Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Mi ennek a neve? Valami...

Mi ennek a neve? Valami biztonság mánia? (lent)

Figyelt kérdés

Ha bezárom/csukom az ajtót mindig többször is rányitok hogy tényleg bezártam-e van hogy egy percig is ott állok és van olyan is hogy elszámolok 10ig.Néha az utcáról vissza is fordulok hogy tényleg bezártam-e.Ugyan ez van a csapokkal,ha használom és elzárom a kezemet mindig végigfuttatom rajta hogy elég jól zártam-e el,még a melegvízessel is ugyan azt csinálom pedig csak a hideget nyitottam meg.Tv távirányítóval is szoktam szórakozni,kikapcsolom a tv-t de még egy párszor megnyomom a kikapcs gombot.ÉS a villanykapcsolókkal is hadilábon állok az örökös lekapcsoltam-e és még simogatom egy darabik témával.Van hogy rámszolnak hogy "bezártad,mehetsz"

Vajon mi lehet ez?Valami fóbia vagy csak egy fokozottabb biztonságérzeti mánia?


2011. nov. 20. 03:18
 1/5 anonim ***** válasza:

Ez egy kenyszerbetegseg, ne ijedj meg, sokaknak van, szamtalan formaja van.

Pszichologiai allaspont az, hogy amikor mar tul sok idot vezs el, akkor erdemes foglalkozni a megszuntetesevel. De ezt azert mondják, mert ők nagyon sok munkaval tudjak csak meggyogyitani ezt.

De mivel en ismerem a kineziologiat es egyeb gyors modszereket ennek megszuntetesere, azt mondom, hogy amikor mar nagyon zavar Teged, akkor mar erdemes elmenni megszuntetni.

Én még erre nem hasznaltam, de ha eleri az ingerkuszobomet egy kényszerem, akkor majd kiprobalom rá a kineziologiat.

2011. nov. 20. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

"s még simogatom egy darabik"


Ezt "szekrénysimogatás" néven ismeri a tudomány.:)

A Szenvedélyek napja c. rendezveny eloadasain szoktam lenni, es ott volt egy eloadas a kenyszerekrol.:)

2011. nov. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ.
2011. nov. 20. 03:49
 4/5 anonim ***** válasza:
emlékszel Monk, a flúgos nyomozóra? :)
2011. nov. 20. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
obszesszív-kompulzív zavar gyanús a dolog. Az első válaszoló helyesen mondta, kényszerbetegség
2011. nov. 22. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!