Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történik velem?

Mi történik velem?

Figyelt kérdés
Az érettségi időszakomban levő diák vagyok. A tételeken kívül versenyekre kell készülnöm, jogosítványt is csinálom. Rengeteg teendőm van, mégis szinte minden arra alakalmas napot a semmittevéssel töltök el. Nem bírom magam rávenni a tanulásra. Étvágyam alig van. Van, hogy gyakorlatilag egész napokat töltök pihenéssel, soha nem aludtam ennyit, mint mostanában. Órákat töltök az ágyban. A szobámat sem tudok nekiállni kitakarítani. Semmihez nincs kedvem. Nem túlzás kijelenteni, hogy gyakorlatilag semmiben nem találok örömöt. Van pár dolog, amivel kitöltöm az időmet, pl. játszom a számítógépen, de azt se az élvezetéért csinálom, hanem inkább rögeszme-szerűen. Nincsenek normális szociális kapcsolataim. Van egy-két közeli barátom, akik, ha én nem keresem őket, sose keresnek maguktól. Csak azt láthatom, ahogy a nővérem éli a teljes értékű életét. Az, hogy nincs barátnőm, már kb. 5 éve tartó rögeszme. Nem is reménykedek már benne, hogy lesz. Most már eljutottam oda, hogy ha valami módon találnék, szerintem akkor se tudnék vele mit kezdeni, mert elszoktam a társas kapcsolatoktól.
2012. jan. 22. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Érdekes egy szituáció, de nem vagy egyedül. Milyen véletlen, én is hasonló problémákkal küzdöttem érettségi tájékán. Előtte versenyekre készültem, nem akadt, olyan kihívás, amin ne tudtam volna diadalmaskodni, úgy éreztem, hogy egy félisten vagyok. Barátaimmal megszakítottam a kapcsolatot, és szabadidőmben nyomtam a gépet, mint egy eszeveszett állat. Ezt követően a testem jelezte, hogy ez nem jó, de először nem tudtam, hogy miért is jött elő. Elmúlt az érettségi(93 % ra teljesítettem, fel is vettek egyetemre), de újabb tüneteket produkált a testem, bejártam mindenféle orvost, s senki sem talált semmit, majd eljutottam egy pszichológushoz, aki megállapította, hogy mi is az igazi bajom. Nevezzük ezt céltalanságnak, vagy tétlenségnek. Én úgy küzdöttem le, hogy délelőtt, vagy délután (amikor volt időm) elmentem egyet sétálni, beültem egy kávéházba, felkerestem régi barátaimat és újakat is kötöttem. A sport az egyik legjobb módszer a céltalanság ellen, én nyáron van, hogy napi 20-30 km is tekerek.


Ami pedig nagyon fontos, hogy azért gondolod, hogy nem tudnál teljesíteni egy nő mellett, mert az előző kapcsolatod 14 éves korodban zátonyra futott, hát gondolj bele, akkor még gyerek voltál. Én, mióta megváltoztattam életfelfogásomat sikereket érek el az élet minden területén.

2012. jan. 22. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

"Ami pedig nagyon fontos, hogy azért gondolod, hogy nem tudnál teljesíteni egy nő mellett, mert az előző kapcsolatod 14 éves korodban zátonyra futott, hát gondolj bele, akkor még gyerek voltál"


Ömm, azt hiszem, félreértettél... én csak azt írtam, hogy öt éve kesergek azon, hogy nincs barátnőm, de azelőtt se volt. Egyszerűen akkor jött rám és azóta folyamatosan tart. Valódi kapcsolatom gyakorlatilag nem volt. A nyeszlett okostojásokra senki nem bukik...

2012. jan. 22. 21:13
 3/3 anonim ***** válasza:
Szia! Első vagyok, írtam egy privát üzenetet, úgy gondolom, hogy ezt csak ott lehet megbeszélni.
2012. febr. 2. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!