Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ez normális ti csináltátok?...

Ez normális ti csináltátok? Van ennek valami különösebb oka?

Figyelt kérdés
Nyáron haragudtam a barátomra és belevéstem egy darab fával a combomba azt h KÖCSÖG. nem tudom miért de utána jobb lett. most megint elkezdtem belevéstem a karomba h LALA és jó érzés volt. most pedig a hegyezőmből kiszedett pengével vágdosom a kezemet... ez normális? a szüleim elváltak, anyukám minden hétvégén elmegy a pasijához és egész hétvégén nem látom, az apám már nem tudom mikor ment el (kb 1 hete) és nem tudok róla semmit, de nem baj utálom , annyira h el sem tudjátok képzelni... lehetnek ezek kiváltó okok a vésési, fájdalomérzeti mániámra?
2012. jan. 3. 13:39
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Te nem vagy véletlenül mazohista? Menj el egy szakemberhez mindenképpen.Pl. egy pzsichológushoz.Nem normális amit csinálsz.
2012. jan. 3. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Nem mazohista vagy,hanem a vagdosasnak pszihikai hattere van.Menj el a haziorvosodhoz,aki beutal pszihiaterhez,es legvaloszinübb,pszihologia kezeles kell,es minel elöbb annal jobb,ne halogasd.
2012. jan. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
de nem akarok ilyen agykurkászhoz menni nem akarom h anyukám lássa mit csinálom mert akkor eltilt a barátomtól.. és már voltam nevelési tanácadónál és nagyon sokára fogok menni agykurkászhoz hogyha egyáltalán anyu elrángat de nem nagyon érdekli...
2012. jan. 3. 14:08
 4/12 anonim ***** válasza:

....hogyha egyáltalán anyu elrángat de nem nagyon érdekli...


Ugy erzem,neked anyukaddal van gond,de nagy,es ettöl erednek a gondjaid.Milyen a kapcsolatotok?Erzed hogy törödik veled,szeret?Mert az utolso mondatodbol,nem ezt olvasom.Csak azert irtam,hogy jolenne valami terapiat elkezdj,mert magatol nagyon nehezen lessz jobb,mindeg jobban es jobban fogod magad vagdosni

2012. jan. 3. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Mentális problémák mellett szokott megjelenni a ,,falcolás," önmagunk vagdosása. Pl. börtönökben nagyon gyakori a fogvatartottaknál. Szóval tulajdonképpen normális, mert sokan csinálják és megvan a magyarázata, viszont nem egészséges, és ne szokj rá, ha akarsz még strandra menni, vagy emberek közé rövidnadrágban, szoknyában vagy ujjatlan pólóban, vagy normális párkapcsolatot szeretnél, esetleg családot, gyerekeket majd később. Ha a párod igazán szeret, neki is fájdalmat okoz, hogy magadnak fájdalmat okozol, - ha ezt viszont tudod is, akkor érzelmi zsarolásnak számít.
2012. jan. 3. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
háth nayu úgy nem igazán foglalkozik velem, de elvégzi a normális dolgait (főz, mos,...) de nem is emlékszem mikor beszélgettünk volna, vagy órákon át telefonál vagy órákon át gépezik a pasijával, utána elmegy péntek délután ls hazajön vasárnap este... és addig azt csinálok amit akarok, iszok,füvezek,karcolok,lopok, ilyenek...
2012. jan. 4. 07:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Hány éves vagy?

Nem egészséges egyébként, főleg ha pl. felülfertőződik. De a mentális egészséged szempontjából sem jó.

Üss például telefonkönyvet inkább, szépen, fokozatosan. Ne úgy, hogy eltörjön a csukód, hanem úgy, hogy csak éppen hogy fájjon az öklöd, amit odacsapsz.

És jó lenne, ha beszélgetnél erről valakivel, van online segítség, és vannak erre telefonos szolgálatok is. Az is több, mint a semmi.

2012. jan. 5. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 zzztripzzz válasza:
Akaszd fel magad!
2012. jan. 5. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Hasizomra az is jó, beakasztod a lábad a bordásfalba, lógsz fejjel lefelé és törzsemelés. Bizonyára erre gondolt az előző.
2012. jan. 5. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
szia. probalj meg beszelni anyukaddal. megis csak az anyad! talan tobb figyelmet es idot fog eltolteni veled. egy anya sem akarja a vilagon hogy a gyereke magat ilyen modon bantsa! milyen anya lenne az? hidd el jobb beszelni dolgokrol mielott durvabbra fordulnak,es valoban veszelybe sodrod az eleted valami durvabb vagassal... kulomben is gondolom kiskoru vagy meg tehat az orvosodnak kotelessege lesz beszamolni anyukadnak a 'bajodrol'. Valamint hidd el egy pasi sem er anyyit a vilagon hogy magadat erte vagdosd es maradando hulyeseget vess a testedbe amit meg fogsz banni kesobb....
2012. jan. 5. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!