyelsz az ilyen aggodalmaidra, azért jelentkezik ilyenkor. Szerintem.
2012. júl. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A szorongás oka elfojtott félelem. Maga az elfojtása a negatív érzéseknek azt jelenti, hogy a figyelmedet tereled azokról a dolgokról, amik a szorongásos reakciókat kiválthatnák. Amikor edzel, kifáradsz, tehát nem marad erőd az elfojtásra. Betör a tudatodba amit addig sikerült kívül tartani. Ezeket az elfojtásokat automatikusan csináljuk, észre sem veszed, csak akkor, ha tudatosan elkezded figyelni magad.


A megoldás az, hogy segítséggel a felszínre kell hozni mi okozza, mi van a mélyen, és egyszer s mindenkorra feldolgozni, megtisztítani magad tőle.


Én ezzel foglalkozom, ha érdekel írj privátot.

2012. júl. 25. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!