Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Citapram, a kegyetlen élet...

Citapram, a kegyetlen élet ellen (alább bővebben)?

Figyelt kérdés
Ezt az antidepresszánst írta fel a szakorvos, annak ellenére hogy nem vagyok depressziós, csak boldogtalan és teljesen elkeseredett. Leginkább dühöt érzek az miatt hogy megmérgezi az életemet a szomszédom, ami ellen nem lehet tenni. Szorongok, csapdában vagyok amiből nincs kiút. Ez mellé még betegséggel is együtt kell élnem, ráadásul egyedül vagyok, csak az öcsém van aki nálam is betegebb. Rám van szorulva, rám aki egyre jobban kikészül és ezt a legkevésbe sem akarom hogy lássa. Hiába dolgozom, a pénz kevés, pedig talán ha lenne jóval több egy költözés talán segíthetne, sőt biztos. Ezen hogy javíthatna egy gyógyszer nem tudom?

2012. júl. 6. 17:37
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem ajánlom a gyógyszereket, hisz magam is kerülöm őket. De arra jók, hogy a hangulatunkat módosítsák, elviselhetőbbé tegyék a problémáinkat (tudat módosítással) az orvos is ezért írta fel, hogy "segítsen" neked. Bizonyos helyzetben (kb 1-2-3 hétig talán kicsit tovább is) még elmegy egy gyógyszer, hogy jobban érezd tőle magad és "pihenjen" az idegrendszered.
2012. júl. 6. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1.) Leghamarabb egy-két hét alatt hatnak az SSRI-k.

2.) Én olyan vagyok akinél vak tesztel is kimutathatóan hatottak. - de ez hosszú. Amúgy a valóban depressziósoknál hathat csak. Ha csak szimplán gondjaid vannak vagy problémáid nem fog hatni. De ha ez hozta elő a szunnyadó depressziód hathat.

3.) Ha másfél hónap után nem vagy jobban - remélhetőleg nem a rosszabbul - a gyógyszertől akkor nagyon valószínű nem vagy depressziós. Ez nem olyan mint az alkohol, ahogy az mindenkinél hat, igaz az is máshogy a legtöbb embernél. Bár megjegyzem az alkoholnál nincs veszélyesebb szer.

4.) Az orvostól kér a helyzetből való kilábaláshoz segítségül kérj inkább valami nyugatot!

2012. júl. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia.


Én azt javaslom,hogy menj vissza az orvosodhoz és mondd el neki ugyanezt. Lehet,hogy nem kell teljesen elutasítani a gyógyszert, de az is lehet,hogy felesleges.

A legjobb gyógyszer az lenne, ha meg tudnád osztani valakivel a problémáidat. Ha gondolod, írj privát üzenetet, én is hullámvölgyben vagyok.

2012. nov. 7. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Ideiglenesen elnyomja a problémád, ami a háttérben kamatozik.


Tehát jó, ha terápiába készülsz és túl nehéz lenne így, ahogy most vagy.

2012. nov. 10. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!