Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szerintetek ezzel pszichológus...

Szerintetek ezzel pszichológushoz kéne fordulnom? Félek a gyakorlástól.

Figyelt kérdés
Félek az énekgyakorlástól, ha a szüleim itthon vannak. Nem tudom, hogy ez miért van, mert amikor meg fellépésem van, pl. operában szólót énekelek, akkor meg abszolút nem vagyok ideges, sőt, teljesen nyugodtan énekelek, nem félek. Ráadásul még azt is ki lehet zárni, hogy nem csak a gyakorlástól félek-e, mert amikor nincsenek itthon, akkor rögtön belekezdek és órákig énekelek, megállás nélkül, és nagyon élvezem. Annyira szeretnék gyakorolni, de rettegek tőle, ha itthon vannak! Meg akarok szabadulni ettől az érzéstől, mert annyira vágyom rá, hogy énekes legyek, és ráadásul a tanárok is nagyon sokat dicsérnek, nagyobb szerepeket kapok darabokban, mint más, idősebb és (szerintem) szebb hangú énekesek, pedig pl. egy nagymama szerepét véleményem szerint jobban el tudnák játszani, idősebb, érettebb hangjuk miatt. Ma jöttem rá, hogy az gátol meg, hogy fejlődjek és feltörjek, hogy nem merek gyakorolni! SEGÍTSÉG!!

2012. júl. 4. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:

WÁT? A kis pacsirta :D

Amúgy nekem is ez van csak én nem éneklek. Én például nem szeretek hangosan zenét hallgatni mert zavar ha anyámék hallják. Meg így egy csomó dologban zavarnak. Én sem tudom miért.

2012. júl. 4. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ártani nem árt semmiképp se, ha elmész. Legalább tisztázódna a dolog és mernél előttük is gyakorolni :)
2012. júl. 4. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) jó tudni, hogy nem csak én vagyok így.
2012. júl. 5. 12:04
 4/9 anonim ***** válasza:
Én is ugyanígy voltam,csak a hegedüléssel. Egyszerűen imádok hegedülni, de amikor anyáék itthon voltak nem mertem. És aztán megtört a jég. Csak arra gondoltam,hogy miért ne? Hiszen a közönség előtt semmi bajom nincs. Úgyhogy elszámoltam magamban háromig aztán meghúztam a vonót, eltelt pár másodperc és már magabiztosan hegedültem, semmi bajom nem volt. És azóta sincs. Csak egyszer kell bátorságot venni magadon és utána menni fog;) Hajrá!! :)) 16L
2012. júl. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Egyébként nekem is bajom volt a zongorázással is (zongorázok is ui.), elkezdtem gyakorolni, de nekem sajnos kb. 1,5-2 évbe telt amíg most képes vagyok úgy zongorázni, hogy néha-néha nyitvahagyom az ajtót, mert még mindig bezárom, meg kellemetlenül érzem magam ha bent vannak és úgy kell játszanom. dehát már megvan, július végefelé megyek pszichológushoz, megbeszéltem vele, remélem ő kicsit rövidebb idő alatt is fel tudja oldani bennem az ilyesféle gátlásokat :)
2012. júl. 8. 12:09
 6/9 anonim válasza:
Elég zavaros a kérdésed. Először az írtad, hogy félsz otthon a szüleid előtt énekelni. Jó, mondom oké. Aztán írtad, hogy az Operában szólózol. Itt a gond. Miért kell kamuzni? Aki az Operában énekel, annak általában nem ilyen gondjai vannak (és nem a szüleivel él már), másrészt alapból gyakorlás nélkül nincs se éneklés, se Opera. Nem értem, Te valami őstehetség lehetsz, aki nyilván gyakorlás nélkül könnyedén énekel az Operában olyan darabokat, amiket tapasztalt előadók helyett kap meg. Azt ugye tudod, hogy akik valóban az Operában énekelnek, azok az emberek naphosszakat végig próbálnak és gyakorolnak? Az a hivatásuk. A barátnőm még csak növendék a Zeneakadémián, de így is naphosszakat dolgozunk a hangjával és rohadt sokat melózik rajta. Nem tudom, hogy troll volt-e a kérdésed vagy csupán kamuzol, de végül is vicces volt elolvasni.
2012. aug. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló: félreértesz. Nem azt mondtam, hogy főszerepeket kapok, sőt még csak 16 éves vagyok, de tényleg nekem adták meg a választás lehetőségét, hogy melyik szerepet akarom eljátszani, nem pedig a nálam jóval idősebbnek. Különben meg hidd el, tényleg nem gyakorlok semmit, mert félek a szüleim előtt csak. Nem kamu volt. Amúgy nemrégen voltam pszichológusnál, és megfejtettük, hogy mi volt a probléma: apa sosem dicsért meg, csak akkor, ha már az előadás volt, ezért bennem kialakult egy olyan dolog, hogy itthon, ha ők itthon vannak, nem merek gyakorolni, mert attól tartok, hogy mivel gyakorlás közben hibákat vétek, és nem is kapok apától (mert amúgy anya mindig megdicsér) dicséretet, ezért inkább nem gyakorlok, hanem inkább előadáson maxot nyújtok, úgy, ahogyan tudok. Nemsokára elő fogom hozni a dolgot apának, mert tudom, hogy meg kell vele beszélnem, de már így is nagyon lendülettel kezdtem gyakorolni. Ne hidd, hogy trollkodtam, komolyan elmentem vele pszichológushoz.
2012. aug. 14. 21:41
 8/9 anonim válasza:
Nekem be ne magyarázd már, hogy Te 16 évesen az Operában énekelsz. Rakj még hozzá 10 év tanulást, esetleg menj el egy konzis felvételire, aztán ha elvégezted, akkor irány a Zeneakadémia, már ha egyáltalán bekerülsz, mert oda maximum tudás és megjelenés szükséges a felvételire, nem X-faktor jellegű dolog. Komoly technikai és lexikális tudásbázist kell felépítened, hogy 10 éven belül valóban az Operában énekelhess. Mint mondtam a párom Opera szakos. Egyetlen egy előadáson szerepelt, de akkor is csak csekély szerepet kapott és azt is tanszéki utasításra. Ha komolyan énekléssel szeretnél foglalkozni, akkor sorban kell a lépcsőfokokat elvégezned és akkor sem biztos, hogy összejönnek a dolgok, mert egy sikeres és komoly pályát kiépíteni ma 10 emberből 1 tud még Zeneakadémiai végzettséggel is.
2012. aug. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Jógyerek, gyermekoperáról hallottál már? Senki sem mondta, hogy a Nemzetiben énekeltem egy nagyon komoly operában, amire hétszintes válogatáson kellett túlesni :) nem kell úgy megharagudni. Az Operafesztiválra készültünk egy egyórás gyermekoperával. Ne ítélj elsőre. Egyébként a pszichológussal sikerült helyrehozni a dolgokat, mára már gyakorlok, és igyekszem észben tartani azokat a dolgokat, amiket mondott, hogy ne hagyjam abba :)
2012. aug. 26. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!