Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Vagdosom magamat, mert nagyon...

Vagdosom magamat, mert nagyon sok gonddal kell mostanában megküszködnöm. Hogyan mondjam el ezt anyunak?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még csak 14 éves vagyok, és így mik lehetnek azok a nagy problémák..Hát higgyétek el, van. És nem tudom miért, de elkezdtem magam vagdosni. Nem bírom megállni. Most épp pszihiátert keresek, mert tudom, hogy nincs velem minden rendben. Már sokszor magamban beszélek, és állandóan azon kapom magam, hogy azt hajtogatom "nem vagyok bolond!..." Mivel anyám kicsit szigorú, és sosem ért meg, de viszont tudnia kell róla, hogyan mondjam meg neki? Csak normális válaszokat ha lehet! köszi...;)
2012. jan. 23. 13:55
 1/8 anonim ***** válasza:
2012. jan. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:

Az iskoládnak valószínű van pszichológusa, hozzá menj először, vagy ahhoz majd akit találsz, aztán majd elmondhatod anyádnak, illetve most is elmoondhatod neki, de jobb h már úgy tálalod neki hogy már a megoldásnál jársz.

Ha most akarod neki tlálni, akkor előte kérdezd meg h rád ér-e - aztán csak kezdd el, vágj a közepébe, mond hogy szerinted szar az életed, és emiatt vágod magad meg iylenek ,és hogy ezen próbálsz változtani.

Ne lepődj meg, anyád NAGYON, de NAGYON ki fog akadni, szóval készülj a legrosszabbra, és örülj a jónak! :)

Ez alatt azt értsd hogy enyhén le lesz törve, vagy üvölteni fog veled, vagy ilyesmi, nem tudhatom hisz nem ismerem - az is ehet ő maga fog neked pszichológust keresni, de a legjobb lenne ha ti ketten találnátok anyáddal megoldást a problémára, és beszéld meg veled a gondjaidat, hisz azért van, és mondhatod neki hogy neked ez nem esik jól hogy ő szarik a te gondjaidra, ő az egyik szülőd, és segítenie kéne a te problémáid megoldásában, legalábbis ilyen fiatalon, de 18-20évesen már nm illendő dolog.

Nos sok sikert, légy bátor!

2012. jan. 23. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a tinézserek nagyon elszokták tulozni a dolgokot nics mért vágdost magad foleg ha a sulirol van szó

nem neked van világon a legroszabb dolgod hid ell

ése vagdosom magam meg ijenek tok jól elvagyok pedig szkrizofrém vagyok:)

2012. jan. 23. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
ja még anyi az elein katogtam minden kicsiségét a kis dolgokat nagynak hitem és tobbet kébzeltem a dolgok melé ha ez van akor kicsit paranoia:)
2012. jan. 23. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 tetris ***** válasza:

Én megértelek! Nyilvánvaló, hogy számodra a saját problémáid a legnagyobbak. Az már egy bíztató jel, hogy felismerted, hogy segítségre van szükséged, éd pszichiátert keresel. Minél előbb el kellene kezdened a kúrát. Hidd el, segíteni fog.

Ha anyád annyira szigorú, és sose ért meg, akkor valszeg most sem fog. Akkor szólj neki, ha feltétlenül muszáj. Szerintem vagy te már annyira önálló, hogy nélküle is intézkedni tudj a saját érdekedben.

Az, hogy magadban beszélsz, egyáltalán nem ritka dolog. Az emberek sokszor beszélnek magukban, ha nincs kivel megbeszélni a dolgaikat.

Vidd végig, amit elhatároztál, menj le minél előbb a pszichiáterhez, és meg fogsz gyógyulni.Bízzál magadban, sikerülni fog! Mielőbbi javulást kívánok neked.

2012. jan. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Biztos tudnia kell róla? Ha csak azért, hogy segítsen szakembert keresni és ebben támogasson, akkor bőven elég annyit mondanod, hogy kész vagy a sulitól, és szükséged lenne a pszichiáterre. Én is csak ennyit mondtam annó, és már elég régóta nem vagdosom magam, a szüleimmel is megjavult a kapcsolatom. Végképp nem hiányzott, hogy elmondjam nekik a teljes igazságot...
2012. jan. 23. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!:) Elmondtam anyunak, és csodák csodájára teljesen jól fogadta:D Sőt, még segít is pszihiátert keresni:D
2012. jan. 23. 18:42
 8/8 anonim ***** válasza:
orvendek:)
2012. jan. 24. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!