Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Az mit jelent pontosan, hogy...

Az mit jelent pontosan, hogy megtapadt gondolkodási sémák?

Figyelt kérdés

2012. júl. 3. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Azt jelenti, hogy megrögzötten ragaszkodik az ember valamihez...elvekhez, szokásokhoz, saját vagy mások értékeihez.

Ezzel nincsen semmi baj addig, amíg nem zúdítjuk rá a másikra a dolgokat, és hagyunk életteret a másik számára is.

2012. júl. 6. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
És az a kényszerbetegség egyik tipikus tünete?Amúgy köszi
2012. júl. 6. 21:37
 3/9 anonim ***** válasza:
logikusnak tűnik
2012. júl. 7. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
És milyen fajtái vannak az ilyeneknek?Leírnátok ide párat?
2012. júl. 10. 11:44
 5/9 anonim ***** válasza:

Hát én laikuskét úgy képzelem el a dolgot, hogy a betegnek nehezére esik a "körülményeket" figyelembe venni, és hajlamos kevés dologból következtetéseket levonni. Vagy csak éppen nem a lényeges körülményekből hozza a következtetéseit.


például, ha valaki fél a kutyáktól, lehet egy olyan gondolkodása, hogy ha kutya, akkor az ugat és harap, tehát futni kell és akkor minden jó lesz. ez viszonylag normálisnak tűnik, viszont ha egy ilyennek azt mondják az állatkertben, hogy nézd csak, itt egy földikutya(egy rágcsáló), rögtön mondja, hogy az nemlesz jó fussunk amíg nem késő.. én kb erre gondolnék. olvasgass az asperger-szindrómáról, és a kényszerbetegségről, ha többet akarsz megtudni a témáról, remélem segítettem.

2012. júl. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszcsi szépen!:)
2012. júl. 12. 13:16
 7/9 A kérdező kommentje:
És amúgy az is annak számít, ha kitalálok valamit(pl.egy történetet) és megtervezem a lépéseit a történetnek és sokszor lejátszom a fejembe azt a történetet?
2012. júl. 13. 12:44
 8/9 anonim ***** válasza:

Legelső válaszoló vagyok.

Személyes tapasztalatból írom, mert volt a környezetemben ilyen személy...

Ragaszkodott mindenhez, ami az ő "kis világában" élt...például bizonyos tevékenységek elvégzése szigorúan ugyanabban az időpontban és úgyanúgy mint mindig.

Amit rosszul vagy helytelenül gondolt, csinált azt is el kellett fogadnom tőle, mert nem volt képes arra, hogy belássa másnak is igaza lehet...ez tipikusan megtapadt gondolkodási séma lehet.

2012. júl. 13. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Erre a második dologra azt mondanám, hogy nem. Ez egy személyiségtípus jellemzője, hogy szeret mindent többször átgondolni. Nem igazán hozható összefüggésbe a megtapadt gondolkodási sémákkal.
2012. júl. 13. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!