Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Beteges a viselkedésem és/vagy...

Beteges a viselkedésem és/vagy a gondolkodásom? Ez feltűnési viszketegségnek számít vagy mi ez?

Figyelt kérdés

Mondhatni nehéz gyerekkorom volt/van és ebből kifolyólag gondolom, hogy egyfajta feltűnési viszketegségem van.

Amikor épp' mélyebb pontjaimon vagyok, sírok és teljesen kifordulok magamból, akkor tudom, hogy mit csinálok (legalábbis szerintem), próbálok ellenállni, de mindig kárt teszek magamban. Például tépkedem a hajam, kivakarom a kezem, aminek a sebei több hétig látszanak még. Persze, amikor észhez térek, megnyugszok és mondjuk emberek közé kell mennem, akkor takargatom a sebeimet. Ez az egyik bajom.

A másik az, hogy szinte kényszeresen vágyok arra, hogy valamilyen betegségem legyen. Akár egy nátha, torokgyulladás, bármi.

Volt, hogy szédültem és hánytam. Tudtam, hogy nincs semmi bajom, mert allergiás vagy a tejre és direkt ettem tejeset, hogy hányjak és rosszul legyek. Aztán könyörögtem anyának, hogy menjünk el orvoshoz és vizsgáljanak ki.

Hallottam komolyabb betegségekről és komolyan azon gondolkoztam, hogy mi lenne, ha tüneteket játszanék meg és akkor megint én lennék a középpontban.

Mániám, hogy én egyszer kórházba akarok kerülni és ezért volt, hogy autó elé akartam rohanni, mintha nem figyelnék, de szerencsére vagy nem szerencsére a mellettem álló barátnőm észnél volt és gyorsan elkapott, hogy nehogy kirohanjak.

Tisztában vagyok azzal, hogy ez nekem fájna és lehet, hogy lebénulnék, akár örökre is, de vágyok rá és mindig próbálok ellenállni, de képtelen vagyok.

Mit csináljak, hogy ezek a hülye gondolataim eltűnjenek?


2012. márc. 18. 00:28
 1/10 anonim válasza:
Biztos, hogy feltűnési kényszer ez, és nem "csak" szeretethiány?
2012. márc. 18. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

"Mit csináljak, hogy ezek a hülye gondolataim eltűnjenek?"

Kérd pszichológus segítségét! Azért vannak, hogy ne maradj magadra ezekkel a problémákkal. Nem egészséges, ha szándékosan kárt teszel magadban, akár a hajadat téped, akár olyat eszel, amire allergiás vagy.

2012. márc. 18. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindig gondolkozok azon, hogy el kellene mennem pszichológushoz, de félek, hogy mi lenne és mindig lebeszélem magamat. :S
2012. márc. 18. 01:55
 4/10 anonim ***** válasza:
Hypochonder: [link]
2012. márc. 18. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hétfőn első dolgom lesz felkeresni az iskolpszichológust, mert megőrülök, ha így folytatom. :S
2012. márc. 18. 02:39
 6/10 A kérdező kommentje:
Még mindig nem mentem el pszichológushoz...
2012. máj. 28. 20:41
 7/10 anonim válasza:

Most találtam a kerdesedet!

Valtozott azóta valami?:)

2015. máj. 24. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Elmentem pszichológushoz 2013 vége felé és egészen 2014 elejéig jártam. A 14/15-ös tanévet magántanulóként végeztem, mert kicsit megroppantam idegileg: sírva és remegve jártam be órára, nem tudtam figyelni, ha erőltettem se, csak firkáltam gyűlölködő hangvételű sorokat a füzetbe és próbáltam kitalálni valamit. Egyik nap eszembe jutott, hogy mi lenne, ha magántanuló lennék és másnap fel is vetettem a pszichológusnál, aki mondta, hogy már tavaly is javasolni szerette volna, de nem akart összezavarni. A gyerekorvosom is csak javasolni tudta a sok "betegségre" való tekintettel. Az elmúlt pár hónapban egész jól voltam az osztályozóvizsgák idejét leszámítva, de most megint kezdek visszaesni, úgy érzem. Csak sajnos eljutottam arra a szintre, hogy hülyének nézem a pszichológust és amúgy is kezdődik a szünet meg el is ballagtam, szóval hozzá nem mehetek. Máshoz meg nincs pénzem.
2015. jún. 18. 22:29
 9/10 anonim válasza:
Előző vagyok:) nem gondoltam volna h ilyen sok ido elteltével. válaszolsz...remelem nem roppansz ossze...KITARTÁS!!! Es sikerülni fog amit elszeretnel élni:)
2015. nov. 18. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Azóta tudatosítottam magamban, hogy ez egy nagyon rossz program. Megszerettem magam, nem keresem magamban állandóan a hibákat és 2 éve együtt vagyok egy fiúval, aki nagyon sokat segített nekem. Azért szerettem volna mindig beteg lenni, hogy meneküljek bizonyos helyzetekből. Most is előfordul 3 hónapban egyszer, de nem állandóan vagyok "beteg", mint eddig.
2017. febr. 13. 00:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!