Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Történt váratlan, jó változás...

Történt váratlan, jó változás az életedben? Mikor úgy döntöttél: elég, mostantól mésképpen akarom?

Figyelt kérdés

Annak kapcsán jut eszembe, hogy a pánikbeteg barátom többedszerre szakított velem, azt hiszem, ezzel vége is, többet nem viselnék el. Ilyenkor halálosan komolyan szakít, pár hónap múlva megint megkeres. Egyszer járt pár beszélgetésre egy mentálhigiénés szakemberhez, de abbahagyta, mikor érzékeny részhez értek.

Iszonyúan fáj a szívem, majd megszakad. Jól esne olyanokról olvasni, akiknek egyszercsak elegük lett a nyomorból, éa szembenéztek magukkal, és talpraálltak, hogy ez hogy történt. Köszönöm.


2012. máj. 8. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:

A pánikbetegségen a pszichoterápia segíthet. A barátod jár pszichiáterhez/pszichológushoz? Mert ha változtatni szeretne akkor jó lenne.


Sajnos jó sztorim nincs, nem tudok rendes választ adni, pedig nekem is hasonló gondjaim vannak, de még én sem tudom, hogyan kéne kilábalni ebből.

2012. máj. 8. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ja, meg még annyit, hogy szerintem az egy lassú folyamat még az ember eljut odáig, hogy minden oké. Lépésről lépésre halad és lassan kezd el rendeződni a helyzete.
2012. máj. 8. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Persze, a folyamat hosszú, nálam is az, évek óta tart. Ami foglalkoztat, hogyan van, hogy van, aki eljut oda: változtatni akarok, más meg nem?
2012. máj. 8. 09:54
 4/6 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy van akinél eljön a változás. De Te ne kapaszkodj ebbe! Engedd el ezt a fiút és keress olyat, aki biztos lábakon áll érzelmileg. Így csak tönkremész...

23N

2012. máj. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én most jutottam arra a pontra, hogy változtatnom kell. Eddig inkább csak sodródtam az árral. Most viszot kitűztem magamnak több célt is, és ami a legfontosabb, teszek is értük. Nem megy gyorsan, de már van némi változás és ez kedvet ad a folytatáshoz. Van motivációm.
2012. máj. 8. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Ha a változásban segíteni szeretnél neki, valószínűleg az a legjobb, amit tehetsz, hogy otthagyod és elfelejted végleg. Én éppen egy ilyen változás folyamatban vagyok, elegem lett, hogy évek óta ugyanazokat a hibákat követem el folyton, és miután az exem úgy döntött, hogy befejezte velem, én arra jutottam, hogy meg kell változnom, mert így sose lehetek boldog. Persze nekem sem menne terápia nélkül, jó döntést hoztam, mikor szakemberhez fordultam. Ugyanakkor sokat gondolkodtam, hogyha azt mondaná, hogy látja és értékeli a változást, akkor meg merném-e neki ígérni, hogy többet nem leszek olyan, amilyen voltam és azt hiszem nem. Azt hiszem belekényelmesednék a helyzetbe és visszaesnék. Szóval hidd el, mindkettőtök érdekében a legjobb amit tehettél az, hogy véget vetettél ennek a kapcsolatnak.
2012. máj. 8. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!