Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Egy Dyscalculia vizsgálat...

Egy Dyscalculia vizsgálat hogyan folyik le? Milyen lépésekből áll, hogyan állapítják meg a betegséget?

Figyelt kérdés
2009. máj. 12. 23:10
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Üdv!

Nevelési Tanácsadóban is dolgozott gyógypedagógus vagyok.

A diszlexiavizsgálat Meixner Ildikó által kidolgozott olvasásfelmérő feladatlapokkal végezzük.

(Ezen kívűl a pszichológus persze kérdéseket tesz fel a gyermek iskolai tanulmányaival, és viselkedésével kapcsolatban, hogy megállapíthassuk, megalapozott-e a gyanú, megvannak-e azok a jelek ami alapján az olvasási zavart valószínűsítjük.)

De maga a konkrét olvasásvizsgálat feladatlap segítségével történik, adott időkorláton belül.


A feladatlapokat itt tudod megnézni:


[link]


Ezt a gyógypedagógus kiértékeli. Ez alapján az olvasási zavar ténye megerősítést nyerhet.

Kérlek ne gyakoroltasd be agyerekkel a szöveget, mert attól nem lesz jobb neki.

De ez az amit használunk.

2009. máj. 12. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Bocs, ezek szerint én vagyok diszlexiás.

Most olvasom hogy diszkalkuliát kérdeztél.

Nos arra nincs hivatalos, "kanonizált" kézikönyv.

A pedagógiai tapasztalat és agyermek matematikai feladathelyzetben mutatott teljesítménye alapján, állapítjuk meg.

2009. máj. 12. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
lányom középiskolás, komoly problémái vannak a matekkal. Szeretnénk tudni milyen eséllyel kapna felmentést, sokat segítene.
2009. máj. 12. 23:49
 4/17 anonim ***** válasza:

És még valami:

A TANULÁSI ZAVAR AZ NEM BETEGSÉG.

Ez nagyon fontos.

Az újabb kutatások szerint a számolás, olvasás-írás készségei hasonlítanak a rsjzkészségre az elsajátítás tekintetében.

Mindenkinek van egy hozott alapja ami fejleszthető, de attól a gyermek nem beteg, hülye, vagy csökkent értékű mert teszem azt nem tud rajzolni. Uram bocsá, én sem, de ettől még nem vagyok beteg.

A részképesség zavarok nem betegségek. Ez egy hazug stigma.

Diszkalkulia mellett is lehet kimagasló intelligenciája a gyermeknek.

De a részképesség zavarok semmiképpen nem betegségek.

Olyan tanulási tulajdonságok, alapkarakter jellemzők, amik egész életen át fennmaradnak, tartósak, de nem leküzdhetetlen "kór" mint valami rák vagy mit tudom én mi.

Tény hogy a gyerek világéletében útálni fogja a matekot és gyengén fog belőle teljesíteni. De ez korántsem jelenti azt hogy kitartó gyakorlással,nem képes magából kiizzadni egy elégséges szintet.

Ha nem értelmi fogyatékos képes rá. Csak módszer, akarat és belefektetett energia kérdése.

De ettől még lehet hogy a gyerek más iskolai területen meg szárnyal.

2009. máj. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a bevett gyakorlat mindig az hogy az érettségi közeledtével az iskolák/szülők mindig felmentést akarnak kicsikarni a Nevelési Tanácsadótól, mert ugyebár jön az érettségi és a gyereknek ez könyebb lenne.

Azonban ha nincs lepapírozott előzménye annak, hogy a gyerek ezzel a problémával nem járt már korábban a nevelési tanácsadóban vagy a Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottság előtt, akkor ezt nehéz lesz kijárni, csak úgy minden előzmény nélkül.

Én azt javaslom hogy mindenképpen vegye fel a kapcsolatot a területileg illetékes megyei vagy Városi nevelési Tanácsadóval.

Ha már járt a lánya náluk, akkor megvannak a korábbi pedagógiai , pszichológiai vizsgálati eredmények és könyebb a dolog.

Valószínű, hogy a Nevelési Tanácsadó át fogja írányítani önöket a megyeileg Illetékes Tanulási Képességet Vizsgáló Bizottsághoz, mert ezt a diagnózist hogy a gyerek diszkalkuliás, csak ők írhatják le, -pszichológiai tesztek és pedagógiai vizsgálatok alapján- a nevelési tanácsadó nem, (akkor is ha biztosan tudja hogy diszkalkuliáról van szó, de a bizottságnak van csak ilyen jogköre) de ha besegítenek az ügymenetbe jobban járnak.

2009. máj. 13. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ennyi helyesírási hibával sem írtam még választ...:)
2009. máj. 13. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszát, sokat segít, a helyzet az, hogy lányunk megbukott matekból és nem érettségizhet belőle, a többi érettségit letette, de a matekot októberben, illetve ha előtte nem megy át a pótvizsgáján meg is bukik. Mostanában nem egy gyerekkel csinálják ezt. Ezért kéne a segítség, augusztusig a felmentés.
2009. máj. 13. 00:32
 8/17 anonim ***** válasza:

Én ezt értem, de az nem mindegy hogy azért akarja ráhúzni a lányára a "diszkalkuliát" mert amúgy nem az, csak így könnyebb lenne letennie az érettségit.

Mert úgy nem adnak róla papírt, hogy itt vagyok 18 évesen és egyszerre csak diszkalkuliás vagyok.

Ez már általános iskolában kibukik, kérdezni fogják hogy akkor hogy lehet hogy ezzel a problémával korábban sehol sem tetszett járni a gyerek iskolai előmenetele során. Olyan diszkalkulia azért nincs, ami matek szóbeli érettségi előtt jön elő egy héttel... Pusztán azért hogy könyebb legyen letenni az érettségit biztosan nem adnak felmentést matematikából.

2009. máj. 13. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Arról nem beszélve, hogy egy ilyen papír nem biztos hogy olyan nagyon jót fog tenni az ifjú továbbtanulásának.

Feltételezem ha megkapja a felmentést, ezt a papírt majd a felsőoktatási tanulmányai során is felszeretné használni, hogy könnyebb legyen. E tekintetben nem vagyok nagyon otthon, de úgy gondolom ezt az egyetemek, főiskolák nem nagyon tolerálják. Adott diploma megszerzésének kemény követelményei vannak, nem vagyok biztos benne hogy úgy hajlandóak lesznek kiadni például egy orvos, közgazdász diplomát, hogy kihúzza magát a matematika vizsgák teljesítése alól.

Természetesen ha a probléma valós és tényleges diszkalkuliáról van szó, akkor más a helyzet. De ha pusztán a követelmények könnyítése akkor biztosan nem adnak felmentést.

2009. máj. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
hálapénzzel biztosan megoldható a dolog..., csak, hogy minden simán menjen.. fontos a lányom továbbtanulása
2009. máj. 13. 09:37
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!