Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Adnátok tanácsot nekem gyermek...

Adnátok tanácsot nekem gyermekvállalás ügyben?

Figyelt kérdés
Mostanában nagyon depis vagyok esténként. 2 éve vagyok férjnél, de 7 éve vagyunk együtt. Szeretem a férjemet, nem akarom elhagyni, de mostanában nem igazán érzem jól vele magam. Ez azóta van mióta ráállt arra, hogy minnél hamarabb legyen gyerekünk. Én nem igazán érzem magam lelkileg felkészülve erre. Nem az, hogy nem szeretnék gyereket, csak félek azoktól a változásoktól, amiket hoz. Elmentünk nőgyógyászhoz is kivizsgálásra. De még emlőultrahangra is el kell mennem. Valamint állkapocs izületi gyulladásom is van, amitől nem tudok rendesen aludni hónapok óta. Ha nem vagyok társaságban, akkor búskomor vagyok és nincs ókedvem sem. Nem tudom, hogy hogyan lábaljak ki ebből a helyzetből.
2009. júl. 14. 17:06
 1/9 anonim ***** válasza:
talán járj kisgyermekes szülők közé ahol rálátásod lesz mennyi örömöt hoz egy kisgyermek az életedbe..viszont erőltetni semmit sem szabad..
2009. júl. 14. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Mondd el a párodnak őszintén, hogy mi nyomja a lelkedet. Ha szeret, meg fogja érteni és békén hagy a témával. Esetleg jót tenne nektek egy kis kiruccanás is kettesben...


Konkrétan meg tudod fogalmazni, hogy miért nem szeretnél gyereket? Anyagiak vagy a lemondások? Lehet, hogy tényleg le kéne mondanod dolgokról, de helyette rengeteg plusszt kapnál a picitől és a kapcsolatotok egy új szintre lépne.


Mindenesetre mielőbbi jobbulást kívánok!:)

2009. júl. 14. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Foglalkozásomból adódóan sokat vagyok gyerekekkel és nagyon szeretek velük lenni és ők is szeretnek. Talán ezért is mondják a kollegáim, hogy én nagyon gyerek vagyok még.

A férjemmel megbeszélek mindent,de ahogy észreveszem nem igazán türelmes. 9 év van köztünk ő 34 én 25. De próbálja mutatni, hogy megért meg pozitív gondolatokat próbál felém küldeni.

Nem arról van szó, hogy nem szeretnék gyereket, csak attól félek, hogy nem fogok megfelelni a feladatnak. Lehet bika voltomból következik, de soha nem szerttem a változásokat és nehezen is viseltem, de mindig megpróbálok alkalmazkodni. Anyagiak terén nincs baj, mert mind a kettőnknek van munkája. Talán a lemondás is hozzá járul. Nagyon kötődöm anyukámhoz és riaszt, hogyha valami miatt kevesebbet lehetnék vele. Sokak szerint káros, hogy ő a legjobb barátnőm és kötődöm hozzá. Legjobban a változástól félek. Visszatérő álmom, hogy megszületett a pici, én meg elfelejtem megetetni és egy plédbe csomagolom. Legutóbb olyan volt mint egy Barbi baba. Aztán mindig zaklatottan kelet fel.

Remélem nem voltam zavaros.

2009. júl. 14. 20:12
 4/9 anonim ***** válasza:

Inkább menj el egy pszichológushoz, és egy kicsit beszélgess vele! Nem kell fogadni, jó lesz a családsegítős is.

Amíg tart az állkapocs gyulladás, érthető, hogy rossz kedved van.és addig nincs is értelme a gyereket forszírozni, előbb gyógyulj meg!


Minek mentél nőgyógyászhoz? Azért vagy levert mert rád erőltettek valamit, amire nem vagy kész.


Lehet hogy depressziód van, és az okoz alvászavart.

Ne szülj, amíg nem kívánod! Érezni fogod!

2009. júl. 14. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A gyerekről KETTŐTÖKNEK kéne dönteni. A férjed nem tud ebben egyedöl dönteni. Persze, hogy rossz vele. Mondd meg, hogy beszélgetsz erről szívesen, de nem jársz orvoshoz és nem szülsz, csak ha úgy érzed. Ha ezért elhagy, akkor szeva! Nincs értelme előbb szülni, minthogy eljönne a szívedben az ideje.
2009. júl. 14. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Te 25 vagy!! A legtöbb korodbeli ájultan fekszik egy fesztiválon ilyenkor. Ha a férjed egy 18 évessel kezdett anno, akkor várj aki az idejét!

A barátnőm 18 évesen szült, de 32 évesen még éjjeli klubbokban és fesztiválokon járt legtöbbet. Most 37, van a 19 éves mellett egy ötéves, meg egy kéthónapos, ezekkel otthon ül, játszik, neveli, fejleszti. A nagylányt a mama nevelte szinte,az anya mindig rábízta, a mama döntött a gyerekről. olyan mintha tesók lennének.Ő csak 32 évesen érett meg az anyaságra, hiába szült előbb.

Na a másik, az 6 évente szül, mindig másik férfinak, és nem sikerölt anyává érnie 40 éves korára sem. A gyerek az ő anyja inkább.

2009. júl. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Mondd meg nyíltan, hogy tudod mennyire szeretné, megérted, de te még most nem vagy kész az anyaságra, és ne molesztáljon! Majd szólsz! Beszélgetni a témáról hajlandó vagy. Ha most akar gyereket, keressen egy 38 éveset. Ma már nem feltétlen divat ilyen korán szülni.

Ha megmondod, el fog múlni a rossz alvás és a depi is. Másképp még beteggé is teheted magad. Muszáj!

2009. júl. 14. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2009. júl. 15. 11:47
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy attól kéne félned, hogy nem tudsz megfelelni a feladatnak, de az mindenképp jobb lenni, ha lelkileg stabil, tehát nem a mostani állapotodban vágnál bele (a bizonytalanságod is erre utal, és azt írod, búskomor is vagy!).
2009. júl. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!