Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mostanában nem ismerek magamra...

Mostanában nem ismerek magamra, és a környezetem is furcsának talál?

Figyelt kérdés
Általános iskolás koromban, szinte minta gyerek voltam. Kitűnő tanuló, lelkes versenyző, és itthon is szívesen segítettem. Mára mintha egy igazi szélhámos lennék. A gimiből lógok, szinte alig vagyok ott, a jegyeimről inkább ne is beszéljünk. Anyám mindezekről tudomást szerzett, eltiltott mindentől ami érthető is. Olykor már az öngyilkosság is megfogalmazódott a fejemben. Nem érdekel semmi, és nem tudom mitől lehet. Lelkileg szinte kiégtem. Anyám és a környezetem nem értnek meg, azt mondják csakis az én hibám, hogy idáig süllyedtem. Lehet igazuk van, de mi van ha nem? Mi van ha valami más oka van, amit én sem tudok? Hova tűnt az a régi sikeres lány? Kérlek írjátok le a véleményeteket és segítségeket is szívesen várok.
2009. jún. 22. 19:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tudok erre mondani, ha ez így igaz ahogyan előadtad, valahogy szüleiddel beszéld meg együtt menjetek el egy elbeszélgetésre pszichológushoz.Meg ne ijedj!Nincs itt semmi rendkívüli.Sőt!Legalább annyira szükségeltetik a szakember tanácsa szüleid számára mint számodra.Nagy hibájuk, hogy állandó bűntudatot akarnak éreztetni veled ilyen olyan okok miatt.Ezt azért mertem így kinyilatkoztatni, mert ha csak marhaságból is felmerült benned olyan gondolat ami magad ellen irányul annak nem csak te vagy az oka.Erről a szülőnek is tudni kellene.A béke és nyugalom kedvéért nagyon ajánlom családostól menjetek el egy beszélgetésre.Nekik jobban kell mint te magadnak.Azért ezt ne mondd nekik, csak majd a szakember előtt tárj fel mindent őszintén.Ő tudja kit hogyan instruáljon.
2009. jún. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Magad fogalmaztad meg legjobban: lelkileg kiégtél. Meg akartál felelni az óriási elvárásoknak, és elfáradtál, vagy beleuntál. Magad talpára kell állnod, eldönteni, mit akarsz mire vagy képes, és azt tenni.

Mit csinálsz, amikor nem vagy az iskolában? Ebből bajok lehetnek, ha magával sodor valami rossz társaság, ami megintcsak nem a saját életed lenne.

Ez a dalszöveg arról szól, hogy tanulj meg önmagad lenni.

[link]

2009. jún. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!