Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Pánikbeteg férfiak! Hogy...

Pánikbeteg férfiak! Hogy jutottatok el kezelésre?

Figyelt kérdés

A párom 7 éve pánikbeteg. Mi másfél éve vagyunk együtt, bár úgy tűnik, szétmenőben. Ő nem hisz az ilyen pszicho-izékben, főleg mert egyszer (!) rossz tapasztalata volt. Mostanában nem mondok neki semmit, de már nagyon rosszul van (egy hete szakított velem, de aztán elkezdett úgy kepeszteni értem, mint még soha), néha azt mondja, pszichológus lesz a vége, de nem szólok rá már semmit.


Jár egy pszichiáterhez, aki mindig csak felírja neki a gyógyszert. Ti hogy szántátok rá magatokat az elmenetelre? Mit tehet a párotok? Tudom, főleg a nem-gyógyszeres rész tűnik ikesztőnek. Nőknek sem könnyű, hát még férfiaknak...


2009. jún. 22. 11:43
 1/1 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Bocsi de én lány vagyok de nekem is volt pánikbetegségem.Hátha tudok segíteni. Anyósomnak is volt, ő gyógyszereket kapott, másfél évig szedte a bogyókat, én leküzdöttem 10perc alatt úgy hogy azóta csak 2szer akart előjönni!!Szóval még a szüleimmel élek és egyszere gy családi ebéd közepette jött rám,de akkor nagyon eldurvult. gyorsan mentem az ágyhoz lefeküdni,mert ugye szédültem remegtem,ideges lettem és a szivem egyregoyrsabban vert,nem tudtam mi a vége halálfélelmem volt, leizzadtam. Apu jött utánam.Mondtam neki meghalok, ez meg az a bajom..megfogta a kezem és megnyugtatott, hogy nem fogsz meghalni !! ez pánik betegség, amit te magad tudsz csak legyőzni ha igazán akarod!!Mondta hogy most győzzem le, keljek fel, bármilyen lehetetlen. Így is lett.Nagylevegő, felkeltem, bár fáradt lettem de felkeltem és elmúlt.Egy ilyen nyomorék roham nem foghat ki rajtam!! én erősebb vagyok!!-Gondoltam. Azóta ha előakar jönni,felállok, köhögök másra gondolok és arra gondolok h máskor is legyőztem,erősebbvagyok! és azóta nem félek tőle. Segíts te is a párodnak így ahogy anno az édesapám nekem, mert ezt nem drága bogyókkal kell legyőzni,mert ha abbahygja később ugyan úgy visszatérnek. Vele kell éreztetni hogy le tudja állítani. ha sikerül,többet nem fél tőle és nem is jön elő!Amúgy ez egyfajta idegrendszer "betegség" inkább gyengeségnek mondanám. Sok sikert és ne bízzatok a drága bogyókban az csak üzlet. Ez tényleg az a betgség amit saját magunkban kelllegyőzni, felülkerekedni rajta!
2009. jún. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!