Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Nektek mi segített elviselhető...

Nektek mi segített elviselhetőbbé tenni a fájdalmas időszakokat, elterelni a figyelmed az öngyilkosság gondolatáról?

Figyelt kérdés
Zene, idézet, könyv, akármi..
2012. jan. 15. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
barátok,pasi
2012. jan. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
zene, egyértelműen
2012. jan. 15. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mikor bajom volt akkor haverokkal összeültünk egy estére /egyik csajnál/ és jócskán jól éreztük magunkat. Annyira nem szórakzotam jól addig mint azelőtt persze alig aludtunk valamit másnapot átaludtam. Utána megmár nagyon eszembe se jutott
2012. jan. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
barátok, hobbi, edzés, zene, írj könyvet... foglald le magadat, hogy ne maradjon időd tépelődni.
2012. jan. 15. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az, hogy ez nem tart örökké, valamint a barátnőim és nagynéném, akik 100%-osan támogatnak. Úgy gondolom, bármilyen sz.r is egy ideje, és jobb lenne néha végleg feladni, velük nem tehetem meg. Miattuk kitartok - régen mindig apára gondoltam, vele, mi lenne, ha meghalnék, most már nem érdekel túlzottan... ahogy őt sem érdekli, h velem mi van.
2012. jan. 16. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Horváth Kristóf válasza:
Én speciel elkezdtem rappelni, és saját számokat csinálok, amikben a szöveg is saját, igy kitudom adni a "rosszat" és nem elszek depis.
2012. jan. 18. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Egy gondolat. Fogadd el ami jön.
2012. jan. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

-A gondolataidnak te magad vagy az ura.

-Mindent fel lehet fogni jóként és rosszként is - miért választanád akkor a kellemetlenebbet?

-A gondolataid irányíthatóak.

-El fog múlni.

-Fogsz még boldog lenni.

-A boldogság létezik.

-Mindennek megvan az oka - az, hogy most rossz, egy későbbi jó záloga.

-Minden döntésedet az akkori legjobb belátásod szerint hoztad meg. A hibáid miatt fölösleges haragudnod magadra, hiszen mindig a tőled telhető legjobbat cselekedted. Mindig.

-Éppen ezért megérdemled azt, hogy jól érezd magad.

-CSAK a jelen létezik. A múlt nem megváltoztatható, így rágódni rajta fölösleges, a jövőt pedig csak a jelenben tudod alakítani.

-Az életed a tökéletes boldogság felé tart.

-Nyugodtan csinálhatod és mondhatod azt, amihez éppen kedved van - az agyad valahogyan előre tudja, hogy mi mozdítja előre az életedet.

-Nem szükséges semmire sem rájönnöd az életeddel kapcsolatban.


Skizofrénként, a pozitív tünetek időszakában nekem ezek a tények általában segítenek.

2012. jan. 23. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
az hogy márc-ra van időpont az orvoshoz, addig nem lehetek öngyilkos... Más nem, mert nem beszélek róla senkinek csak kiírom magamból ha valami bánt (akkor is ha hülyének néz a moderátor/többi válaszoló)
2012. jan. 23. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!