Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Meg lehet állapítani egy...

Meg lehet állapítani egy gyerekről, hogy pszichopata?

Figyelt kérdés

Ha valakiről diagnosztizálják 25 évesen, hogy pszichopata, de gyerekkorában voltak érzései (düh, szeretet, stb.), főleg kiskamaszkorában (14-17) voltak nagyon _vegyesek_ az érzelmei, akkor az valóban pszichopata vagy csak szociopata? (Vagy egyik sem?)


Pszichopata: veleszületett.

Szocipata: a környezet által vált azzá, ami.

Ha nem tévedek.



2011. dec. 26. 14:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha megvan a gyanú szerintem, vidd el egy gyermekpszichológushoz. Az a legjobb mi itt nem igazán tudjuk megállapítani.
2011. dec. 26. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nincs olyan, hogy pszichopata, mert egyenlő a szociopatával.
2011. dec. 26. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 pókhalálebédfagyi ***** válasza:

Igen én is így tudom, és elolvastam jó néhány esettanulmányt, mindegyik azt feltételezte, hogy veleszületett rendellenességrl van szó. Azért írtam, hogy feltételezte, mert valószínűleg a pszichopaták az az embercsoport, akiknek a fejébe a legnehezebb belelátni. Nem pusztán az érzelmek, empátia hanem az önreflexió képessége is hiányzik belőlük, tehát a saját tetteiket, véleményeiket nem tudják megmagyarázni. Ami biztos velük kapcsolatban, hogy képesek adott esetben reprodukálni a társadalom által elvárt viselkedési normát, de emögött nincs érzelmi azonosulás, azaz, valamiféle impulzív érdek által vezérelt reakció csupán, ha úgy viselkednek, és nem a "szívükvől jön." Én is valószínűnek tartom, hogy ez olyasmi, ami kicsi gyerekkorban, tehát a szocializáció legkorábbi szakaszában alakul ki. Nem hinném, hogy 14-15 évesen válna valaki szociopatává.


Mellesleg, kíváncsiságból: téged diagnosztizáltak így?

2011. dec. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Gyerekekről jobb esetben nem állapítanak meg semmit, mert még nagyon képlékeny a személyiségük.

A pszichopata/szociopata nem érzelemmentes.

2011. dec. 27. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!