Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Internet függőségből kiút?...

Internet függőségből kiút? (Részletek lent)

Figyelt kérdés

A nap 24 órájából kb. 10 órát gép előtt töltök, aminek nagy része netezéssel megy el. Terület: sok céltalan böngészés, egyik link után a másik, chat MSN-en és hasonló üzenő programokon, mások blogjainak olvasgatása, kommentezés.

Ez sajnos már a munkámra és baráti kapcsolataimra is kihat, ugyanis háttérbe szorultak :( .

Már sokszor elhatároztam, hogy nem kapcsolom be a gépet, amíg bizonyos teendőket meg nem csinálok,vagy hogy mással foglalom le magam, de végül mégis a gép előtt kötöttem ki...és sajnos rövid időn belül. Mert úgy érzem, nekem ott "kell" lennem online.

Régebben céltudatos voltam, nagy akaraterővel, de most már az sincs. :(


Azt kérlek ne írjátok, hogy mondjam fel a netszolgáltatást, dobjam ki a gépet, stb.

Komoly tanácsokat kérek, mert ez csak rosszabbodik.


Van olyan, vagy ismerős, aki ebből kikerült?

Hogyan sikerült?


24/L


2009. júl. 10. 23:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ismerős a szituáció, azért könnyű rákattanni a netre, mert energiabefektetés nélkül interaktív és ingerdús környezetbe kerülsz. Leszokni nem erőszakkal fogsz, hanem ha mindezt élőben is biztosítani tudod magadnak. Valószínűleg nem köt le a munkád, és a barátaiddal sem olyan programokat szerveztek, ami izgalmasabb lenne, mint a böngészés, kommentezés, csetelés. Ha nincs programom, én is hajlamos vagyok egész nap a gép előtt ülni, de ha úgy igazán zajlik az élet, van hogy napokig be sem kapcsolom.
2009. júl. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

aham,nekem egy időre sikerült. átszoktam a TV-zésre XD

amúgymeg az köt le ha pl van egy barátod akivel rengeteg időt tudsz együtt tölteni. próbáld meg feleleveníteni a régi baráti kapcsolatokat is, folyton telózni ki mit csinál hova megy, és csorogj bele a pörgő életbe, mert akkor úgy fogod érezni,ha nem vagy ott vmi sörözésen, vagy partin, lemaradsz fontos dolgokról:P

2009. júl. 11. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
77%
én most például reggel óta (tegnap reggel óta) ülök itt. a barátnőm át akart jönni, de mondtam neki, hogy ne jöjjön. egy másik barátnőm elhívott sétálni, de mondtam neki, hogy nem megyek. mingyá 5 óra... és nem fogok aludni... lassan megdöntöm a saját rekordomat 24 óra a gép előtt, király mi??? Hát mondhatom engem is érdekelne hogy lehet ebből kijönni, de ez az egész nálam depresszióval meg mindenféle más rohadt problémákkal párosul És még csak álmos se vagyok... 18/L
2009. júl. 11. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim válasza:
100%

Csinálj egy "napi teendők" táblát! Írd fel a napszakokat órákat és keresd meg a teendőket(takarítás stb.) De ha nincs, akkor írd bele az élvezeti cikkek használatát. pl: Reggel, 07-00-kor felkelek, reggelizek. Utána 2 órát TV-zek,,,aztán még délelőtt olvasok egy kicsit, majd az ebéd után zenét hallgatok és sziesztázom. Délután, ha semmi érdemleges nincs a tv-ben lemegyek a szabadba, sétálni. A vacsora előtt netezek, HA LESZ RÁ IDŐM, majd vacsi után fürdés, aztán TV!

Ha ezt így betartod nem lehet gond...Olyan nincs hogy nem tudok, hanem csak olyan, hogy nem akarok!

De viszont, hogy ha hanyagolni AKAROD a netet, akkor hanyagold is! Ne hagyd hogy erősebb legyen nálad az akarat. Tudod, mindent lehet, csak akarni kell!!!

:)

2009. júl. 11. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok. Keress nyári munkát... nekem is segített.
2009. júl. 11. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Sziasztok!


Köszönöm az eddigi hozzászólásokat!

Tényleg köszönöm, mert mindegyikben van számomra tanulság.


00:47-kor írónak:

Én is gondollkodtam azon, hogy vmi másra, még ha az is hasonló jellegű, de legalább más, "lecserélem" a netezést, így már azok közt is megosztva az időt kevesebb jut a netre! Lehet, megnézek néhány filmet, de DVD-n, nem gépen.


04:47-kor írónak:

Uh, tegnap reggeltől ma hajnal 5:00-ig nyomni a netet...remélem, azért mégsem sikerült rekordot döntened.

Azért látom, nem csak nekem van a visszaszorításokkal problémáim. Te próbálsz lejönni a netről, vagy ez még téged nem zavar annyira?


08:03-kor írónak:

Köszönöm a gyakorlati tanácsot, a napi teendők listáját!

Már többször próbáltam ezt, de lehet, ott hibáztam el, hogy telezsúfoltam,és így ugye még másnak sincs nagyon kedve egy zsúfolt listához hozzákezdeni, illetve csakis munkát - takarítani, bevásárolni, segíteni vettem fel bele, így szinte nullára redukáltam a "szórakozás" más formáját.

DE most összeállítok egy olyan listát, amiben lesz munka is, de ugyanakkor lesz benne több, MÁSFÉLE/FAJTA szórakozás (TV, olvasás, séta).


Mindenkinek köszönöm az eddigi válaszokat.

Van olyan, aki esetleg benne lenne egy kölcsönös "számonkérésben", vagy próbálva együtt redukálni a felesleges neten töltött időt?

(privátban is, de itt is írhat, aki komolyan gondolja a változtatást)

2009. júl. 11. 11:50
 7/15 anonim ***** válasza:
04:47-es vagyok. Én azért nem próbálok lejönni róla, mert akkor vissza kellene jönnöm a Valós Életembe, ami egy katasztrófa, és én magas is katasztrófa vagyok. Meg nyári szünet van.. Időm mint a tenger. Sajnos. Inkább nem is tenger, hanem valami nagy mocsárhoz tudnám hasonlítani. Ezt az egész életemet. De ITT... mikor netezek... semmi sem emlékeztet erre. Az Interneten nem vagyok dagadt, mert "nincs is testem". Az Interneten, pl ezen az oldalon még vagyok valaki, még érdeklem az embereket, elolvassák, amiket írok... Hát ezért netezek ennyit... Amúgy nem lett meg a rekord :D De csak viccből írtam, nem volt célom megdönteni :)
2009. júl. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

04:47-kor írónak:

Köszi ismét a választ!

Hasonló problémám nekem is van. Nap mint nap hallom azt, hogy húúúúúú, mennyire vékony vagyok. Hidd el, számomra ez ugyanúgy zavar mint amikor egy teltebb emberre tesznek megjegyzéseket. :( Mert ez ugyanúgy letör engem is, és akkor irány még jobban a net....


De én meg szeretnék lejönni a netről, mert annyi minden van a fejemben, amit szeretnék megcsinálni, de a net hatalma egyelőre nagyobb mint az én akaratom :( . Ezt tapasztalatból írom. Azért is írtam itt, hogy talán vannak mások is hasonló helyzetben.


Azért a rekorddöntést még halasszuk.Oké? :)

Üdv!

2009. júl. 11. 20:49
 9/15 anonim válasza:

Szia. Az lenne a kérdésem, hogy merre laksz? Mert, ha esetleg Bp.-n akkor lehetne leszokni közösen!:) Elmászkálni erre-arra, csinálni valamit, ami nem net.


22\F

2009. júl. 12. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

18:43-kor írónak:

Miskolcon lakom... :(

De jó lenne valahogy segíteni egymásnak, ahogy lehet.

2009. júl. 12. 21:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!