Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ha elmegyek pszichológushoz ő...

Ha elmegyek pszichológushoz ő megbeszéli a dolgaimat a szüleimmel?

Figyelt kérdés

Van három alapszabály amikor szólniuk kell a szülőknek: családon belüli erőszak, öngyilkosság gondolata, másokra ártalmas az illető. Vannak családi gondjaink.......apám egy idegbeteg és leginkább ez a sérülésem miatt szeretnék pszichológushoz menni. Ha a pszichológusnak beszélek arról hogy mik folytak otthon (pl. apám fojtogatta anyát, verte tesómat....) akkor ő köteles erről szólni valakinek?

A másik kérdésem hogy van sztk-s pszichológus. Kinek milyen élményei vannak velük kapcsolatban? Azt olvastam 10 perc alatt lerendezik a dolgot és leszarnak mindent.....


2012. jún. 25. 18:02
 1/8 anonim válasza:
Mindenképp szólnod kéne valakinek, és szerintem egy pszichológus megbízhatóbb, mert kívülálló. Az ilyen sztk-s rémpletykáknak meg nem kell hinni, mert igaz hogy vannak ilyenek, de azért sokan túloznak.
2012. jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Sztk-s pszichiáter van. Ha ő a vizsgálata során úgy ítéli meg, hogy a betegnek pszichológusra van szüksége, felír egyet neki, ami sztk költségre megy.

Tehát a sorrend: háziorvos. Őhozzá kell fordulni, ha ilyen jellegű panaszod van. Ha úgy ítéli meg, beutal pszichiátriára. A beutaló alapján kérsz időpontot, és elmész a rendelőbe. Ott előadod a panaszodat, és a kérésedet. És a pszichiáter dönt, hogy mire van szükséged.

Mindezt kikerülheted, ha felkeresel egy magán pszichológust, és őneki mondod el a panaszodat.

Egyikőjüknek sem feladata a veled folytatott beszélgetések elmondása a szüleidnek.

2012. jún. 26. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Még ez lemaradt: a magánpszichológus nem ingyenes. Az árat nem tudom, de ha beszélsz valamelyikőjükkel, megkérdezheted.

Ha jól hallottam, első alkalommal 8-10000, további alkalmak 5-8 ezer

2012. jún. 26. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az infót.:) Azért akarok sztk-ba menni, mert nekem nagyon drága aaz óránként 5-10 000Ft, mivel még önálló keresettel nem rendelkezek, rámenne minden megtakarított pénzem(amit még azt a keveset is évekig gyűjtöttem, és ez elfogyna 6-7 óra alatt)
2012. jún. 27. 15:58
 5/8 anonim ***** válasza:
Gyógyulj meg!
2012. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan mehetsz sztk-s pszichológushoz. De oda csak beutalóval tudsz szerintem bejutni. Pszichiátriai kezelés ugyanakkor van a járóbeteg ellátás keretein belül is. Vagyis ambulánsan, amikor rendel, odamész, leülsz vársz és bemész.


Ott előadod a dolgokat, és tanácsot fog adni. Mindenképpen megpróbálnám a helyedben. Vagy, ha jól ismered a háziorvosodat és jóban vagy vele, hozzá is elmehetsz a panaszoddal. Biztos tudják, hogy mi ilyenkor a teendő.

2012. jún. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Tegnap voltam háziorvosnál és adott beutalót gyermek pszichiátriára. Remélem működni fog.:)
2012. jún. 30. 21:08
 8/8 anonim válasza:
huu de ismerős...
2012. júl. 10. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!