Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Ő egy pszichopata?

Ő egy pszichopata?

Figyelt kérdés

Egyik ismerősömnek elég érdekes dolgai vannak, amikre igazán csak most lettem figyelmes. Furry Hentai-t néz, üldözési mániája van, és olyan helyzetekben is tökéletesen nyugodt tud maradni (vagy csak jól leplezi az izgatottságát), amikor szinte mindenki más izgul, pl. érettségi előtt, szalagavató előtt, etc. Azt hiszi, hogy mindenkinél különlegesebb, van benne valami egyedi ami miatt az emberek fölött áll. Mindenki fölött. Lehet, hogy megjátssza, hogy tiszteli a másikat, de ez csak egy álca. A szüleit és a 30+os, diplomás testvéreit semmibe veszi, viszont ha szüksége van rájuk, rögtön megváltozik és nagyon kedvesen (emberien...) viselkedik velük. A hanglejtése is teljesen más lesz, nem érezni benne a lenézést. Ha megint nyeregben érzi magát, akkor fokozatosan "visszaáll" a régi viselkedése.


Röhögni mondjuk szokott, elég őszintén, de elég morbid vicceken. Ilyeneken, hogy "Nem mindegy, hogy 10 kisbaba 1 kukában, vagy 1 kisbaba 10 kukában.". Egy normális embernek ettől megnő a pulzusszáma és szörnyülködik. De ő csak röhög, látni a boldogságot az arcán. Szomorúságot, bűntudatot alig, azt is csak megjátssza, hogy elérje a céljait (megkedveljék, többször eljátszhassa a másik bizalmát, etc.).



2011. dec. 20. 14:08
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg. Vicces amúgy. És kicsit túljátszott. Feldarabolt kisbabákon és abortuszon röhögni darkok körében túl mainstream
2011. dec. 20. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy az, csak ő így szeretne kitűnni a többiek közül. Mindig azt csinálja, amin mások megbotránkoznak, nem akar ugyanolyan lenni, mint ti, akik pl. izgultok vizsga előtt. Lehet, ha elé raknának egy lefejezett kisbabát, összevissza hugyozná magát félelmében.
2011. dec. 20. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

[link]

Ez alapján az üldözési mánia nem passzol a képbe. Ez egyébként miben nyilvánul meg?

A leírásod alapján én is elég erőltetettnek mondanám. Tipikus "fel akarom magamra hívni a figyelmet", "ki akarok tűnni a tömegből a deviáns viselkedésemmel" kamasz.

2011. dec. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Érdekes ember, az biztos. De hogy ettől pszichopata lesz-e... hát azt nem tudom. Szerintem nem, mert akkor rengeteg pszichopata rohangálna a világon, ugyanis nem egy hozzá hasonló embert ismerek. Akár még magamat is közéjük sorolhatnám... Szóval az emberek nem egyformák, ilyenek is vannak köztük, és a furcsaságaik ellenére sokuk boldog életet él. Ez a te ismerősöd boldog életet él?

Ezek a morbid viccek meg, mint a neve is elárulja, viccek. Ha nem lenne elég ember, akik ezeket viccesnek találnák és nevetnének rajtuk, akkor nem hívnák viccnek. Gondolom. Tehát lehet, hogy az emberek nagy többsége megbotránkozik egy ilyen vicc hallatán, de azért nem az összes, és ettől még ez a többi ember nem lesz nem normális.

Egyébként ez a bizonyos valaki joggal gondolja magáról, hogy többet ér másoknál? Mi van, ha tényleg tud valamit, amit mások nem? Mi játszódhat a fejében, milyen gondolatok keringenek benne? Ki tudja, lehet, hogy egyszer még nagy valaki lesz belőle...

2011. dec. 20. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

[link]

necces,hogy az,igen.Nekem is volt ilyen ismerősöm(már meghalt)ugyanígy viselkedett,mondjuk ő gyakran balhézott is,ok nélkül belekötött emberekbe-előtte 5 perccel meg lazán beszélgetett velük,érthetetlen dolgokat tett,amikkel saját magát is kínos helyzetbe hozta-ez is a pszichopaták egyik jellegzetessége.

2011. dec. 20. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Volt egy (vagy több) olyan esete, ami alapján azt mondanám én is, hogy az. Például tök nyugodtan beszélt a családjával, valamin felkapta a vizet és olyan erővel a földhöz vágta a széket, hogy az ripityára tört.(ezt az apjától hallottam) Utána meg megint visszaállt arra a kicsit kimért, de nyugodt hangszínre és folytatta tovább a beszélgetést. A többiek persze megijedtek és már a rendőrséget is akarták hívni.
2011. dec. 22. 15:15
 7/9 A kérdező kommentje:

Ja, nem nagyon hinném, hogy van bármi is, amivel többet tudna, mint egy átlagember. Ő is csak egy kicsit túlhízott, de nem kövér 18 éves csávó. A tanulmányi eredményei sem a legjobbak, mert szarik az egészbe, de amúgy menne neki lazán a középiskola 4-5-re minden érettségi tárgy, ha rászánná magát. (mintha ezt is direkt csinálná...)


Szóval egy átlag középiskolás gyerek, azokkal az elég érdekes dolgokkal fűszerezve, amiket fentebb említettem.

2011. dec. 22. 15:18
 8/9 anonim válasza:
Részben én is ilyen vagyok, nem nézek hentai-t de ez a kisbabás vicc szerintem kur*a vicces volt XD Más hasonló vicceken, horrorfilmeken is képes vagyok nevetni, és mások furcsálják eléggé, de hát ez van :)
2011. dec. 22. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Joola ***** válasza:
klinikailag valószínűleg nem az. könnyen rámondják manapság emberekre, h depressziós, ha van egy szar napja, meg pszichopata, mert földhöz vág egy széket. leegyszerűsítitek a jelentést. a gyerek csak valószínűleg szeretethiányos, és igyekszik felhívni magára a figyelmet. egy barátnő mellett valszeg egész máshogy viselkedne
2012. márc. 20. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!