Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hizlal a Venlaxgen és az...

Hizlal a Venlaxgen és az Olwexya antidepresszáns közül valamelyik? Mik a tapasztalatok?

Figyelt kérdés
Eddig Velaxent szedtem évekig, nem híztam, de az már nem támogatott gyógyszer, így váltani kellett, elkezdtem szedni a felső kettőt és hízok. :( Semmi más változás nem történt az életvitelemben, ezért gondoltam erre. Vagy teljesen ugyanaz a hatóanyag és akkor ha a Velaxintól nem hiztam, akkor ettől sem? Vagy valami mellékadalék más ezekben, ami miatt mégis hízhatok? Bármi tipp jól jönne.

2012. márc. 3. 00:54
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

2 éve szedem Olwexyát és semmi bajom nem volt tőle, az elején sem.

Volt olyan, hogy nem volt a gyógyszertárban és Jarvist adtak helyette. Azzal sem volt gondom soha.

2012. márc. 3. 01:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
43%

Velaxin 75 mg retard kemény kapszula

Mikrokristályos cellulóz, nátrium-klorid, etil-cellulóz, mikronizált talkum, dimetikon, kálium-klorid, kopovidon, vízmentes kolloid szilícium-dioxid, xantángumi, sárga vas-oxid (E172).

Kapszulahéj: CONI-SNAP-2 önzáródó kemény zselatinkapszula

Zselatin, sárga vas-oxid (E172), vörös vas-oxid (172), titán-dioxid (E171).


Olwexya: A 75 mg-os kapszula tartalmaz zselatint, titán-dioxidot (E 171), vörös vas-oxidot (E 172) és sárga vas-oxidot (E 172)


Mit tartalmaz a Venlaxgen?

- A készítmény hatóanyaga a venlafaxin.

37,5 mg, 75 mg vagy 150 mg venlafaxin (venlafaxin-hidroklorid formájában) retard kemény kapszulánként.

- Egyéb összetevők:

A kapszula tartalma (mindhárom hatáserősség): Hipromellóz, ammónium-metakrilát-kopolimer (B típus), nátrium-lauril-szulfát, magnézium-szearát.

Bevonat (mindhárom hatáserősség): Bázisos butil-metakrilát-kopolimer.

Kapszulahéj (37,5 mg-os hatáserőség): Titán-dioxid (E171), zselatin.

Kapszulahéj (75 mg-os hatáserőség): Titán-dioxid (E171), vörös vas-oxid (E172), zselatin.

Kapszulahéj (150 mg-os hatáserőség): Titán-dioxid (E171), eritrozin (E127), indigókármin (E132), zselatin.

Jelölő tinta (mindhárom hatáserősség): Sellak, fekete vas-oxid (E172).

2012. márc. 3. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
én több, mint 1 éve szedem az Olwexyat és nem híztam tőle
2012. márc. 3. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!