Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért mondták ezen az oldalon...

Miért mondták ezen az oldalon egyesek, hogy nem érdemes pszichológushoz fordulni?

Figyelt kérdés
Azt írták,csak akkor kell menni,ha valami tényleg nehéz probléma van,amit nem lehet egyedül megoldani.
2012. jún. 28. 16:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A pszichológus lelki problémákat old meg, nem nevezhető igazi orvosnak, bár tény hogy az emberek közérzetét ők gyógyítják. Fölöslegesen nem kell lélekbúvárhoz menni, mint ahogy orvoshoz sem.
2012. jún. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ez hülyeség,a pszichológus nem olyan,mint az orvos(sztem sokkal jobb)és ha az embernek gondja van,érdemes menni,sokat tudnak segíteni.Talán azért írják,mert nem próbálták,én próbáltam és tudom,hogy megéri menni.A legtöbb emberre rá is férne..
2012. jún. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
16:14 Hát,lehet,hogy szerinted igen,de amiket olvastam ezen az oldalon,azt mondják(szinte),hogy hülyék,úgy vélik nem tudnak semmit se jobban egy átlagembernél.
2012. jún. 28. 16:33
 4/11 anonim ***** válasza:
Hát ezek az emberek nem próbálták,ezért mondják.Intelligens ember mondjuk nem alkot véleményt,ha valamiről fogalma sincs,de sajnos,hajlamosak erre az emberek.Nekem használt és sok más embernek is.Csak sajnos nagyon drága egy terápia,elég nehéz olyan pszichológust találni,aki normális áron vagy ingyen vállalja,de van ilyen szerencsére.Lehet,hogy ezért szidják őket ennyien,mert azt hiszik,kuruzslók,pedig ebben aztán semmilyen varázslat nincs,csak színtiszta logika.
2012. jún. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem értenek hozzá.
2012. jún. 28. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
A pszichiáter orvos. A pszichológus nem az. Másra valók.
2012. jún. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Igen,de amit elfelejtettem odaírni az az,hogy saját és ismerőseik tapasztalatai alapján mondták ezt.Például hogy egy magát leszbikus gondolatokkal küszködő lány elment pszichológushoz és az azt mondta neki hogy menjen sportolni.

Remélem,hogy még ezen változtatás ellenére is lesznek akik válaszolnak a kérdésemre,hálás lennék érte.

2012. jún. 28. 18:08
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem pszichológus segített abban, hogy a kilátástalannak tűnő szorongásos zavaromból ki tudjak gyógyulni. Már csak ritkán van rá szükség. Egy pszichológus nem fog meggyógyítani, de segít megtalálni a helyes utat a gyógyulás felé. Ez alapján el lehet dönteni, hogy érdemes-e vagy sem. Nekem az volt.
2012. jún. 28. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Például hogy egy magát leszbikus gondolatokkal küszködő lány elment pszichológushoz és az azt mondta neki hogy menjen sportolni. " ezt a történetet ki tudja hányadik ismerősének az ismerősétől hallhatta az a valaki, szóval lehet kicsit elferdült az igazság amire ide jutott

a másik lehetőség, hogyha ez pontosan így történt, akkor 1. vagy a csaj egy gyökér pszichológust fogott ki, szívás, menjen máshoz 2. jogos reakció volt a pszichótól, csak éppen a lánynak ez bökte a csőrét, mondjuk lehet egy csaj aki nem tudja levezetni a gőzt és akkor már jobb, ha sportol, mintha dinnyékre cseréli a banánt

2012. jún. 29. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
76%

Sajnos itt néhány hozzászólás jól tükrözi a társadalmunk hozzáállását a mentális problémákhoz, azok kezeléséhez!

Ezen kellene változtatni ami nem lesz könnyű, mert évszázadokra nyúlik vissza a gyökere.

2012. jún. 29. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!