Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Miért baj, ha valaki szereti...

Miért baj, ha valaki szereti a magányt?

Figyelt kérdés

Azok közé tartozom, akiknek az egyedüllét - társaság egyensúlyuk az egyedüllét felé tolódott, illetőleg sok dolgot jobban szeretnek egyedül csinálni. Én így érezném jól magam, ha nem kéne lépten nyomon azt hallgatni vagy olvasni, hogy a magányosoknak ezért nem jó, azért nem jó, amazért nem jó és mozdulj ki, legyél társaságban... Amiért állandóan ezt kapom meg, már rég elbizonytalanodtam.

Közben annak, hogy valaki szereti a magányt, számtalan pozitív hozadéka, pozitív oldala is van, szerintem.


2012. jan. 14. 12:44
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem baj az, valaki így érzi jól magát valaki meg társaságban. A legcélszerűbb az ha valaki úgy csinálja hogy kicsit ezt és kicsit azt, néha eljár társaságba meg ilyenek és utána meg egyedül van. Szerintem így a legjobb ez a dolog.
2012. jan. 14. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 bánomisén ***** válasza:
Nem vagyunk egyformák, van, aki társaságban érzi jobban magát, van, aki egyedül. Az a jó, ha mindkettő szerepel az életedben, hogy melyik mennyire, azt meg már te döntöd el úgy, ahogy neked a legjobb. Nem a külvilág elvárásainak kell megfelelned, hanem a saját igényeidnek.
2012. jan. 14. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:

Szerintem nem jó átesni egyik oldalra sem. Ismerek olyat aki egy percig sem bír meglenni egyedül. Az azért nem jó, mert ha mégis úgy adódik, hogy egyedül kell lennie akkor majd megőrül. Valamint azért sem jó mert így nincs ideje gondolkodni és rendezni magában a dolgokat, habár ki tudja, lehet épp ez elől menekül.

Viszont ha mindig egyedül vagy úgy nagyon elhidegülhetsz az emberektől és mikor ráeszmélsz hogy szükséged van valakire már túl késő lesz. Vagy ha simán változol és mégis szeretnél társaságba járni, sokkal nehezebb lesz visszaszerezni a régi barátokat.

Egyébként szerintem próbáld meg megtalálni a jó oldalát a szociális életnek. Keress olyan társas tevékenységeket amiben jól érzed magad.

2012. jan. 14. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van baráti köröm, akikkel rendszeresen találkozunk. Ritkán - mert vagy elfoglalt valaki, vagy olyan, mint én is, hogy inkább egyedül szeret lenni - de azért rendszeresen.
2012. jan. 14. 13:27
 5/6 anonim ***** válasza:
úgy nincs baj szerintem... érzi az ember hogy jó neki
2012. jan. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Az csak jó gondolj bele nem szívatnak a srácok :)
2012. jan. 29. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!