Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Öngyilkosság, hogy lehet...

Öngyilkosság, hogy lehet legyőzni a test élni akarását?

Figyelt kérdés
:)
2012. jan. 6. 08:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
sehogy
2012. jan. 6. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
A test élni akarását a halállal lehet legyőzni. Ez bekövetkezhet testi/lelki betegség miatt. Nem ajánlom senki figyelmébe, tragikus végkimenetele végett.
2012. jan. 6. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
kedves második,írnál nekem erről bővebben?
2012. jan. 6. 08:53
 4/15 anonim válasza:
60%
ezt nem lehet csak úgy megcsinálni.. ha olyan lelki(vagy testi) trauma ért téged hogy nem akarsz tovább élni akkor egyszerűen elkövetsz egy öngyilkosságot.. de mivel te lazán neten teszel fel egy ilyen kérdést ez azt mutatja hogy eszed ágában sincs megölni magad, csak hisztizel.. nem a te életed a legnehezebb a földön hidd el..
2012. jan. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
70%
ha öngyilkos akarsz lenni fogj egy injekciós tűt, és szórj be magadnak egy kis levegőt az eredbe, ha ezt nem tudod megcsinálni akkor fel nem tudom fogni hogy volt képed ilyen szar kérdést feltenni te önsanyargató barom! A legutolsó dolog amit egy ember tehet magával az a qurva öngyilkosság!
2012. jan. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
nem akarok öngyilkos lenni,nem tudom miért kell egyből ezt hinni:D csak olvastam ilyen témában és érdekelt. Ha én öngyilkos akarnék lenni,tuti nem tudna róla senki:)
2012. jan. 7. 21:29
 7/15 A kérdező kommentje:
de azért köszi a válaszokat,ja és csak annyit hogy mindenkinek a saját élete a legnehezebb:)
2012. jan. 7. 21:30
 8/15 anonim ***** válasza:
77%
"mindenkinek a saját élete a legnehezebb" - ez egy nagy igazság (nagyon nagy!), igen ajánlom a sok nagyon okos DeMásnakIsMilyenSzarÚgyhogyFogdBeAPofád! formulával mindenkit leintők figyelmébe. (Arról nem is beszélve, hogy attól, hogy másnak akármilyen szar, még semmivel sem lesz könnyebb az adott embernek. Szerencsére amúgy, mert így legalább valós alapja nincs a kárörömnek...)
2012. jan. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:

Érdekes dolog. Ezzel foglalkozom én is. De ténylegesen. Sajnos a boldogtalanság, kilátástalanság, s egyuttal a depressziót kiváltó okok. Először az ember inkább azt akarja elérni tudat alatt, hogy szeressék, ezért nem is sikerül sok esetben.Sajnos aki túl éli nem szeretik hanem sajnálják. Ezután mélyebb állapotba kerül. Amikor megint megfogalmazódik a fejbe olyenkor jön az ösztön, az élni akarás ösztöne. Nem lehet leküzdeni, de a szervezetünk jól reagál, elképzelteti velünk, hogy mi lessz akkor ha meghalunk, s márisrájövünk,hogy semmi, siratnak és elmúlik. Akkor lehet legyőzni az ösztönt, ha tényleg az múlt el ami életet ad az életnek, s tudjuk,hogy nem is lessz másképp soha. Nekem a családom mult el, a két kisfiam, feleségem él másutt. Tisztába vagyok vele, hogy ez adott életemnek értelmet, s tudom, hogy soha nem is lessz. Amugy a szervezeted is eltudja önmagát pusztítani, ezért dohányoznak az emberek, isznak, pszichoszomatikus betegségek sora jön elő, csak ezek gyötrelmesek, hosszú ideig tartanak, s például az ital másokat is tönkre tehet.

A legjobb ha fájdalommntesen hal meg az ember.Bevesz gyógyszert. Nekem anyám apám alkoholista volt, gyermekként bevettem, de élek. Vagy fog egy pisztolyt meghúzza a ravaszt, és vége, közben nem gondol semmire.

Jobb nemlessz csupán a lelki fájdalmmal együtt elmúlik minden. Tulajdonképp ez a fájdalom kerekedik az ösztön fölé. Látod az állatoknál nincs ilyen gond, ők ösztönből élnek, nem lesznek öngyilkosok. De náluk a család, a falka, nem is úgy működik mint az embernél. Nem csalják meg a másikat, nem hagyja el, nem iszik, stb.

Ezért nem lessz a majom öngyilkos.

2012. jan. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Amúgy tényleg nem értem hogyha valaki foglalkozik ezzel a témával,a testtel meg a lélekkel,miért cseszegetik:)

Köszi a válaszokat,akik értelmesen írtak:))

2012. jan. 9. 13:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!