Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez valami mentális betegség?

Ez valami mentális betegség?

Figyelt kérdés
15 éves vagyok. Kisgyerekként teljesen normális voltam, csak sokkal érzékenyebb voltam az átlagnál, nehezen lehetett bánni velem ezért, szeretet és türelem kellett hozzám. Ami az emberekben nem nagyon van... Mostanában ez már nincs. Mintha nem is éreznék. Illetve, de, érzek. Szerelmes vagyok, örülök, szomorú vagyok (ezutóbbi elég gyakran)... De az emberhez nincsenek érzelmeim. Nem érzem meg, ha bántok valakit, ha haragszanak, ha untatom őket, ha "túl közel" kerülök hozzájuk (kívülről azt hiszik, "hajtok rá", pedig valójában nem). Képtelen vagyok átérezni az ő érzéseiket (persze nem mindenkinél próbálom. De a barátaimét azért jó lenne). Abszolút nem "hat meg", ha szenvedő embert látok. Ha a barátom az illető, akkor persze, érdekel, és segítek ahogy tudok, de különösebben semmi. Ha haldokló állatot látok, akkor majd\' megszakad a szívem, de az embereknél szinte semmi. Semmi. Normális dolog ez?
2009. jún. 6. 22:03
 1/3 anonim ***** válasza:
9%
Normális.A legtöbb ember ugyanilyen.
2009. jún. 6. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
37%
Ez nem betegség. De nem is vagy egy érzéketlen köcsög, mert akkor nem érdekelne. Nekem is vannak hasonló dolgaim, amik miatt bűntudatot érzek.
2009. jún. 7. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
43%
Droid vagy!
2009. jún. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!