Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi történhet, ha valaki kb...

Mi történhet, ha valaki kb vagy 15szem vagy 7fajta gyógyszert bevesz? Köztük íilyenek vannak: pl algopirin, rubofen, nospa, valamilyen ionyekciöó, egyéb fájdalomcsillapítók és még pár dolog?

Figyelt kérdés
2011. dec. 31. 01:36
 1/10 anonim válasza:

Általában rosszullét (90% kórház).

Egyébként valakik szednek 20 féle gyógyszert, mert szívbetegek pl.

És még sincs semmi bajuk. Függ attól is, hogy az egyik szer a szervezetben, hogy "reagál" a másikkal.

De szerintem egy doboz algopirin után mehet a temetőbe.

2011. dec. 31. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Te jó ég :S nem értem az ilyen embereket..mi a jó benne?

Köszi a választ

2011. dec. 31. 01:47
 3/10 anonim válasza:
Többnyire azok csinálják, akik megunták az életet...
2011. dec. 31. 02:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az algopyrin túladagolása károsíthatja a vesét, a rubophen a májat, a no-spa a szívre veszélyes.
2011. dec. 31. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

A leggyakoribb fájdalomcsillapító hatóanyaga a paracetamol, többek között itt a Rubophen az, ha az egyéb fájdalomcsillapítókban is megtalálható megnézheted magad... Meghalni nem fogsz tőle, de visszafordíthatatlan máj és vesekárosodást okoz, minden évben van 1 paracetamol helytelen szedése miatti májtranszplantáció...

Nem tudom, hogy meghalni vagy beállni akarsz, de egyikkel se próbálkozz.

2011. dec. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Én egyiket sem, mint ahogy mondtam, nem értem az ilyeneket. Azért írtam ki ezt a kérdést, mert hasonló témáról olvashattam és mert érdekelt a válasz. Puszta kíváncsiság. Köszönöm a korrekt válaszokat.
2011. dec. 31. 11:29
 7/10 anonim ***** válasza:
"ionyekciöó" vesegörcsöt, és bénaságot okoz. Ezzel vigyázzál!
2011. dec. 31. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 salhajni válasza:
Hát én sajnos majdnem a zártosztályon kötöttem ki ! Vesegörccsel kezdtem , vénába kaptam nospát , algopirint. Utasításra , az orvos felírt még cataflamot , de azt mondta szedjem a Nospát , Algoprint. Akinek volt vesegörcse , tudja , nem azért mert megakartam halni , hanem a vesegörcs újbóli elkerülése végett szedtem a gyógyszert. Hiába , nem javultam , fél nap múlva ismét vénás injekciót kaptam , de már kórházban. Voltam ultrahangon , eltelt 1 óra , de nem javultam vesetágulatot állapítottak meg. Ezek után , kaptam Tramadolt , de az orvos utasítására , a sok folyadék mellett , szednem kellett az eddigi felírt gyógyszereket. Ez kb 2 nap alatt történt. Utána még a doki mondta sört igyak (utálom , de nem akartam újbóli görcsöt) narancsos sört 2 dobozzal megittam. Másnap kezdődött a rémálom ! Először csak a lábamra nem tudtam állni , aztán a tarkóm bizsergett ,később már beszélni sem tudtam. Ízeket nem éreztem , enni , inni nem tudtam ,mert hiába kartam , mivel nem éreztem , majdnem megfulladtam. Családom megijedt , a kórházba vittek ügyeletre. Vért vettek , mást nem csináltak , ezután 2 óra múlva közölték , hogy ilyen betegség nem létezik hogy csak a bal oldalam nem érzem. Azt mondta az orvos , ha nem lenne otthon 4 gyerekem , akkor azonnal a zárt osztályra csukatna !Mert szerinte ezek a tünetek nem is léteznek , csak én képzelem be , kreálom magamnak a betegséget. Azt mondja , na látom ,már nem is száraz a szája , beszélni is tud !ondom , dr úr! 2 órája várok a vérleletre , azóta vizes zsebkendő van az arcomon, talán azért nem száraz ! Végül a nővérem is győzködte , sosem csináltam ilyet , erre hazaengedett. Lassan , javulni kezdtem ,mert abbahagytam az összes gyógyszer szedését , bár a vesém néha még fáj , de már nem is tudom igazán fáj-e , vagy beképzelem. Egyszerűen hihetetlen , hogy magamnak ennyire beképzelem a betegséget amit a uhang is megerősít???? Felháborító volt az orvos lenéző gúnyos szövege ! Szóval , röviden , én orvosi utasításra szedtem , kaptam a gyógyszert . De ha a nővérem nem erősködik , tényleg bezárnak a zárt osztályra , ott kaptam volna még valami bódítót a sok gyógyszerre , biztos meghalok !
2012. febr. 26. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Károsíthatják elsősorban a májat, vesét, szívritmuszavart okozhatnak

Utolsó: 10éves korom óta van vesekövem, ismerem. Vénásan kellett volna adják a nospát! Rám pl.tabletta egyáltalán nem hat már.

Saját jelenet:gyakoroltam az egyetemen, borzasztó hasfájás tört rám, úgy hogy nem tudtam felemelni a kezemet a billentyűzethez. Lebotorkáltam a lépcsőn, majd a Király utca sarkán összeestem, hánytam, a járókelők odasereglettek(nagyon rendesek voltak, azt is hihették volna, hogy részeg vagyok), kihívták a mentőt, azt hiszem a Péterfybe vittek. Biztos voltam hogy vakbél, ott tettek-vettek, vonaglottam pár óráig, aztán végre beadtak egy koktélt, amitől minden teljesen elmúlt, be is téptem kissé. Vigyorogva kérdeztem, ezt meg hogy csinálták? Erre az orvos: kicsi volt a fájdalom, csak tettem magam.

Hazaküldtek azzal, hogy jegeljem. Na mindegy.

Az a baj, hogy az emberiség túl van szaporodva, senkinek nem érdeke, hogy megmentsenek mindenkit. Akinek nem inge, vegye le magáról.

2016. júl. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
A hosszú válaszokat basztam elolvasni. De én csak be akarok állni a gyógyszertől mert fűre nem telik. Ötleteket adjatok hogy mit kéne szedni. (Cián tablettát ne írjatok köszi)
2017. júl. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!