Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Kiderült, hogy közép-súlyos...

Kiderült, hogy közép-súlyos személyiségzavarom van. Mi ez egészen pontosan, és hogy gyógyítják?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy elég 'hülye' vagyok, mintha két ember lennék... És nem tudom megmagyarázni, hogy néha mit miért csinálok, nemrég is igen komoly galibát csináltam, ami miatt egy embert akár le is csukhatnak. Folyton mindneki kérdezgeti, hogy miért csináltam, de egyszerűen nem tudok rá magyarázatot adni! Eddig egyszerűen hülyének tituláltak, de most kiderült ez... Érdekelne, h pontosan mi ez, és nem fognak-e diliházba zárni? És a pszichiátrián tényleg megkötözik, verik, és bezárják az embereket? Apám ezt mondta... Nagyon félek, és kérlek ne nézzetek hülyének, teljes zavar van a fejemben...
2008. máj. 2. 18:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Azt nem mondták neked, hogy milyen személyiségzavarod van? Mert több fajtája is van. Hol derült ez ki? Nem fognak diliházba dugni, csak ha veszélyes vagy másokra vagy önmagadra. Valószínűleg kapsz pirulákat, és pszichiáterhez kell járnod terápiára. Miért kellene téged megkötözni? Talán magadon kívül ordítsz és meg akarsz ölni valakit?


Azt meg aztán nem értem tényleg, ha "kiderült" ez a dolog, miért nem mondtak többet neked, mi lesz? És apád meg minek rémisztget ilyenekkel, már bocs!? Ha amúgy skizofréniád van, az nem személyiségzavar-kategória.


Itt egy link neked, amit találtam most gyorsan, de te is utánanézhetsz a neten: [link]

2008. máj. 2. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:

Nagyon érdekelne, hogy hány éves vagy? Az, hogy az ember galibát okoz a személyiségfejlődés része, serdülő korban gyakran előfordul olyan viselkedés amely mások számára gátlástalan,de ezek sokszor csak a környezetednek megfogalmazott kritika, akár figyelemfelhívás. ez a probléma összetett, ha tudnám pontosan miről is van szó, vagy mikről, akkor talán el lehetne dönteni, hogy személyiségzavarról van szó vagy sem. Írtad...., nem tudsz rá magyarázatot adni, ....millióan vagyunk így a Földön, hogy nem tudjuk mit miért teszünk, de megtesszük.

A pszichiátrián nem alakalmaznak ilyen módszereket,megfigyelnek és gyógyszereket állítanak be esetlegesen.

És ne feledd nincs zavar a fejedben, ne hagyd hogy hozzá nem értő emberek olyan dolgokat hitessenek el veled, amelyek nem igazak.

2008. máj. 7. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 SirRasor ***** válasza:
34%

Figy...ha tudod, hogy valami nem stimmel a fejedben és azt is tudod, hogy olyan jelleggel, mintha 2 személyiség lenne benned, akkor már a nehezén túl vagy és önfegyelemmel le tudod küzdeni a dolgot.


Mindig tudatosítsd magadban, hogy csak egy igaz éned van és ha véletlen előjönne egy másik, akkor annak engedelmeskednie kell a valódinak és el kell tűnnie.


Pirulákat meg pszichiátert meg felejtsd el, mert mégbetegebb leszel. Bízz magadban és a lényeg: önkontroll ;)

2008. máj. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
8%
Tanácsaim: a gyógyszereket ne szedd be mert úgy sem ér semmit... csak a pénzt akarják belőled kisajtolni. Élj úgy ahogy gondolod vagy mi... ahogy hallod. Ne csüggedj! John Nash is paranoid skizó volt szóval előtted a nagy lehetőség!
2008. máj. 11. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
agykontroll
2008. szept. 20. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!