Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Milyen a társfüggőség? Mesélne...

Milyen a társfüggőség? Mesélne róla valaki?

Figyelt kérdés
2009. jún. 3. 08:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Volt már itt olyan kérdező, aki ebben szenved. Veri, megalázza a férje, de "valami miatt" nem tudja otthagyni. Súlyos önbizalomhiányban szenved az illető, aki nem hiszi el, hogy képes megállni a saját lábán. A saját életét teszi tönkre, aki tűri - szinte már élvezi - a megaláztatást ahelyett, hogy kilépne belőle. Persze, ez utóbbi munkával jár, az előbbi meg egyszerű, nem kell döntéseket hozni.
2009. jún. 3. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Ez akkor még sem az, amit kerestem, bár elég közel áll hozzá. Egy kedves barátnőm gyakorlatilag cselekvésképtelen a párja nélkül, bár őt nem verik, de mindenben függ tőle. Saját döntései és cselekedetei vannak, de egyszerűen képtelen bármibe is belekezdeni a srcá támogatása/segítsége/beleegyezése nélkül, lassan már ott tart, hogy a mindennapi teendőit nem tudja rendesen ellátni, vagy aludni nem tud (nem tudom, érthetően írtam-e le...), ha épp valamilyen módon nincsenek kapcsolatban.

2009. jún. 3. 08:56
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Ez érdekes. Szerintem még ez is beleférhet. Kiváncsi vagyok, hogy a párja mit szól hozzá, tehát ő élvezi, hogy uralja a barátnődet vagy (szerintem normális esetben) már terhére van, vagy esetleg észre sem veszi. Mindenképen önbizalomhiány, és lehet, hogy gyerekkorból ered, esetleg a szülei ültek rá ugyanígy, és nem tanult meg önálló döntéseket hozni, vállalva az esetleges elhibázott rossz döntések kockázatát, felelősségét. Ha van még mondanivalód, még írhatsz, mert érdekel.
2009. jún. 3. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Csak annyit tudok elmondani, ahogy én látom, de szerencsére elég közelről ismerem a leányzót, úgyhogy talán elég pontosan le tudom írni.

Első ránézésre a lány nagyon domináns, inkább a srác tűnik mellette "papucsnak". Hangsúlyozom, hogy a döntéseket képes a srác közreműködése nélkül meghozni, van, hogy ki sem kéri a véleményét. Egyszerűen csak... nagyon szüksége van rá. Olyan, mintha a srác lenne a Nap, az Omega, meg minden középpontja, és gyakorlatilag _tényleg_ minden kötelesség és egyéb eltörpül mellette.

A fiúnak nem tudom, mennyire terhes. Én úgy látom, ő is úgy gondolja, hogy ez a helyzet annyira nem jó, de ő is elég ragaszkodós típus, és fülig szerelmes a lányba, így egyelőre ez nem okoz gondot, sőt, szerintem inkább örül, hogy a lány ennyire szereti.

Emellette folyamatosan benne van a félelem, hogy el fogja hagyni valami hülyesége vagy valaki más miatt a fiú, szerintem ezért is teszi magát teljesen függővé tőle, hogy bár képes lenne egyedül megállni a lábán, mégsem tud, szüksége van a folyamatos pozitív megerősítésre, hogy jól csinálja, amit csinál, nem akar konfrontálódni, nehogy így elveszítse.


Amúgy sem egészen értem, mert a srác egyátalán nem uralkodós típus (inkább tényleg ez a papucs-fajta), a barátnőm pedig régen is egy nagyon önálló, kreatív, magabiztos lány volt. Ezt a látszatot amúgy többnyire a külvilág felé most is fenntartja, csak a beszégletéseinkből jöttem rá, hogy mennyire képtelen elszakadni egy pillanatra is a párjától.

2009. jún. 3. 09:40
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
de, ez tipikus társfüggőség. egy függőkkel foglalkozó barátom mesélt erről is. a függőség onnantól függőség, hogy az illető a függés tárgya-jelen esetben egy adott személy-nélkül nem képes végigcsinálni egy napját, a mindennapi rutint. nem döntéshozatal vagy ilyesmi, egy egyszerű hétköznap. tipikus tünete az is, hogy az illető másolja a függés tárgyát képező személy viselkedésmintázatát( ha ő szomorú akkor én is az vagyok, ha ő boldog én is stb). aztán betegesen retteg az illető elvesztésétől. amiket leírtál annak alapján eléggé tipikus társfüggésről van szó.
2009. jún. 3. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok.Nem lehet, hogy ez egyszerűen szerelem? Minden szerelmes társfüggő (csak nem kóros értelemben)! Rágja a körmét a a telefonnál, mert már öt perce telefonálnia kellett volna, és nem éli túl, ha egy napra el kell utazni, nappal-éjszaka folyamatosan rá gondol, fél, hogy elveszíti, hogy nem elég jó neki.De ez két év alatt elmúlik.
2009. jún. 3. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Természetesen szerelmes. Belegondolva, elég nehéz a kettő között meghúzni a határt, mert annak akit szeretünk, nagyon sok mindent elnézünk, és mégtöbb mindenre hajlandóak vagyunk érte, de szerintem azért valahol lehet érezni, hogy meddig egészséges a ragaszkodás.

Köszönöm szépen a válaszokat :)

2009. jún. 3. 11:30
 8/9 anonim válasza:
Mi múlik el 2 év alatt? Én már több mint 2,5 éve vagyok együtt a barátnőmmel, és még mindig nagyon szeretem akárcsak az elején, és úgy vagyok, hogy ha egy napot nélküle kell töltenem akkor ő jár egész nap a fejembe (ettől persze még el tudok végezni mindent amit kell) és nagyon jó érzés amikor végre egy nap után megint látom, és ezek az érzések vannak nála is. Igaz, hogy vannak viták amikor azt mondjuk, hogy ne szóljon hozzám, mert elegem van, de ezek a viták max 10perc alatt megoldódnak, és egy kapcsolat nem egésséges ha nincsenek viták, mert az csak azt jelenti, hoyg az egyik fél nem mer ellentmondani a másiknak, mert olyan nem létezik, hoyg 2 ember mindenben teljesen egyetért, vagy csak nagyon ritka, és akkor azok nagyon szerencsések...vagy talán épp hogy nem szerencsések, mert egy vita után az érzések mégjobban előjönnek.
2009. jún. 11. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Én ennek lettem betege, most járok szakemberhez. Szívesen mesélek majd róla de egy kicsit később, mert most nagyon rossz állapotban vagyok már hetek óta. Engem egy kapcsolat tett tönkre, sajnos még most is úgy érzem képtelen vagyok nélküle bármit tenni, de szakítanom kellett vele (ez volt az egyetlen megoldás,hogy ennek vége legyen és az orvos), mert rámentem lelkileg, annyira összeomlottam, hogy kórházba kerültem. E-mailben majd folytatom....és részletezem, ha egy kicsit jobban leszek.
2011. júl. 19. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!