Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért kezdi el valaki önmagát...

Miért kezdi el valaki önmagát vagdosni?

Figyelt kérdés

2012. máj. 9. 18:43
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Én ha ideges vagyok a körmömmel szoktam kapargatni magam, és ez megnyugtat. Voltam már annyira magam alatt hogy elővettem a pengét is, de ezt csak olyan idegállapotban lehet csinálni. Van aki a falat veri, van aki másokat, van aki meg magát bántja...
2012. máj. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Nekem az, mikor elkezdtem 4 évvel ezelőtt, egy teljesen önkívületi pillanat volt (nem voltam alkohol befolyása alatt és semmi ilyesmi, csak mikor már észbe kaptam, teljesen véres volt a csuklóm). Most hagytam abba, februárban. Ne kezd el!
2012. máj. 9. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Azért mert az megnyugtató érzés levezeti a feszültséget csak hamar rá lehet szokni és mikor felébredsz,hogy már nem akarod csinálni a kezed,lábad bármi amit vagdosol irtó rondán fog kinézni
2012. máj. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
83%

Mert bűntentni akarja magát teltlegesen, és ahogy az előttem szólok mondták, vannak akik a falba verik a kezüket, cigivel égetik a karjukat vagy akár direkt verekedésbe kerülnek.

De az a baj, hogy könnyen rá lehet szokni és rettentő nehéz leszokni róla, senkinek sem ajánlom :/!!!

Ez is a káros szenvedélyek közé lehetne sorolni, rengetegen csinálják, és nem gondolják, hogy ez nem normális dolog, és sajnos csúnya nyomot hagy, örök bizonyítéka az ember hülyeségének, amit valószinüleg ha nem megy el vele, hogy rendbe hozzák, akkor örök életére ott marad a nyoma.

Szóval, a lényeg, hogy nem érdemes és hülyeség, ez a szomorú igazság.

2012. máj. 11. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
amikor az öngyűlöletemmel már nem tudtam mit kezdeni és elborult az agyam, akkor vágtam meg magamat először. rájöttem, hogy "segít". máshogy már nem voltam képes levezetni a feszültséget, az érzéseimet. azért csináltam/csinálom, hogy az öngyilkosság előtt megálljak. de már nem segít és tudom, hogy hülyeség, viszont néha még mindig vagdosom magam.
2012. máj. 11. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
mert így akarják kifejezni a belső fájdalmukat...így legalább tudják, hogy miért fáj vmi bennük
2012. máj. 12. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Akik nem tudjak/merik szavakba önteni a fajdalmukat, vagy akkora lelki fájdalom eri öket, hogy el akarják feledtetni a testivel.

Ez hulyesegnek hangzik de tenyleg ra lehet kattanni. Tudjak, hogy nem normalis dolog, es igyekeznek leplezni, hosszu ujju pulcsikkal. Ha valaki elövillantja ugymond direkt, akkor az ertelmezheto segitsegkereskent is.

Nagyon nehez rola leallni.

Rajtam segit, a lelki kint elnyomom vele, ott csinalom ahol nem latszik, pl comb belsö fele fennt, vagy a bordaknal. Evek ota tart es meg soha senki nem vette eszre. Kiegyensulyozottnak tunok es kemenynek, sikeres vagyok, boldognak tünök, senki nem sejti, hogy ha ki vagyok keszulve, akkor en nem azert varom, h hazaerjek, hogy pl. berugjak, vagy ilyesmi, hanem azert, hogy megvagjam magam. Amikor csinalom, akkor nem is erzem, csak utana. Nekem ez mar szinte hozzatartozik az eletemhez.

28/N

2012. szept. 14. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szinte kibírhatatlan belső feszültség levezetésének egyik módja a fájdalomokozás, van, akinek a pszichológus javasolja, hogy ilyen esetekben markoljon jeget, vagy gumis karkötővel "csapkodja" a csuklóját, mert ugyanúgy fájdalmat okoz, de nem annyira drasztikus, és nem hagy heget.
2013. jan. 20. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
Én a körzővel szoktam vagdosni magam, mert attól megkönnyebbülök, levezeti a feszültséget... Ahogy az előttem szólók írták. Tényleg nagyon nehéz leállni vele, nekem nem is sikerült...
2013. ápr. 2. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

feszültség levezetésének egy nem túl optimális de azonnal ható módja. Én is vagdostam magam, míg nem kezdett hatni a hosszabb távú feszültségoldó gyakorlat...

Bennem annyira felgyülemlett olykor, hogy attól féltem, megölöm magam, és még mindig jobb volt páár vágás, mint az öngyilkosság.. asszem

2013. ápr. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!