Kezdőoldal » Szórakozás » Könyvek » Mert szereti annyi ember a...

Mert szereti annyi ember a Szaz ev maganyt?

Figyelt kérdés
Pont most fejeztem be es nekem szemely szerint nem tetszett. Viszont sokan az ismeroseim kozul nagyon dicsertek es nem csak a muveszieskedok, akik mindig azt szeretik, amire masok azt mondjak, hogy jo. Persze ismerek olyanokat, akik utaljak (es en is kabe igy erzek, keves konyvon szenvedtem ennyire). Elhiszem, hogy ezt lehet jonak tartani, de szerintem ez tutira nem a nagykozonseg szamara ertekelheto konyv. Vajon sokan diatbol szeretik? Ha valakinek van markans velemenye errol, vagy meg tudja magyarazni, hogy mert tetszett neki, arra oszinten kivancsi lennek.
2009. aug. 15. 01:13
 1/5 anonim válasza:
100%

Nehéz elmondani, miért tetszett a Száz év magány, olyasvalakinek, akinek nem tetszett, mert pont a hangulatában van valami megragadó, ami egyszerre nyomasztó, és felemelő, és ha ezt nem érzi valaki, akkor utána hiába magyarázzák, hogy ezért, vagy azért jó. Nincs sok magyarázat, ez pontosan olyan könyv, amit vagy utálsz, vagy szeretsz, de valahogy mindenképp foglalkoztat, és elgondolkoztat, és ez a jó könyv titka.

Mindig vannak, akik divatból "szeretnek" valamit, de ha egy könyvnek ekkora sikere van, az nem lehet csak divatból.

2009. aug. 15. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Száz év magány... Uhh... Nem egy könnyű olvasmány...

Én imádtam, de egyátalán nem az a könyv amit mindenkinek ajánlanék. Nagyon érdekes, hogy ez nem olyan könyv amit az emberek olvasni szeretnek. Nem szerettem én se olvasni. Amikor viszont már elolvastam és úgy gondoltam végig a történetet, akkor nagyon megtetszett. Szerintem ezt a könyvet a megfelelő időben kell olvasni. De hogy kinek mi a megfelelő idő, az a nagy kérdés... Én szerencsére jókor olvastam. Kell hozzá egy fajta szeretet a könyvek iránt, és egy jó nagy adag türelem. Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem a kor, sem elhanyagolató. Bár én is olyan 17 körül voltam mikor elolvastam, de be kell valljam, tapasztaltabbnak tartottam magam már akkor is a többi 17 évesnél, és azt hiszem az is voltam, vagyok.

Ez a könyv tényleg nem a nagyközönségnek készült, szerintem sem. Szerintem, ha ezt valaki divatból szereti akkor annak súlyos kisebbségi komplexusa lehet, mert ha valaki ezzel akar "bevágódni" másoknál, akkor az télleg nagyon gáz... Nem szeretem ezt a "divat-bolond" világot, de nagyon remélem, hogy ezt a könyvet a divat nem éri utol...

2009. aug. 15. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
én is 17 voltam, mikor olvastam. nekem a kedélyesen abszurd hangulata tetszett, én személy szerint nagyon könnyen olvasható műnek találtam és élveztem. olykor jókat röhögtem.
2009. aug. 15. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én belekezdtem,de nem tetszett.Mindenkinek más jön be
2009. aug. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Belolem a cinizmust es a szarkazmust valtotta ki sajat magaval szemben. Mindenesetre bizonyos ismeroseimen tenyleg nagyon csodalkozom, hogy szeretik. Nah mindegy. Nem mondom, hogy teljesen hidegen hagyott a konyv, voltak jo szalak, meg elgondolkodtatott, csak maga a vilag, amit megteremtett, az szamomra taszito volt.
2009. aug. 16. 12:22

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!