Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ez? Mostanság miért csak...

Mi ez? Mostanság miért csak munka közben jön rám?

Figyelt kérdés

Múlthét hétfőn munka közben elég rosszul éreztem magam. Egyszer csak a semmiből rám tört a rosszullét. Nem tudtam elolvasni a szavakat, vagy ha mégis, nagyon kellett koncentrálnom, és előretett volt az egész (rádióban dolgozom, szerencsére 'csak' a végén jött rám). A szívem nagyon dobogott, remegtem, és úgy éreztem, hogy picit elsötétedik körülöttem minden.


Azóta ma megint munka közben jött rám. Már nem a végén jött rám, hanem az elején. Csak nagy kínszenvedés közt tudtam befejezni a munkámat.


Ezelőtt csak időszakosan jött rám, most szinte csak munka közben.



2012. júl. 17. 18:05
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha nem iszol eleget akkor le megy a vérnyomásod, de az elvileg zsibbadással jár és már több percel a rosszulét előtt érzed. (vagy fél órával). Ha mégegyszer előfordul gyorsan fordulj pszichiáterhez, mert ez valószínŰ pszichológiai. Az hogy a rádióban dolgozol mit jelent? te olvasol élőben?
2012. júl. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Igen élőben is, és vannak olyan műsorok is, amik felvételről mennek, tehát előre felveszem az anyagot, és csak behúzom az adásgépbe :)
2012. júl. 17. 18:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ez infarktus is lehet! Nem akarlak megijeszteni, inkább keresd fel az orvosod vele. Lehet, hogy csak hirtelen felállástól hiperventilláltál. Mindenesetre elég komolynak hangzik, ezért javaslom a dokit!
2012. júl. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Első válaszoló vagyok. Azért az infarktus kics elhamarkodott kijelentés. Persze menj és méretsd meg a vérnyomásod de ez inkább pánikbetegség előjele szerintem, az sokkal gyakoribb mint az infarktus. ráadásul olyan munka köszben jelenkezik ami a legtöbb embernél komoly lámpalázzal jár, te nyílván nem vagy lámpalázas de véglis nállad is kialakulhat valamilyen szinten. Az a lényeg hogy igyál eleget, és ha előjön ez az érzés lélegezz lassan nyugottan és szépen lassan el fog mulni. (de azért kérdezd meg a háziorvosodtól hogy mi ez mit kell csinálni)
2012. júl. 17. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Lámpalázas nem vagyok, mert már hozzászoktam, és 'régen' csinálom. Nem olyan nagy dolog beülni egy stúdióba, főleg ha egyedül végzi a dolgát az ember, és nem szól bele senki, mit hogy csinál. Ráadásul élő adásban is annyira élő, hogy a beköszönés az, ami teljesen élő, és amíg a 2-3-4 zene lemegy, addig felveszem a következő bejelentkezésemet, és ha bakizom, az sem probléma, mert megvágom a hanganyagot :)
2012. júl. 17. 18:49
 6/8 anonim ***** válasza:
hát jogos. de képzeld én meg kórusban éneklek (fiú vagyok) kisgyerek korom óta. egyszer pedig rosszul lettem a szmpadon kb tavaly, miután már sok évet lehúztam kórusban baki és bármilyen probléma nélkül. Én attól ilyedtem meg hogy elájulok és azok a tüneteim voltam amik neked is. Aztám még pár fellépésen izgultam és aztán megnyutattak hogy pánik, alaptalan félelem. most már nem annyira izgulok. Pedig az egész egy szédülés és ájulás érzéssel kezdődött. Ha nem vagy lámpalázas pánik kialakulhat sok helyzetben, pl bezártság hivatalos helyek, ilyesmik és az első alkalmakkor az ember nem biztos hogy félelmet érez. (a pánikbetegség visszafordítható, akár egyedül is leküzdheted, de menj el orvoshoz)
2012. júl. 17. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Azóta hogy vagy, kiderült már valami?
2012. nov. 5. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Nem alszol eleget, ez alváshiányra utal és vérszegénység jele a hirtelen ingadozó rosszullét. Mellkasi fájdalom pedig pszichés eredetű betegség.

Neked nem pszichológus kell, hanem egy normális hétvége a családdal és kikapcsolódás.

Menj szabadságra és pihend ki magad! Miden jót, jó egészséget!

2019. febr. 12. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!