Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért viselkedik ennyire...

Miért viselkedik ennyire aszociálisan?

Figyelt kérdés

Egyik osztálytársam teljesen zárkózott, nem beszélget szünetekben senkivel, ha kérdezzük, vagy beszélgetést kezdeményezünk, akkor rövid, de kedves válaszokkal hamar túlteszi magát a párbeszédeken. Folyamatosan zenét hallgat ha nincs óra, elvágja magát a külvilágtól ilyenkor. Beszéd közben látszik rajta, hogy nincs semmi önbizalma, holott egy jó kiállású ember, jegyei sem rosszak, semmi oka nem lenne az önbizalomhiányra.

Ha az iskolában valami vicces dolog történik, ő akkor is pókerarccal néz amikor mindenki nevet...

Egyik tanár el is nevezte "halállovagnak", mert folyamatosan lovagokat, kardokat, koponyákat meg ilyeneket rajzolgat, és ilyen mizantróp depresszív zenéket hallgat (legnagyobb része metál). Legtöbbször fekete cuccokban van, de nem az a tipikus rocker/metálos.

Néhányan tévesen azt hiszik, hogy lenéz mindenkit, meg egy bunkó, de én váltottam vele pár szót, még ha erőltetve is, és egyáltalán nem úgy tűnt, mint aki azért ilyen, mert "nem száll le a szintünkre".


Mi lehet a baja? Miért ilyen antropo-, és szociofób? Családi gondok és magánélet-beli problémák? Nem merem ezekről kérdezni, elég indiszkrét lenne.


2012. márc. 14. 15:24
 1/6 anonim ***** válasza:

Ő ilyen, egyáltalán nem biztos, hogy családi vagy akármilyen gondjai vannak, főleg akkor, ha mindig is ilyen volt. Millió hozzá hasonló embert ismerek, semmi bajuk sincs, persze nem állíthatom, hogy neki sincs.

Talán fél, hogy nem értenétek meg az ő "sötét" világát és így elkülönülve érzi jól magát.

Lehet hogy majd kinövi.

Vagy lehet, hogy sulin kívül vannak barátai akikkel jól érzi magát és nem hiányzik neki, hogy a suliban is barátkozzon.


A leírásod alapján egy tipikus metálos :D Nem tudom Te miért nem tartod annak? Milyennek kéne lennie egy IGAZI metálosnak? :)


"Beszéd közben látszik rajta, hogy nincs semmi önbizalma, holott egy jó kiállású ember"

ez paradox egy kicsit, az önbizalom és az emberek előtti beszéd nem feltétlen jár együtt

mondjuk ez szocfóbia tünete, hogy nem tud/mer emberek előtt beszélni

2012. márc. 14. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát nincs hosszú haja se, meg az én ismerősi körömben a metálosok eléggé hangosak, kocsmáznak, jókedvűek.
2012. márc. 14. 17:17
 3/6 anonim ***** válasza:
lehet autisztikus, belemerül a saját világába! én is ilyen vagyok, csak nem hallgatok zenét suliban! szerintem kérdezgesd, és kommunikál ahogy tud! ő ilyen
2012. márc. 14. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanilyen voltam 5 éven keresztül, annyi kivétellel, hogy 1 osztálytársnak megnyíltam. Nekem nem kevés családi problémám volt gyerekkorom óta, aztán időközben depresszió, szorongás, önértékelési zavarok és szociális fóbia. Szóval magamból kiindulva van baja és azért veszi fel ezt a stílust meg külsőt, amiért én is, hogy erősnek mutassa magát a többieknek. Nem akarja leleplezni a gyengeségét, ami érthető ha tényleg így van. De mivel én magamhoz hasonlítom így lehet torz képet adok róla.
2012. márc. 16. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Csak mert fél hogy nem elég jó.
2012. ápr. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is pont ilyen vagyok, azt kivéve, hogy nem rockot/metált hallgatok, de amúgy van, hogy úgy telik el egy nap a suliban, hogy senkihez egy szót sem szólok. Itthon viszont nagyon jól érzem magam és jó kedvem van, de az osztály társaimat nem annyira csípem és ezért nem beszélgetek sokat. Szerintem hagyd békén és ne kérdezgessétek, hogy mi a baja, meg ne beszélgessetek vele. Engem is nagyon idegesít ha valamelyik gyökér hozzám szól.
2012. ápr. 4. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!