Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi lehet ennek a huppanásszerű...

Mi lehet ennek a huppanásszerű érzésnek az oka az agyban?

Figyelt kérdés

Fél éve éreztem előszőr az agyamban ezt az érzést, kidobott álomból olyan rövidzárlatszerű érzés volt, mintha az agyamban valami huppanna, ledobódna. Ez ssri dózisváltáskór jött létre, majd miután elhagytam a gyógyszert megszűnt 2 hétre rá. Visszatértem a gyógyszerre és ismét előjött, már összevissza érzem, mintha túlaktiválódna az agyam, olyan mintha lenne benne valami. Teljesen elhagytam az ssri-t és azóta általános gyengeségem van és az agyamban mintha pumpálna a vér úgy mint eddig soha sem, alváskor érzem a legjobban, vannak mozgáskoordinációs zavaraim is, mégha ezek enyhék is, de a teljes gyengeségérzés eléggé erős bennem.


Voltam neurológusnál is vizsgálat után elmondta, hogy nincsen semmi az agyamban, de hogy megnyugodjak elkűldött koponya CT-re, ami 1 hónap múlva lesz csak és addig ha rosszúl vagyok, senki nem hajlandó foglalkozni velem. Mitől van ez ? Mit tegyek ? Minden segítség jól jönne, köszi.


2012. márc. 21. 16:22
 1/10 tetris ***** válasza:

Kizártnak tartom, hogy erre a speciális kérdésre átlag mezei válaszadó bármilyen hasznos választ tudna adni. Talán valamilyen speciális orvos-válaszol oldalon lenne praktikusabb feltenni ezt a kérdést.

Egyébként, ha a neurológus nem talált semmit, akkor talán tényleg nincs is semmi baj, csak ennek a gyógyszernek van ilyn fura, huppanós mellékhatása.

2012. márc. 21. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Igen, sajnos ez az ssri gyógyszerek egyik nagy átka!Van, aki áramütés szerű érzést tapasztal a fejében miatta.

Nos, ezért nem szedem én a pánikbetegségemre, pedig nekem is felírták, de nem hiányzik, hogy azután majd a mellékhatásoktól legyek rosszul.Majd a természet, meg az idő megoldja a bajom.Szerintem, légy türelmes, várd meg, amíg teljesen kimegy belőled a gyógyszer minden hatása, elvonási tünete.Ez olyan dolog, az ssri, hogy inkább jobb el sem kezdeni, ha csak nem élet-halál kérdés.Mert megszabadulni tőle sokszor irtó nehéz.Hát, kitartás, ne aggódj, a gyógyszer miatt van, felesleges várnod a leletet...

2012. márc. 21. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Amúgy, ha rosszul vagy, lehet érdemes lenne kipróbálni gyógynövény alapú nyugtatót, arra nem fogsz rászokni, ártani nem fog, de lehet, hogy jobban leszel tőle.A B-vitaminok is tót tehetnek, kicsit helyrepofozzák az idegrendszert.
2012. márc. 21. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"Mi lehet ennek a huppanásszerű érzésnek az oka az agyban?"


SSRI-elvonási tünet.

[link]

2012. márc. 22. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, már látom hogy másnak is volt ilyen érzése és ez összekapcsolható az SSRI-vel. Mondjuk amikor elmeséltem a neurológusnak ezt a tünetet és semmi többet, akkor azt írta az ambuláns lapra hogy egyszerű skizofrénia, tehát nem vélt kapcsolatot a gyógyszer között és elküldött a pszichiátriára, ahonnan visszaküldtek a neurológushoz, de én már ugyanahhoz nem megyek.


Keringési zavartól félek nagyon :( Sokszor esténként érzem hogy szokatlanúl erősen érzem az agyamban a vérkeringést, bár ezek enyhűlnek egyre inkább a szer elhagyásával. Előszőr attól féltem, hogy beékelődik egy agyrész a többibe mert lüktetést gyakran érzek belül.

2012. márc. 22. 15:06
 6/10 A kérdező kommentje:
Lényeg az hogy nem nyugodt az idegrendszerem és az agyam, hanem kaotikus és instabil.
2012. márc. 22. 15:07
 7/10 anonim ***** válasza:

"Mondjuk amikor elmeséltem a neurológusnak ezt a tünetet és semmi többet, akkor azt írta az ambuláns lapra hogy egyszerű skizofrénia"


Ha egyébként skizofrénia diagnózisod van, akkor nyilván ezt írta a lapra. De ha nincs, akkor idézd neki a szakirodalmat. Fent megadtam párat. Képezze magát az orvos, jó pap holtig tanul.

2012. márc. 22. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A pszichiáter sosem fogja bevallani, hogy a gyógyszer mellékhatásától van bajod,inkább skizofrénnek titulál.


Olvastad már a Depresszióipar című könyvet?Nagyon hasznos,épp ezekről a dolgokról rántja le a leplet.

2012. márc. 22. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Itt van egy kis ízelítő, nagyon érdekes!


[link]

2012. márc. 22. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Mióta nem szeded az SSRI szert? Nekem megvonási tünetnek tűnik. Én már kétszer kaptam ilyen hatóanyagot. Nem birtam én sem szedni, mert csak egyre rosszabbul lettem tőle. Nekem fülcsengést, hányingert, remegést, hasmenést okozott. Nagyon bezavar az agy működésébe.A vérnyomásod nem emelkedett meg? Ez az éjjeli vértolulás is ismerős. Pár hónap alatt rendeződni fog.
2012. márc. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!