Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés

Pánikbetegséggel kezdődött, pánikrohamom nincs kb másfél éve. Tulajdonképpen semmilyen tünetem nincs. Viszont a betegségem óta valami megváltozott. Úgy érzem, már soha nem leszek a régi. Mióta helyrejöttem folyton azon agyalok, de napi szinten, majdnemhogy egész nap, hogy mi válthatta ki a pánikbetegséget, mik azok a dolgok, amiket el kell kerülnöm, vagy éppen meg kell csinálnom. Elkerülés alatt nem pl a tömegközlekedést értem, hanem a túlhajszoltságot stb. Milliónyi összefüggést találtam, de mindig rájöttem, hogy egyik sem igaz.

Pszichológushoz járok. Sokszor segít is,de csak napokra, persze tudom, azért járok, hogy véglegesen jól legyek. Na de mi a bajom? Semmi... Lehet, hogy már nem is kell sokáig járnom. Csak az egész napos eszmefuttatások vannak. Megőrjít, hogy nem tudom abbahagyni, elfelejteni, hogy már nem vagyok pánikbeteg, minden jó körülöttem, mégis a múlton rágódok, és ettől a rágódástól szorongok.

Volt valaki már hasonló helyzetben?



2012. jan. 23. 17:40
 1/2 tetris ***** válasza:
A legjobb úton vagy a teljes gyógyulás felé, de még nem értél el a végcélhoz. Tovább kell folytatnod a terápiát, és akkor ezek a kényszergondolatok se fognak majd gyötörni. Bár a rohamok már nem váltódnak ki, de a szorongás még megvan. Ez is idővel rendeződni fog, bízzál a pszichológusodban. Neki ez a szakmája, ért hozzá, tudja, miben, hogyan segítsen. A terápia hatásos, hiszen már nincsenek rohamok, és már nem is lesznek. Már csak a szorongás feloldása van hátra. Még kell egy kis türelem! Rendbe fogsz jönni teljesen!
2012. jan. 23. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást!

Az aggaszt most, hogy úgy van vele megbeszélve, hogy már csak egyszer kell mennem, mert jól voltam egy ideje, de tartottunk egy hosszabb szünetet, kb egy hónap és megint jönnek a gondolatok. De remélem még mehetek. Állami amúgy.

2012. jan. 23. 18:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!